Opel Astra Sedan 1.3 CDTI - 111.yıl lütfen yardım

Frankly35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 hafta içerisinde bir araç alıcam fakat dizel olsun istiyorum bir çok araç içerisinden fiyat , ekonomi ve konfor olarak opel astra sedan 1.3 cdti 111.yıl almayı düşünüyorum bayiden 38.000 fiyat (kartel koruma + xenon + kapı çıtaları hediye) gibi bir fiyat aldım sizce bu araca bu para verilirmi fiyat uygunmu bu araç mantıklımı yoksa farklı bir araç mı düşünülmeli ...araç hakkındaki bilgilerini abilerim ve kardeşlerim benimle paylaşırsa sevinirim...Şimdiden teşekkür ediyorum Saygılar...

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb
Allah kısmet Ederse bende aralık ayında almayı düşünüyorum
Kararsız kaldığım nokta 1.6 111. yıl benzinlimi yoksa 1.3 dizelmi diye iki aracıda test etmek için imkanlarımı zorladım.
1.3 dizeli test ederken performans konusunda o kadarda iyi olmadığını söyleyebilirim.
Şehir içinde 1 viteste hantal 2 ve 3.cü Viteste turbo devreye giripte seri hareket edebileceğiniz 4.5.6 larda 3. cü Vites çevikliğini bulamıyacağınız bir araç.
Şehir Dışında ise yüksek viteslerde ani hızlanmalar yapamıyacağınız
virajlarda araç sollarken bulunduğunuz vitesten 2 kademe düşürmenize ihtiyaç duyan nazlı bir araç yani bu araç Dizel oluşu ekonomiye önem vermiş. eğer yüksek hızlarda kullanmayı sevmiyorsanız Gayet uygun bir araç.

1.6 ise Her yönü ile gayet iyi kısa vites geçişlerindeki hızlanma tepkileri gayet güzel virajlarda vites düşürmene gerek kalmadan kendini toparlayan bir araç bunun dışında hızıda gayet güzel otoban tipi yollarda rahatlıkla 200 - 220 Km üstüne çıkabileceğin bir motora sahip
kasa ve konfor konusunda ise gayet güzel bir arac.

Bu arada Bilgin olsun
Fiyat ve renk konusunda Türkiyedeki yetkili satıçılarının bir çoğunu aradım. Dizel konusunda bana fiyat verdiklerinde 37,750 lira fiyat vermişlerdi bayramdan 2 gün önce pazar günü tüm türkiyede fiyatlarda 500 liralık indirim yapıldığını bildirdiler. Yani sen aracını alacaksan kapora vermeden önce fiyat konusunda emin ol.

Birde Easytronik alma sakın Manuel vites alç

Bu benim düşüncem tabi, Ama bu konuda daha deneyimli kullanıcılar mutlaka vardır ben bir süreliğine kullandım araçları
ama bu araçlar ile binlerce km yapan kişiler forumda mutlaka vardır.
Onların düşünceleride önemli Çünkü ben hala karar vermiş değilim 1.3 Dizelmi ? 1.6 benzinlimi ?

Sizce Opel Astra Sedan 1.6 Enjoy 111. Yıl Almalımıyım ?
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=71184

Yeni Opel Astra 1.3 CDTI tavsiyeniz
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=71283

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 hafta içerisinde bir araç alıcam fakat dizel olsun istiyorum bir çok araç içerisinden fiyat , ekonomi ve konfor olarak opel astra sedan 1.3 cdti 111.yıl almayı düşünüyorum bayiden 38.000 fiyat (kartel koruma + xenon + kapı çıtaları hediye) gibi bir fiyat aldım sizce bu araca bu para verilirmi fiyat uygunmu bu araç mantıklımı yoksa farklı bir araç mı düşünülmeli ...araç hakkındaki bilgilerini abilerim ve kardeşlerim benimle paylaşırsa sevinirim...Şimdiden teşekkür ediyorum Saygılar...

