Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel.com da Astra J Edition 39.900... (Bayiden fiyat almadım)

kaanrevan link' Alıntı:
Enjoy olan arkadaşlar, HSA yani yokuş kalkış desteği nasıl bişey acaba? Bu normalde otomatiklerde olur diye biliyordum ancak videoda gördüm bu sanırım manuellerde de geçerliymiş yokuşta 2 sn lik bir geçikme arabayı askıda tutabiliyormuş falan diyor.. Doğrumudur?
aynen öyle, 2-3 sn asılı kalıyorsunuz. Bazen hafif yokuşlarda devreye girmiyor, ben frenin sertliginden anlıyordum. Devreye girmediginde  bir iki kez pompaladıgımda hemen devreye giriyordu. Milim geriye kaçırma olmuyor. ևok faydalı bir teknoloji. Tabi bunlar hep mazide kaldı. şimdi yeni arac bakınıyorum (yine astra j)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Süper birşey valla. Keşke editionda olsaydı dediğim tek özellik budur...

blackswords

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaşlar sizce bayi 39.000 a düşer mi ?

Öncelikle şunu sormam lazım aslında. Baz modeli olan bu Edition Astra varmıdır Türkiyede? 1.6 115 Hp motor var görünüyor... Ne biliyim 33-35 corsaya vereceğime hayallerimin arabasına belki de sahip olabilirim. Kredi kullanacağım 25 civarında... Tavsiyleriniz varmı acaba?
Dün ist b.pasa odaktaydim 39 bine birakti almadim baska bir ara icin anlastik bende kredinin cevabini bekliyorum

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Süper birşey valla. Keşke editionda olsaydı dediğim tek özellik budur...

Sport pakete doğru giden yola çıkmışsınız  dft012

Aynen bende de öyle olmuştu. Sizin iştahınızı biraz daha kabartayım. Enjoyda el freni kolu yok düğme var. O düğmeyi görünce el freni kolu çok çirkin geliyor ve onu orada görmek istemiyorsunuz halbuki başka marka model bütün araçlarda o kol orada duruyor. İkincisi yağmur ve far sensörleri Enjoy da var Edition da yok. Eğer Enjoya karar verirseniz çok az bir farkla Sportu direk düşünün. Ki zaten Editiondan Enjoy için 4000 kadar bir fark vermeyi kabul etmişseniz 1500-2000 daha verip Sport mantıklı geliyor. şahsi kanaatim Enjoy biraz arada kalmış bir donanım ve Sport ile arasında az denebilecek bir fark var ama donanımda güzel farklar var. En büyük farkı dijital klima.

İnsan bu özellikler için krediyi bir yıl daha uzatıp donanımlıyı almaktan kendini alıkoyması çok zor hele bir de bayiye gidip yüksek donanımlı araçları inceleyip de Editiona binince bu durum debreşiyor. Sport seni çağırıyor diye sesler duymaya başlıyorsun.

Ama tabi herşey bütçe dahilinde.

Astra sizi büyüsü altına almış olduğunu görüyorum...

Bu durum başka marka model araçlarda olmuyor bu kadar.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsaya o kadar para vereceginize imkanlarınızın el verdiği bir üst sınıf olan astra j almanız bence de daha mantıklı  :)
şimdiden hayırlı olsun.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
corsaya o kadar para vereceginize imkanlarınızın el verdiği bir üst sınıf olan astra j almanız bence de daha mantıklı  :)
şimdiden hayırlı olsun.

