opel astra j direksiyon, ve esp sorunsalı..

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. 2014 model opel astra j de önce servis esp uyarısı çıktı. araba çalıştıktan sonra belli bir km yaptıktan sonra uyarı çıkıyordu. lastiklerin dönme hızı farklılığı dediler. tüm lastik basınçlarını eşitledim ve şu an sorun görünmüyor. ama asıl sorun bugün seyir halindeyken şehir içinde bir sokağa dönecekken direksiyon öyle bir ağırlaştı ki dönmemek değil kitlendi adeta. stop ettim tekrar çalıştırdım sorun düzeldi ama direksiyon eskisinden daha ağırlaştı farkedebiliyorum. 1 gün önce direksiyon hidrolik yağı eksik dedi usta tamamladı acaba etkisi olabilir mi. ya da esp uyarısıyla bir alakası olabilir mi. eps değil esp.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
akünün durumu nasıl bi ölçtürün

Evet akü ve şarj dinamosunu kontrol ettirin. Elektro servo direksiyon olduğu için elektrik yada şarj ile ilgili sorun olduğunda direksiyon kısa süreliğine kitlenir gibi oluyor sonra düzeliyor. Ben de aynı sorunu yaşadım şarj dinamosu arızalı çıktı. Konjektör değişti.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 1.6 115 bg'lik model olması lazım.
Çünkü J kasalarda hidroliksiz tamamen elektrikli direksiyon var çoğu donanımda.

Akü, şarj dinamosu, hidrolik seviyesini sırayla kontrol ettririn. Akünüz 3-4 senelikse değişmesi gerekebilir.

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 1.6 115 bg'lik model olması lazım.
Çünkü J kasalarda hidroliksiz tamamen elektrikli direksiyon var çoğu donanımda.

Akü, şarj dinamosu, hidrolik seviyesini sırayla kontrol ettririn. Akünüz 3-4 senelikse değişmesi gerekebilir.

evet araç 1.6 115 bg. bir baktırayım dediklerinize çok teşekkürler sağolun.