Motor soğukken stop etme..Yardım Lütfen..:(

uces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım Astra H 2012 model 1.6 Benzin+LPG. Yaklaşık 1 aydır sabah çalıştırıp yola çıktıktan ortalama 1 km sonra aracın çekişi azalıyor ve o esnada vitesi boşa atarsam stop ediyor(Hem benzin hem lpgde). Tekrar çalıştırıp yola devam edince(yani motor ısınınca) gün içerisinde bir daha yapmıyor. İlk gösterdiğim usta motora bakmadan test falan yapmadan direkt subap erimesi dedi. Yalnız benim araçta subap erimesinde olan yakıt sarfiyatı, motorda tekleme, aracın performans kaybetmesi gibi durumlar yok. Başka ustaya götürdüm motoru dinledi kompresör testi yaptı subaplar sağlam dedi. Bujiler değişti, boğaz kelebeği temizlendi. Çözüm yok. Aracı cihaza bağladılar bir sorun gözükmüyor. Arıza ışığı yakmıyor. Lütfen yardım edin zor durumdayım.

taylante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klasik opel hastalığı aynı sorunu 1 yıldır yaşıyorum özellikle kışın tam bir işkence çözüm bulursanız paylaşırmısınız

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klasik opel hastaligi dogru fakat klasik olmasina ragmen cozum bulunamamasi ilginc. Forumda kimse yokmu bu sorunu yasayip cozum bulan..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2012 model araca kasap usta ağzıyla klasik Opel hastalığı diyenlere sadece gülüyorum :) Aracı düzgün ve olumlu referansları olan bir servise (yetkili servis olması daha iyi olur) götürerek tam teşhisi koydurun buna göre sorunu çözsünler..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpgyi kapatıp benzinde binin iki gün bakın bakalım düzeliyormu? düzelicektir büyük ihtimal. sonrasında düzgün bir lpg ayarı problemi çözer. ayrıca sabah soğuk motor aracı rolantide 2 -3 dakika çalıştırınki normal çalışma düzenine kavuşsun. aksi taktirde boğulma diye tabir edilen durum oluşabilir. ilk çalışmadaki yüksek rolantiyi farketmişsinizdir. rolanti normal yerine gelene kadar beklenmesinde fayda var

uces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise götürmeyi dusunuyorum araci ama o konudada soru isaretlerim var. Birincisi cok fahis fiyatlar ikincisi guven sorunu. Gidip yine bir gorusecegim tatmin olursam gerekli islemleri yaptiririm diye dusunuyorum. Lpg konusuna gelince evet araci yaklasik 2 hafta benzinde kullandim bi degisiklik olmadi. Ayrica lpg nin soketlerini sokturup denedim yine olmadi. Buna ragmen lpg den kaynaklanma ihtimali oldugu soyleniyor ama bunu tespit edebilecek bir yer bulamadim henuz istanbulda. Forumlarda arastiriyorum 1 yildir ayni, 2 yil cozemedim sattim diyenleri gorunce umutsuzluga kapiliyorum..

taylante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yazılanları bende denedim şimdi egr valfi temizliği ve enjektörleri temizletmeyi düşünüyorum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebilen olursa burda paylaşalım arkadaşlar. Forumda mutlaka bu sorunla karşılaşıp çözen vardır diye düşünüyorum. Bu arkadaşların tecrübelerine ihtiyacımız var..