Opel Astra K kasa Lastik Önerisi 225*50*17

setoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ,

Aracıma lastik almayı düşünüyorum . Lastik önerileriniz nelerdir ? Fiyat aldığım lastikçiler Riken markayı öneriyorlar kullanan var mı ?

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz geç de olsa yazayım belki arayanlara yardımcı olur. Kendi aracımda Roadstone kullanıyorum. Nexen ile aynı fabrikada ve desende üretilir. Petlas-Starmaxx gibi. Çok memnunum ki virajlarda ciddi zorlarım aracı. Asla pişman etmedi.

Riken kormoran tigar hepsi Michelin gruba aittir. Hepsinin desenleri aynı sadece isimleri farklıdır. Ucuzu neyse onu alabilirsiniz hepsi aynı lastik. Evdeki diğer araçta riken kışlık var memnunuz. Yazlığını bilmiyorum.

Sava kışlık kullanıyorum inanılmaz memnunum. İlk defa bir kışlık lastiğim yakıt tüketimimi artırmıyor. 2 arkadaşıma da yazlığını aldırdım onlar da çok memnun. Fiyat fayda oranı mükemmel. Goodyear gruba aittir. Aracımın üstündeki yazlık lastik bitince gözüm kapalı Sava alırım.

Falken de çok öneriliyor ancak kullanmadım.

Lastik ara boyut olmasaydı ve fiyatlar bu seviyelerde olmasaydı gönül rahatlığıyla Michelin Goodyear önerseydim. Ancak uygun fiyata iyi iş çıkaran lastikler de oldukça çok var.

Not: Kesinlikle internetten fiyatlara bakın 3 senedir netten alırım lastiklerimi.Aynı lastik için yok yere fazladan para vermeyin yazık günah.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2.5 yıl 34bin km'dir nexen n'blue hd plus kullanıyorum.

Michelin yumuşaklığına yakın olması bilgisi ile öneri üzerine eski michelin energy saver +'larımın yerine aldım ve kullandıktan sonra michelin'i hiç bir konuda aratmadığını söyleyebilirim. Fiyatı da michelin'in tam yarısıydı aldığımda.

Ama malesef artık nexen'e ne internette ne de lastikçilerde pek rastlayamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: 06aybars

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Astra K'da 225-45-17 olması gerekmiyor mu? 50-17 hem pahalı hem de daha az bulunuyor. Ben Goodyear EfficientGrip Performance almıştım sessizliği harikaydı. Tekrar alacak olsam aynısını düşünebilirim.
Bir de dikkat edin, benim başıma geldi. Önceki aracıma 50-17 takılıydı orjinal. Hızı 120 ile sabitlediğimde gerçek hızın 120 olmadığını test etmiştik başka bir araçla yan yana giderken. Meğerse aracın beyninde lastikler 225-45-17 olarak tanımlıymış, Sanırım ticari kardan dolayı 225-50-17 takmışlar.