Opel Combo Araç Bilgisayarı

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bir uygulama hayırlı olsun.Bende böyle bir bir carpc yapcağım yakın zamanda ama benim merak ettiğim konulardan bir tanesi üstteki ekrandan nasıl ayrı bir görüntü aldığınız...? Eğer uygulamanın içeriğini anlatabilirseniz sevinirim..Ben carpc yi double din kısmına yapacağım ama gps ekranı olarak üst şapkayada sizinki gibi bir ekran koyacağım ikisindende aynı anda farklı görüntüyü nasıl alacağımı bilmiyorum?

gensis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bir uygulama hayırlı olsun.Bende böyle bir bir carpc yapcağım yakın zamanda ama benim merak ettiğim konulardan bir tanesi üstteki ekrandan nasıl ayrı bir görüntü aldığınız...? Eğer uygulamanın içeriğini anlatabilirseniz sevinirim..Ben carpc yi double din kısmına yapacağım ama gps ekranı olarak üst şapkayada sizinki gibi bir ekran koyacağım ikisindende aynı anda farklı görüntüyü nasıl alacağımı bilmiyorum?
Merhaba,
Kurmuş olduğum sistemi kısaca anlatmaya çalışayım umarın yararı olur.Öncelikle kullanmış olduğum pc HP Compaq 110 bu notebook'u tercihim aracı kullanmadığım zamanlarda ev ve işyerinde kullanmak için,Notebook combo araçların eşya koymak için üst kısımda yer alan kısımda duruyor Kabloları kapı direğinin içerisinden üst kısıma çıkardım.Araçda 7" ve 4.3” olmak üzere iki LCD mevcut 7" olan lcd notebook'a vga portu ile,4.3” olan LCD usb port ile bilgisayara bağlı.Uygulamaların kullanımına gelince notebook ekranı kapatarak vga port ile bağladığım 7" lcd'nin ekranını ana ekran yapıyorum.Usb port ile bağlanan 4.3” lcd displaylink programı ile ana görüntünün sağı,solu,üstü,altı veya ana görüntüyü yansıt seçenekleri ile ayarlama yapılabiliyor.İkinci altarnatifte araçda kulllanmış olduğum arayüz programı centrafuse'nin ayarlar kısmında bilgisayara bağlı monitörleri görüyor ve farklı uygulamaları ikinci veya üçüncü monitörlere taşıyabiliyorsun.İki Monitörde dokunmatik ekrandır.Bu tarz bir uygulama için detaylı olarak yardımcı olabilirim.
Kısaca maliyetide aşağıdaki gibi.
Monitör 7" : 300,00TL
Monitör 4,3":200,00TL
Kablo,Gps,Kumanda Vs:120,00 TL
Notebook : 450,00 TL (Hp Compaq 110C Ev ve İş yerinde de kullanıyorum.)
Orta konsol malzeme : 50,00TL ( İşçilik bana ait.)
Yapım aşaması ve kullanımı : Paha biçilemez.:)
Saygılarımla.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben daha fazLa bekliyordum Yalan yok :)

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fastastik... abi neyapmışın süper olmuş. yalnız üfleçler yok ortada şekil olmuş genede...
orjinal cd 30 teyp yerine ekranlar satılıyor navigasyonlu onlarda güzel oluyor.

gensis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GenCer aßi ßen aLsam banada yaparmısın :(
Tabiki elimden geleni yaparım şu an için tek sorunum proje bazlı bir işte çalıştığımdan iş sonu gelmiş bulunmakta ve biraz işler yoğun.15 Mart'dan sonra istediğin herşeyi yapabiliriz.Sana gerekli olan parçalar için adresleride veririm ben çoğu parçayı hongkong'dan aldım 10-15 gün kargo süreci var gümrükte şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı.Çok daha ucuz ve istediğimiz parçalar oluyor.
Görüşmek üzere.

gensis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gencer abı 4 lulerın duğmesını nasıl hallettın nasıl bısey takdın anlatırmısın
Aracın orjinalliğini bozdum ama opel parçalarından vaz geçmedim.kullandığım 4'lü düğmesi opel corsa c'ye ait düğmenin arka kısmını yer dar olduğu için kendim elektronik kart üzerine buttonlar koyarak yapmak zorunda kaldım.Düğmenin buluduğu yeri ölçülere göre keserek yerleştirdim.İlk olarak dokunmatik yapmıştım ama pek stabil çalışmadı,herhalde araç çalışınca statik elektrikten etkilendi.
Saygılarımla.