Opel Astra Koltuk Gicirti Sesi çözüm Resimli

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım süper yalnız anlamadığım bu koltuk kılıfı nasıl sökülüyor? Hadi söktük diyelim bir daha nasıl eski haline getiriliyor?? elde kalmasın!!!

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım süper yalnız anlamadığım bu koltuk kılıfı nasıl sökülüyor? Hadi söktük diyelim bir daha nasıl eski haline getiriliyor?? elde kalmasın!!!
:good: :good: :good: :good:

beyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok kolay sökülüyor anlattığım gibi benim astra g diğerlerini bilmem
alttan koluğun kumaşını çekin sağdan veya soldan sonra plastik rayından çıkacak sonra bu işlemi sağdan soldan tekrarlayın çıkacak daha sonra yağlayın bu kadar basit...

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben işten gelir gelmez arabaya inip koltuğa baktım, sökülmesi gerçekten kolay gibi duruyor ama geri yerine(özellikle de o kızakları) takmak çok zor gibi ya..!

beyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok kolay inanın bu işi yarım saatte bitirdim iki koltuğun arkasını söktüm ve taktım ben de çok zor olacağını düşünüyordum ama hiçde öyle olmadı....gerçekten bu almanlar işi biliyor ne kadar basit sökülüp takılıyormuş.....

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar pazargünü resime göre soktum çok basıt hatta daha ileri gittim oturma kısmınıda soktüm çok basit bir yapımı var
öyle tel melde yok gıcırtı iskeletle oturdunuz sungerin arasında bir lastik var bu lastiğin bağlantı yerlerinden geliyor birde 1 vida var o gevşedi zaman yapıyorr arka sırtlıgın yaylarınıda çıkardım ve bir güzel mengeneyle sıktırdım ve daha sert oldu bağlantı yerlerini güzelcene yağladım
sökme işine gelince fitilli yani sıkıstırmayla yapmışlar elinle biraz kastırıp çekince açılıyor. detaylı resimleri çektim ve yenibir başlık altında bu konuya kesin çözüm olacak bekleyinn...oturma kısmını çıkartmak için arka sırtlık darka döşeme kısmını sırtlık çevirme kolunu ve koltuk yükseklik ayar çubuğünun koruma plastini yerinden çıkartmanız şart...

Son düzenleme:

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya aynı sorun bendede vardı.Cumartesi akşamı konuyu gördüm.Pazar sabahı işe koyuldum.Koltugu sökmek hiç zor olmadı.Dikiş sandıgım yerler aslında plastiklerin birbirine tam olarak oturması ile oluşuyormuş.Yaglamak için arabanın arkasında bulunan 10-40 motor yagını kullandım.Sorundan eser kalmadı.Bu arada gittiğim servis koltuk sökmenin zor iş oldugu,döşemecinin bu işi yapcagını söylemişti.100 ytl de fiyat vermişti.
Paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler