Opel Astra Sedan 1.3 CDTI - 111.yıl lütfen yardım

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mrb Aynı otobanda bende 1.6 111.yıl ile test sürüşüne çıkınca 240 - 250 arası gördüm felaket yakıt yiyor ama

Geri dönüşte tüple devam ettim 210 rahat basıyor araç.
Oldukça pahalı ve gerçekten spor kullanım altyapılı birçok aracın bile max hızı elektronik olarak 250 olarak sınırlandırılmıştır.
Standart bir astranın 250 km hız yapması normal şartlarda pek mümkün değil.Ciddi bir eğim ve arkadan rüzgar desteği gerek.Bu arada kadranda okuduğumuz rakamların %10 kadar fazla gösterdiğini unutmayalım. GPS ile ölçüm yaparsanız bu farkı net şekilde görebilirsiniz.

250 km yapan arkadaşlar yanlış anlamasın.İnanmama gibi bir durumum yok.
Kazasız belasız sürüşler.

DamnedsouL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi haklsın kadran olarak 250 yi gördümğümü idda ediom bende düzeltme olsun çünki ve eğim işin içinde yoksa f1 ler yapıo düz yolda 300 ü 1.6 astramı yapacak :D zaten yazana kalsa 90 model torosta kadran 180 200:D

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oldukça pahalı ve gerçekten spor kullanım altyapılı birçok aracın bile max hızı elektronik olarak 250 olarak sınırlandırılmıştır.
Standart bir astranın 250 km hız yapması normal şartlarda pek mümkün değil.Ciddi bir eğim ve arkadan rüzgar desteği gerek.Bu arada kadranda okuduğumuz rakamların %10 kadar fazla gösterdiğini unutmayalım. GPS ile ölçüm yaparsanız bu farkı net şekilde görebilirsiniz.

250 km yapan arkadaşlar yanlış anlamasın.İnanmama gibi bir durumum yok.
Kazasız belasız sürüşler.

Doğrudur okican.
Gps ile bakıldığında illaki kadran ile arasında 5 10 Km relik hız farkı vardır dikkat ederseniz bende 240 -250 arası dedim aynı otobanda iyi bir kıç rüzgarı yakalarsanız bu hıza ulaşmak mümkün.
Mesela aynı otobanda yıllar önce Renault 9 Brodway (mak Hız 168Km) 190 -195 yaptım ama bu ivmeden dolayı idi
aynı yolda son iki senedir Opel astra 1.4 nb clup ile gidip geliyorum kadranım 200 -220 arası gösteriyor tabi gps de 205 208 lerde seyrediyor
son olarak 1.6 da denedim 14.000 Km redeki araç hiç zorlanmadan 220 gördüm motor yeni nede olsa biraz tepkime ile 240 250 arası gösterdi
ama gps araçta olmadığı için tam değeri alamadım sanırsam en fazla 230 235 gibi bir hızlara çıkmışımdır.

Frankly35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu ile ilgili açıklayıcı bilgilerinizden dolayı sizlere teşekkür ederim sanırım çözüme ulaştım yada dahada daraldım

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 hafta içerisinde bir araç alıcam fakat dizel olsun istiyorum bir çok araç içerisinden fiyat , ekonomi ve konfor olarak opel astra sedan 1.3 cdti 111.yıl almayı düşünüyorum bayiden 38.000 fiyat (kartel koruma + xenon + kapı çıtaları hediye) gibi bir fiyat aldım sizce bu araca bu para verilirmi fiyat uygunmu bu araç mantıklımı yoksa farklı bir araç mı düşünülmeli ...araç hakkındaki bilgilerini abilerim ve kardeşlerim benimle paylaşırsa sevinirim...Şimdiden teşekkür ediyorum Saygılar...

Murat Bey
Konuyu toparlayayım isterseniz arada konudan konuya atlamak mümkün.
Ama suan sizin düşünceniz önemli ve siz bu aracı almak istiyorsunuz.
Eğer Ekonomik bir araç istiyorsanız tam aradığınız bir araç 1.3 cdti kesinlikle öneririm. (gerci ben 1.6 111.yıl sını aldım performans istediğimden dolayı)
Fiyat kosunda farklı illerden fiyat alın bence emin olduktan sonra nihai kararınızı verin. Eğer acil ihtiyacınız yoksa suan almış olduğunuz fiyat ekim fiyatlarıdır, kasım ayının fiyatlarında inme var ama sitede gözükmüyor fiyat listesine bir ara bakmıştım çünkü, şurada 1 hafta gibi bir süre kaldı aralık ayı fiyatlarını bekleyin isterseniz.
Kolay gelsin