opel astra sabah ilk çalışmadan sonra gaz yememe sorunu ACİL

erbila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 opel astra atiker lpgli aracım sabah çalıştığında sorunsuz çalışıyor. ancak 500-600 metre gittikten sonra gaza yüklenip 2000 - 3000 devire geldikten sonra vites geçişlerinde devir saatinin sıfıra düşmesini bekliyorum araç stop ediyor. veya ışıklara falan gelip arabayla durunca araç stop ediyor. araç ilk çalıştığında yerinde bekleyince hiçbir sıkıntı yok. 2000-3000 devire geldikten sonra gazı iyi yememe sıkıntısı yapıyor. 3-5 dk gittikten sorun kalmıyor. gün boyu daha sıkıntı yapmıyor. taki diğer sabah çalıştırdığımda yapıyor.
aracı bir süre benzinde sürdüm 200 km kadar düzelmedi. daha sonra aracın lpg borusunu söktürdüm, vanasını kapattım, sigortasını söktüm. lpg tamamen devre dışı kaldı ve 100 km kadar 2-3 gün benzinde sürdüm. ancak sabah ilk çalıştırmada yine yaptı.
yokuş aşağı bırak dediler benzin pompasındansa sorunu yapmaz dediler yine yaptı.
aracın tüm bakımını yaptırdım, bujiler, hava filtresi yağ, kelebekmi ne onu temizlediler yine düzelmedi. sorunu çözmek için yeni benzin pompası takarız. subaplardan olabilir dediler falan filan diyorlar. şuanda benzin pompasını değişir bakarız diyorlar. boşuna masraf yapmak istemiyorum sorun neden olabilir acaba acil fikri olan varmı.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benzin ile de yapıyor ise, ateşleme, rolanti regulatörü kontrol edilmeli.