Opel Astra K

sobostan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam,

2016 astra 1.4 150 hp otomatik benzinli dynamic paket sahibiyim. Aracım 26.000 km'de iken ve 15.000 bakımını da yetkili serviste yaptırmama rağmen araçta titreme problemi yaşadım. Ankara'da yetkili servis olan reis'e götürdüm. Problemin motordan kaynaklandığını ve opel Türkiye ile görüştüklerini motoru açmaları gerektiğini söylediler. Yaklaşık bir 15-20 günlük servis sürecinden sonra ki reis ikame arac verdi yerine, oldukca ilgililerdi ve Opel Türkiye beni durumla ilgili sürekli bilgilendirdi; dun aracı teslim aldım. Yaklaşık motor ile ilgili 2 sayfa kadar garantiden parça değişmişti (turbo besleme civatasi, şubatlar, turbo contaları, emme ve egzoz subaplari, piston segman takimi, kol yatak vs.). Dun aldığım araçta bugün eve dönerken biraz anı bir hızlanmamda devirden düştü önce ve 3.000 devir üstüne cikmiyor gibi görünüyor, arac da en yakın sürede servise götürün uyarısı verdi.Yarin bana tekrar servis yolları göründü. 1 yıllık araçta böyle problemler çıkması beni resmen soğuttu araçtan. Böyle bir problem yaşayan var midir? Yeni bir arac mi talep etmeliyim?

Sağolun yardımlarınız icin.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun @sobostan hocam. Aracınıza yazdığınıza göre yeni motor yapılmış kadar işlem yapılmış. Muhtemelen motoru tekrardan toplarken bazı hortumları tam sıkmamışlar veya soketlerden birisi yerinden çıkmış olabilir. Tekrar servise gittikten sonra sorunlarınız devam ederse işte o zaman gemileri yakın bence. Ayrıca bu nasıl bir arızaymışki motorda blok ve krank haricinde nerdeyse tüm mekanik parçalar değişmiş ilginç.

sobostan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun @sobostan hocam. Aracınıza yazdığınıza göre yeni motor yapılmış kadar işlem yapılmış. Muhtemelen motoru tekrardan toplarken bazı hortumları tam sıkmamışlar veya soketlerden birisi yerinden çıkmış olabilir. Tekrar servise gittikten sonra sorunlarınız devam ederse işte o zaman gemileri yakın bence. Ayrıca bu nasıl bir arızaymışki motorda blok ve krank haricinde nerdeyse tüm mekanik parçalar değişmiş ilginç.

Hocam hiçbir fikrim yok açıkcası. Garanti kapsamında motoru 0'ladik gibi bir duruma geldi neredeyse dedi servis zaten. Yarın ilk iş götüreceğim bakalım ne çıkacak.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
işyerimde sıfır astra k alan başka birinin buna benzer problemi oldu. Aracı servise götürdü piston arızası dendi motoru açmaları gerektiği söylendi. Garanti kapsamında yapılıp periyodik bakım hediyesiyle kapatmaya çalıştılar. Arkadaş istemedi iadesi için dava açtı araba opelin servis otoparkında çürüyor.