Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

birde cam cıtası takmış. sende ilerde boyle ufak degişiklikler yapabilirsin

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
birde cam cıtası takmış. sende ilerde boyle ufak degişiklikler yapabilirsin

Hocam teşekkür ediyorum. Jantlar aynen böyle tamamdır. Güzel duruyor. Kötü durmuyor yani. Önemli olan da buydu. Bazı yabancı sitelerde gerçekten edition modellerde berbat jantlar vardı. Aman dedim inşallah öyle degildir. Öyle değil gibi sanırım. Ayrıca bugün aracta dikkatimi çekti, eşim ve ben pek iri yarı insanlar değiliz, zaten corsadan devam etmek isteyişimiz ondandı ama düşünmeden astra j dedik. Ancak koltuk biraz aşağıdamıydı yoksa bu araçlarda mı öyle bilmiyorum, arabanın önünü tam göremedik gibi. Biraz koltuk aşağıda da olmuş olabilir ayarı. Yani koltuk yükseklik ayarı vardır değil mi bunlarda? :D Böyle bir problem yoktur inşallah.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Hocam teşekkür ediyorum. Jantlar aynen böyle tamamdır. Güzel duruyor. Kötü durmuyor yani. ֖nemli olan da buydu. Bazı yabancı sitelerde gerçekten edition modellerde berbat jantlar vardı. Aman dedim inşallah öyle degildir. ֖yle değil gibi sanırım. Ayrıca bugün aracta dikkatimi çekti, eşim ve ben pek iri yarı insanlar değiliz, zaten corsadan devam etmek isteyişimiz ondandı ama düşünmeden astra j dedik. Ancak koltuk biraz aşağıdamıydı yoksa bu araçlarda mı öyle bilmiyorum, arabanın önünü tam göremedik gibi. Biraz koltuk aşağıda da olmuş olabilir ayarı. Yani koltuk yükseklik ayarı vardır değil mi bunlarda? :D Böyle bir problem yoktur inşallah.

hocam bazı soruların şaka gibi  :)  tabiki var. ama bizim aracların onunu görebilmek biraz zor  zaten.Sorun önünü görebilmekte degil aslında. Dönüşlerde kelebek camı olan yer biraz görüş açısını kısıtlıyor. bir öne bir arkaya egilme durumu ortaya çıkabilir dönüşlerde. Ben öyle yapıyordum

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
bugün araca bakmaya gittik ancak anlaştığım yerden farklı ilde olduğum için sanki almamış gibi bindik araçlara. GTC yi boşver. Ancak sportlar vardı onların koltuklar farklıydı. Edition yoktu. Bir tane enjoy bulduk bindik baktık. Dış görünüş olarak sadece sis farları ve jantlar mı var acaba?

Ayrıca sürüş zevki dediğimiz şey nedir? Sürüş zevki farkı varmıdır editionla enjoy arasında çok fazla? Örn direksiyon sertliği debriyaj sertliği ne biliyim yani... Edition olan hiç arkadaş yok mu acaba forumda?
sürüş zevki farklılığı yoktur sadece koltuk ve direksiyon diğer modellere göre biraz daha kalitesi düşük ama
corsa'dan çok daha kaliteli bir araç kesinlikle ama sürüş özellikleri ve dinamikleri bakımından diğer modeller ile
farkı olacağını sanmam ama almadan önce içinize sinmesi açısından mümkün mertebede bir aracı test edin

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sürüş zevki farklılığı yoktur sadece koltuk ve direksiyon diğer modellere göre biraz daha kalitesi düşük ama
corsa'dan çok daha kaliteli bir araç kesinlikle ama sürüş özellikleri ve dinamikleri bakımından diğer modeller ile
farkı olacağını sanmam ama almadan önce içinize sinmesi açısından mümkün mertebede bir aracı test edin

Hakan hocam sıkıntı burda zaten. Test etmem için Çorluda Edition yok, zaten almak istesek de 2 ay da anca gelirmiş bu bir. Diğer modellerin hepsi bugün tekrar gittiğim de gördüm ki satılmış. Test aracı zaten yok diyorlar. Sorular şaka gibi demiş arkadaş ondan zaten şaka gibi. Aracı alıyorum ama inanın Opelin adına güvenerek alıyorum. Edition modeli şuan anlaştığım istanbuldaki bayidede yoktu işin kötüsü. Yani ne biliyim durum böyle olunca sorular biraz güldürebiliyor. En iyisi daha fazla sormadan araca bindikten sonra anlatmak olacak arkadaşlar sıkmayalım. :D Opel Astra J sabırsızlandırıyor insanı. Hayırlısı ile bineriz inş.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Hakan hocam sıkıntı burda zaten. Test etmem için Çorluda Edition yok, zaten almak istesek de 2 ay da anca gelirmiş bu bir. Diğer modellerin hepsi bugün tekrar gittiğim de gördüm ki satılmış. Test aracı zaten yok diyorlar. Sorular şaka gibi demiş arkadaş ondan zaten şaka gibi. Aracı alıyorum ama inanın Opelin adına güvenerek alıyorum. Edition modeli şuan anlaştığım istanbuldaki bayidede yoktu işin kötüsü. Yani ne biliyim durum böyle olunca sorular biraz güldürebiliyor. En iyisi daha fazla sormadan araca bindikten sonra anlatmak olacak arkadaşlar sıkmayalım. :D Opel Astra J sabırsızlandırıyor insanı. Hayırlısı ile bineriz inş.
yok biz sıkılmayız neden sıkılalım, zaten burada paylaşımımız bu araç üzerine
her türlü soru ya da merak ettiğiniz var ise tereddütsüz sorabilirsiniz
forumda edition sahibi yok sanırım, olsaydı onun yorumları çok daha yardımcı olurdu

