Opel Astra j 19 inç jant&lastik takımı

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra j 19 inç jant&lastik takımı

Burock3427 link' Alıntı:
Spacer bir nevi adaptör. Bijon ebatı farklı olan jant ile aracı bir birine adapte ediyor. Sparcer aracın üzerine takılıyor ve jant da onun üzerine. Ancak spacerın bir kalınlığı var ve bu kalınlık kadar lastikler dışa çıkıyor. Bu sorun olabilir yani lastikler çamurluğa sürtebilme ihtimali var bakmak lazım. Flanş diye de geçer.  

şöyle bir şey.

images

Kaliteli bir malzemeden olması şart. Sonuçta lastik buna takılıyor. Süratte kırılması pek hoş sonuçlar doğurmaz onu uyarayım.

Hmm teşekkürler bilgi için, bilmiyordum bunu ben.
19" lik lastikler muhtemelen çamurluklara sürtecektir diye düşünüyorum, arkadaşın araştırması gerek.
Ayrıca kesinlikle iyi ve güvenilir bir marka kullanılmalı.

Xantorus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu takımdaki lastiklerin markası  ne ?  ölçüleri ne?   hangi tarih üretimli ?  lastiklerde  15.000 k  mi kullanılmış ?  
birde  verdiğiniz linkte bir sürü  jant var  hangisi?  

linke tekrar  tıkladımda  bu sefer  tek  foto geldi  

Deniz KEKLİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgi için teşekkür ederim bende araştırdım biraz Spacer'i hatta yurt dışından parça getirten bikaç yeri de aradım 5x105 bijona bu aparatı takarak 5x115 'e çevrilebiliyormuş fakat dediğiniz gibi çamurluğa sürtebilir denemek gerekiyormuş..

Lastiklerin markası Alman patentli Syron, 245/35/19 ölçülerinde, 15.000 km civarında kullanılmış, kendi aracıma takamadığım için aldığım arkadaşın koyduğu resmin linkini koydum..

http://i1260.photobucket.com/albums/ii561/alper63/832f10e476f9f140ed3e7721902652aa_zps3f4073dd.jpg

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeri burası değil ama bende bu konuda bilgisizim aracım makyajlı 1.6 edition bizim araçlardaki bijon ölçüleri nedir ? 5x105 mi 5x115 mi ?

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
yeri burası değil ama bende bu konuda bilgisizim aracım makyajlı 1.6 edition bizim araçlardaki bijon ölçüleri nedir ? 5x105 mi 5x115 mi ?

1.3 cdti, 1.4T, 1.6 115hp -> 5x105

msahin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Jantlar duruyor mu? Aracım 2012 1.6T

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt:

Burock3427 link' Alıntı:
Spacer bir nevi adaptör. Bijon ebatı farklı olan jant ile aracı bir birine adapte ediyor. Sparcer aracın üzerine takılıyor ve jant da onun üzerine. Ancak spacerın bir kalınlığı var ve bu kalınlık kadar lastikler dışa çıkıyor. Bu sorun olabilir yani lastikler çamurluğa sürtebilme ihtimali var bakmak lazım. Flanş diye de geçer. 

şöyle bir şey.

images

Kaliteli bir malzemeden olması şart. Sonuçta lastik buna takılıyor. Süratte kırılması pek hoş sonuçlar doğurmaz onu uyarayım.

- benim bildigimde su sekilde;

- spacer lastikleri bir miktar disa dogru cikarmak icin kullaniliyor.
- flanş ise bijon farkini gidermek icin.
- bu ikisi ayni sey degil yani.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

onderak link' Alıntı:
- benim bildigimde su sekilde;

- spacer lastikleri bir miktar disa dogru cikarmak icin kullaniliyor.
- flanş ise bijon farkini gidermek icin.
- bu ikisi ayni sey degil yani.

Aynı şey önder dostum. Aparatın araca takılan montaj delikleri ve janta takılan montaj deliklerinin aralıkları aynı olursa sadece lastikleri aparatın kalınlığı kadar dışa doğru çıkarmış oluyoruz bijon aralığını değiştirmemiş oluruz. Aparatın araca takılan montaj deliklerinin arası ve janta takılan montaj deliklerinin aralıkları farklı olursa hem lastikler mecburen istemesek de aparatın kalınlığı kadar dışa çıkarmış oluyoruz hem de bijon aralıklarını değiştirmiş oluyoruz.

yani kısaca flanş / flange = spacer teorik ve fonksiyonel olarak. Belki sanayilerdeki arkadaşlar senin dediğin gibi isimlendiriyorlardır.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaş jantları sattı diye biliyorum...