Daha ne olsun..güldürme beni:D

DamnedsouL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmlar frankly35;
ben 10 ekimde aldım aracımı astra 1.6 benzinli 111.yıl kayseriden aldım aracı 36.000 tl verdim şu anda 3000 km yaptım kıbrısta öğrenciyim gelirkende kendim getirdiğim için uzun yolsa yaptım test aracı harıcınde kendi aracım olması bir daha başka tabi otobanda rahat 220 üstünde seyir edilebilir araçla ibre 250km in çok az böle mm rik hesapla altına düşüyor daha fazla gitmedi ayrıca benzin yakışı bence iyi şehir içinde 9 10 litre uzun yolda yavaş gidip 120 gibi ayağınızı gaza iyi ayarlarsanız 5 6 litre yiyor konforundan son derece memnunum kalkışı güzel virajlara iyi giriyor ancak yüksek devirli kullanıyorum derseniz bir benzinlikle ortak olmakta fayda war derim. alırken annem zorla dizel ede baktırmıstı bana dizel ise biraz daha hantal hem hp düşüklüğü en büyük etkisi hemde araçta nereden geldiği hissedilmeyen bir kasvet war yada ben disel sevmiyorum diye bana öyle geliryor ben aldım mutlu oldum yanlız lastiklerde basınç sensör yok haberiniz olsun bazı galeriler war diyorlar bilginize easytonic dedikleri vitesten pek bir şey anlamadım yani bana kullanamam gibi geldi o yüzden bakmadım bile o konuda birsey diyemicem. alırken başka opsiyon ekletmek istersen almadan konuş ve yaptır ben pişman oldum sonradan çok fark çıkıyor ve kastım sunnrof değil diğer opsiyonlar başka sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum eğer isetrsen araç fotolarınıda yollarım bakmak istersen . ayrıca torpidosunda klima yok yani torpidoyu buzluk yapamıyorsunuz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
slmlar frankly35;
ben 10 ekimde aldım aracımı astra 1.6 benzinli 111.yıl kayseriden aldım aracı 36.000 tl verdim şu anda 3000 km yaptım kıbrısta öğrenciyim gelirkende kendim getirdiğim için uzun yolsa yaptım test aracı harıcınde kendi aracım olması bir daha başka tabi otobanda rahat 220 üstünde seyir edilebilir araçla ibre 250km in çok az böle mm rik hesapla altına düşüyor daha fazla gitmedi ayrıca benzin yakışı bence iyi şehir içinde 9 10 litre uzun yolda yavaş gidip 120 gibi ayağınızı gaza iyi ayarlarsanız 5 6 litre yiyor konforundan son derece memnunum kalkışı güzel virajlara iyi giriyor ancak yüksek devirli kullanıyorum derseniz bir benzinlikle ortak olmakta fayda war derim. alırken annem zorla dizel ede baktırmıstı bana dizel ise biraz daha hantal hem hp düşüklüğü en büyük etkisi hemde araçta nereden geldiği hissedilmeyen bir kasvet war yada ben disel sevmiyorum diye bana öyle geliryor ben aldım mutlu oldum yanlız lastiklerde basınç sensör yok haberiniz olsun bazı galeriler war diyorlar bilginize easytonic dedikleri vitesten pek bir şey anlamadım yani bana kullanamam gibi geldi o yüzden bakmadım bile o konuda birsey diyemicem. alırken başka opsiyon ekletmek istersen almadan konuş ve yaptır ben pişman oldum sonradan çok fark çıkıyor ve kastım sunnrof değil diğer opsiyonlar başka sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum eğer isetrsen araç fotolarınıda yollarım bakmak istersen . ayrıca torpidosunda klima yok yani torpidoyu buzluk yapamıyorsunuz.
1.6 benzinli sedan astra 250 km yi mi gördü?

DamnedsouL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi gördü mersin otobanında o yokuş aşağı kısımda gördü ama dahada gitmi ve arabanın önü sarsılıyor. herkes şaşırıyor yada inanmıyor da normalde düz yolda bile 220 230 yapılıyorkı kitapçıkta son hız 200 dio ama(193) araba zorlanmadan o hıza cıkıyor az zorlasanız zaten 4 bin 5 bin devirde 5 viteste 200 dioki

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yokuş aşağı da olsa 250 o araç için büyük rakam.
bu arada yeni aldığın aracı bu kadar zorlama derim.

DamnedsouL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi o konuda haklısın da 3000 km yı buldu ya ondan cok umursamadım 2500 ü geçince bişi olmaz demişlerdi ama kaç km ye kadar bekleyim sence kitapcıkta bişi yazmıo çünki?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet abi o konuda haklısın da 3000 km yı buldu ya ondan cok umursamadım 2500 ü geçince bişi olmaz demişlerdi ama kaç km ye kadar bekleyim sence kitapcıkta bişi yazmıo çünki?
O kadar yüksek devir o hacimde bir motor için her km de sorun çıkartabilir.

2500-3000 km yapmışsan zaten ilk kullanımı geçmişsin demektir.