Opel Astra J Akü boşaltma problemi

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra Sport paket J kasa 2013 model aracım mevcut.
Yaklaşık 10 ay önce 2.el olarak satınaldım.
Aracımı yaklaşık 1 hafta kadar çalıştırmadan park konumunda tuttuğumuzda, akü boşaltıyor.
Öncelikle akü problemi sandık ve 3 defa yeni akü alıp taktık.
Her seferinde aynı problemi tekrarladı. Aracın servise götürdüm ve kontroller yapıldı.
Fakat bir problem olmadığını söylediler. Geçtiğimiz hafta içerisinde problemi tekrarladı.
Daha sonra aracın park halinde iken uyku modundan uyandığını ve el freni vs. kontrolü yaptığını fark ettim.
Servise durumu ilettim emin olmamakla beraber kontrol modülünden kaynaklı olabileceğini söylediler.
Kontrol modülünün değişimini yaptım fakat arızayı yine tekrarladı. Benzer durumla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımı yaklaşık 1 hafta kadar çalıştırmadan park konumunda tuttuğumuzda, akü boşaltıyor.
Her seferinde aynı problemi tekrarladı. Aracın servise götürdüm ve kontroller yapıldı.
Fakat bir problem olmadığını söylediler. Geçtiğimiz hafta içerisinde problemi tekrarladı.
Daha sonra aracın park halinde iken uyku modundan uyandığını ve el freni vs. kontrolü yaptığını fark ettim.
Servise durumu ilettim emin olmamakla beraber kontrol modülünden kaynaklı olabileceğini söylediler.
Kontrol modülünün değişimini yaptım fakat arızayı yine tekrarladı. Benzer durumla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Bana bir yerlerden elektirik kaçağı oluyor gibi geldi..Yani teyp amfi ekstra bir modifiye parça vs gibi..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
herhangi bir yerde şase varsa ki bence var gibi duruyor çünkü araba immobilizer elektriği kestiğinde kesinlikle kendi kendine kontrol yapamaz bu elektriği boşaltır normal.. öncelikle arabanın herhangi bir elektronik aksamıyla oynanmışsa oralara bakmanızda fayda var. (müzik sistemi , büyük ekran takma gb.)

expertus3042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra h 2004 model aracimda yasadim ayni durumu. Kimi usta mars motoru kimi aku kimi beyin degisecek dedi. En son sorunun aku kablolarindaki oksitlenmden dolayi tam sarz edememesi oldugunu bulduk ve 30 tl ye cozduk. Oteki ustalara kalsak parcalari degitirip sorunuda cozemeyecektik. Bi kac ustaya gosterin mutlaka. Arac calisir durumdayken akuye kac volt geliyor bunu bi olcun 13.5 voltun altindaysa kablodan olabilir. Gizli menuden akuye kac volt geldigini gorebilirsiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gevşek/kirli akü kutup başı, şarj dinamosunun bakım zamanının gelmesi, araca sonradan eklenen hatalı yapılan LPG veya müzik sistemi bağlantısı, bir de açık kalan bagaj ışığı bu tür sorunlara neden olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba teşekkürler herkese yorumlar için, söylenen yöntemlerin hepsini denedik fakat, durum farklı sanırım. Vites kutusunun çevresini saran LED ışıkların bir kısmı(özellikle iç kısımda olanlar), araç stop halinde ikende yanık kalıyor. Fark edilmesi güç bir durumdu, çok karanlık bir ortamda bende tesadüfen fark ettim. Şimdi o ksımı devre dışı bırakıp deneyeceğiz, fakat sormak istediğim, böyle bir hataya sebebiyet veren şey ne olabilir?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam arabanın normalde elektriği kesmesi lazım. mesela ben aracımın ışıklarını unuttuğumda bir süre sonra elektriği kesiyor ve aküyü koruyor. sizin aracınızda o ışıklar aküye direk bağlanmış olabilir yada şase var.. bence bu zamana kadar sıkıntı yaşamadıysanız ve bu sıkıntı yeni başladıysa şase var..

kryastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çözüm bulabildiniz mi?

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama benim aracımda da garip bir sorun var. Aracımı park halinde bıraktığımda ara sıra kendi kendine el freni lambasının yandığını görüyorum kadranda. Misal parka aldım arabayı kontağı kapattım çıktım saatte 1 kez ara sıra el freni çekme sesini duyuyorum ve el freni ışığını yakıyor kadranda ?

Şuan aküm zayıf durumda biraz geç marş alıyor. Bu sorunun çözümü nedir ? Akümü bu mu azaltıyor acaba ben aracımı günlük olarak kullanıyorum 1-2 hafta binmediğim hiç olmadı belki binmesem aküm bitecek.

Sorunumuz konuyu açan arkadaşınki ile aynı sanırım

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar söylemiş, araca sonradan yapılan elektriksel bir müdahale sebep olabilir.
Benim de aracımdaki kontrol düğmelerinin aydınlatması bazen yanmıyordu. Serviste saatlerce sorunu aradılar. Sorun araca sonradan taktırdığım hoparlörden kaynaklı çıktı. hoparlörü sabitlemek için atılan vida, altındaki kablo demetine kısadevre yaptırmış.