ևok teşekkürler bugün anlaştım gibi. Bakalım artık hayırlısı. Benzinli olması az bucuk düşündürüyor ama olsun ilerde LPG olayına çözüm gelir inşallah.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

sahinakpul link' Alıntı:
edition ile enjoy arasındaki farkı hatırlatmak için gönderdim.Özellikler önemli değilse rahatlıkla edition ı tercih edebilirsiniz.Araç edition da olsa Cosmo da olsa baz güvenlik unsurları mevcut :)

bugün araca bakmaya gittik ancak anlaştığım yerden farklı ilde olduğum için sanki almamış gibi bindik araçlara. GTC yi boşver. Ancak sportlar vardı onların koltuklar farklıydı. Edition yoktu. Bir tane enjoy bulduk bindik baktık. Dış görünüş olarak sadece sis farları ve jantlar mı var acaba?

Ayrıca sürüş zevki dediğimiz şey nedir? Sürüş zevki farkı varmıdır editionla enjoy arasında çok fazla? Örn direksiyon sertliği debriyaj sertliği ne biliyim yani... Edition olan hiç arkadaş yok mu acaba forumda?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
bugün araca bakmaya gittik ancak anlaştığım yerden farklı ilde olduğum için sanki almamış gibi bindik araçlara. GTC yi boşver. Ancak sportlar vardı onların koltuklar farklıydı. Edition yoktu. Bir tane enjoy bulduk bindik baktık. Dış görünüş olarak sadece sis farları ve jantlar mı var acaba?

Ayrıca sürüş zevki dediğimiz şey nedir? Sürüş zevki farkı varmıdır editionla enjoy arasında çok fazla? Örn direksiyon sertliği debriyaj sertliği ne biliyim yani... Edition olan hiç arkadaş yok mu acaba forumda?
söylediginiz şeyler için cosmo ile edition arasında da fark yok. Sürüş açısından belki uzun yollarda hız sabitleyicinin eksikligini farkedersiniz. Sürüş zevki dizel benzinli arasında veya flexride olan araç ile olmayan arasında hissedeceginiz bir durum. Astraların hepsinin sürüş zevki diger sınıf araçlarına göre 10 numara.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
söylediginiz şeyler için cosmo ile edition arasında da fark yok. Sürüş açısından belki uzun yollarda hız sabitleyicinin eksikligini farkedersiniz. Sürüş zevki dizel benzinli arasında veya flexride olan araç ile olmayan arasında hissedeceginiz bir durum. Astraların hepsinin sürüş zevki diger sınıf araçlarına göre 10 numara.

Teşekkürler hocam yorum için. Biraz olsun içim rahatladı. Açıkcası hiç editiona oturmadan edition almış gibiyim şuan. Tek kafamı kurcalayan direksiyon oldu şuan için. CC önemli değil benim için. Ancak direksiyon hakkında kötü yorumlar okudum. Deri olmamasından dolayı. Sanki bir Clio direksiyonu gibi demiş bir arkadaşın teki ki en nefret ettiğim araçlardan birisiyle kıyaslamadı benim kafamı kurcaladı. Çok sevdiğim bu kasayı almak benim için gerçekten bir rüya gibiydi ancak bir şekilde inşallah sonuca ulaşır. Dış görünüşüne baktıkça içimin açıldığı tek araç şu günlerde. Ancak bir de Edition görebilsem. Sanki gördüklerimin hepsi enjoy gibiler. Yapısal jant dediklerini anladım gördümde.. Yakından anlaşılıyor ancak hiç Edition görmedim bundan eminim... İnternette de gerçek resmine tam ulaşamadım. Opelin sitesinde aracı gösterse de sanki gerçek resim değil de çizim miş gibi geliyor bana...

Özel efektleri kaldırılmış bir Edition resmi lazım bana...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

direksiyonun deri omamasından dolayı bariz bir sıkıntı yaşayacagını düşünmüyorum. hızını arttırdıgın zaman elektronik sertleşen bir direksiyonun olacak. şehir içinde ise bir o kadar yumuşak ve manevra kabiliyeti yüksek.
aşagıda vanda olan bi edition model var. gerçi modifye etmiş biraz. arka stoplara ve camlara film çekmiş . ama jantlar konusunda sana yardımcı olur
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=5388.0