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok büyük bir keyifle okudum yazılanları ve bazı satırlarda resmen kendimi gördüm. Sanırım  hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz...

Bende 2011 Astra H vardı, sıfır almıştım ve 2 ay kadar önce sebepsiz yere (Vallahi durup dururken) satmaya karar verdim ve 1 günde istediğim fiyata satıldı araç...

Elimde 40.000 TL civarı para vardı, aklımdaki araç GOLF VI trendline + LPG  idi, bu seçeneğe göre param artıyordu bile, fakat uzun süre arayıp bulamadığım için ben de Astra Edition'a yöneldim, günlerce inceledim, tüm donanımları karşılaştırdım... Edition almak istiyorum Enyoj gözüme batıyo, ona yöneliyorum Sport ile arasında fiyat farkı çok az.. Allahım kafam patatese döndü anlatamam...

Aklımda hep üst donanımlar vardı ama yazın düğünüm olacağı için borca girmek istemiyordum, tam Edition'u almaya karar vermiştim hatta sipariş geçmiştim ki LPG takılamama netliği olmadığı için vazgeçtim ...

Abartısız söylüyorum Kia, Hyundai vb.  dahil onlarca araç inceledim, bir sürü bayii gezdim resmen psikolojim bozuldu. Günlerinm bilgisayar başında geçiyor, sınıf ayrımı filan da kalmadı; bir gün POLO düşünüyorum, ertesi gün Jetta, bir sonraki gün Corsa, ardından Octavia... Aradığım an herhangi biri ellerinde olsa gidip alıcam o derece yani... (uzun yıllardır üyesi olduğum bir VW forumunda 20 sayfalık konusu var bu durumun)

2. el düşünüyorum, olmuyor ailem karşı çıkıyor filan derken araç almaktan vazgeçtim :D :D :D

Sonra araçsızlığa dayanamadım ''yakıtsa yakıt ulan, LPG takmam az gezerim ne olmuş'' dedim ve Edition almak için -zaten akrabamız olan- satış danışmanını aradım. Danışman telefona cevap verdiği anda beynimin henüz tanımlayamadığım bir lobunda gerçekleşen kısa çaplı cinnet dilime Edition yerine SPORT olarak yansıdı, değerli danışmanımız (Osman Bey, Forumumuzda adı geçer) SPORT'u duyar duymaz fiyatında da güzel bir indirim yapınca ve elimde şuan mevcut deyince gittim 1.3 SPORT aldım :) :) :)

ևok memnunum iyiki almışım... Az ya da çok farketmez, borçsa borç arkadaş... Parayı her zaman bulurum ama içimdeki heves paha biçilemez :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:

ya kusura bakma. Dalga geçmek için şaka gibi demedim. Kırdıysam özür dilerim. Sorularına dikkat edersen cevap vermeye calıştım. Ama bazı soruların cevapları opel ana sayfasında da yazıyor edition modelinde. ayrıca satış danışmanı sorularınıza hiç ilgilenmemiş anlaşılan. Ancak burası bilgi paylaşım formu. Sizin sorularınız ile dalga geçme gibi bir lüksüm olamaz. Tekrar yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
ya kusura bakma. Dalga geçmek için şaka gibi demedim. Kırdıysam özür dilerim. Sorularına dikkat edersen cevap vermeye calıştım. Ama bazı soruların cevapları opel ana sayfasında da yazıyor edition modelinde. ayrıca satış danışmanı sorularınıza hiç ilgilenmemiş anlaşılan. Ancak burası bilgi paylaşım formu. Sizin sorularınız ile dalga geçme gibi bir lüksüm olamaz. Tekrar yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Yok estafirullah hocam. Ben de empati yaptım zaten. Ben de bazı sorularımın en alt düzey kullanıcı edasında sormuşum. Aslında yeterli bilgim Corsa da vb. modellerde. Ama bu edition zamanla değişmiş donanım olarak. Ondan biraz şüphe duydum. Mesela 2011 mayısta açılan başlıkta arka camların otomatik olmadığından bahsedilmiş ama bayide ve sitede bana söylenen farklı olunca kafa karışıyor biraz.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haklısın. Bu konuyu düşünmemiştim