opel astra tekleme lütfen yardım edin

gokhan37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar
selam arkadaşlar bende 2004 astra enjoj var. arabam tekleme yapıyo hem benzinde hem lpgde bazen kalkışlarda araba öne yığılıyo ani fren yapmış gibi ve mesela 2. viteste yavaşça giderken gazdan ayağımı çekip tekrar basınca araba silkeliyo bi müddet tekrar çekip basıyorum düzeliyo ayağım gazda sabitkn bile yapıyo. gaz kelebeği temizlendi carbon clear yapıldı. kastamonudaki bosh servisi baskı balata değişcek dedi. samsuna servise götürdüm opele orda pek yapmadı bunda bişey yok dedi napcamı şaşırdım yolda seke seke gidiyorum resmen bi yardımcı olacak arkadaş yokmu
artı bobin ve bujilere yeni değişti

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu yazdığımı da 1,5 ay sonra okursun ancak ama söyleyeyim yine de,
oksijen sensöründen kaynaklı o tarif ettiklerin, biraz erken sıkıntı çıkartmış ama sağlık olsun...
geçmiş olsun, kolay gelsin...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı problem oluyo... ama benim oksijen sensörüm değişeli 1 yıl felan oldu..

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var egr valfindenmiş parça fiyatı gm nin 350 ile 400 arası 1 gün işçiiliği sürüyomuş corsa b için tabi astraların daha kolay mış

yuxexes81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Araç benzinde hissettirmiyo. Ne zaman lpgye geçiyo başlıyo teklemeye. Herkes bişey söylüyo. Buna ustalar da dahil. Naapcağımı şaşırmış durumdayım. Bobini 2.kez değiştirdim sonuç hüsran. Egr valfini temizletmeyi olmadı değiştirmeyi deneyeceğim artık. İnşallah sonuç verir ama çok umudumun olduğunu söyleyemem.

talzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 astra sw. aynı sorun bende de var ateşleme kütüğünü değiştirdimş ancak 3 ay sonra sorun tekrarladı. silkeleyerek gidiyoruz.

HaCkİm_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün aracı çalıştırıp kalkış yapacağım zaman gaz yemedi. kalkış yaptıktan sonra gaza basıncada sanki biri aracı tutuyor bir müddet daha sonra birden hızlanıyor. Yolda giderkende gazdan ayağımı çektiğimde sanki gaz verip bırakıyormuşcasına ileri geri sallıyor aracı ama her zaman yapmıyor. ustaya götürdüm baskı balata dedi, ama burada aynı belirtilerdeki araçlara oksijen sensörü denmiş, egr denmiş sizce hangisi olabilir