Opel Astra j 19 inç jant&lastik takımı

Deniz KEKLİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
   Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Antalyalı'yım şuan Van'da ֖ğretmenim zorunlu hizmetimi yapıyorum.. 2012 astra j aracım var.. Farklı araçlarda bijon aralıkları farklı olduğunu biliyordum fakat astralar da farklı motorlara göre bijon aralıklarının da değiştiğini bilmiyordum.. Aracıma internet aracılığıyla ikinci el 19 inç orjinal jant&lastik aldım hatta jantları aldığım arkadaş sitede daha önce aracının resimlerini de paylaşmış,  bijon aralığı 5x115, benim aracım 1.3 cdti ve bijon aralığı 5x105 yani jantlar elimde kaldı.. aslında çok hevesle almıştım jantları uygun fiyata da geldi bana 1,600TL ye geldi fakat bilgi eksikliği diyelim artık.

Opel servisinden sıfır fiyatlarını öğrendim jantın tanesi 690 TL ayrıca tek lastik fiyatı da 600 TL dediler yani 4 jant ve lastiğin fiyatı 5.160 TL ye geliyor. Servisten sadece jantları almak isteseniz 2.760 TL ye geliyor.. Astra'nın katalog resimlerinde üzerinde bulunan jantlar..  Bu jantlarla 15.000 km civarı yol yapılmış.. Almak isteyen arkadaş olursa mesaj atabilir. Teşekkürler..

http://i1260.photobucket.com/albums/ii561/alper63/832f10e476f9f140ed3e7721902652aa_zps3f4073dd.jpg

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra j 19 inç jant&lastik takımı

Hayırlı satışlar, duruma gerçekten üzüldüm. Yanılmıyorsam sadece 1.6T 180HP olan araçlara takılabiliyor bu jant, keşke biraz daha araştırsaydınız :(

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı satışlar... İşallah biran önce müşteri bulabilirsiniz...

Deniz KEKLİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler satın aldığım arkadaşı aradım daha 2 gün oldu alalı oda geri kabul etmeye sıcak yaklaşmadı :(  Sanırım evet sadece 1.6 T olan araçlara takılabiliyor umarım elimde kalmaz bi alıcısı çıkar diye umuyorum..

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı satışlar geçmiş olsun bu arada

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Spacer takarak yani aparat yardımıyla araca takamıyor musunuz.

Deniz KEKLİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Spacer hakkında bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Spacer bir nevi adaptör. Bijon ebatı farklı olan jant ile aracı bir birine adapte ediyor. Sparcer aracın üzerine takılıyor ve jant da onun üzerine. Ancak spacerın bir kalınlığı var ve bu kalınlık kadar lastikler dışa çıkıyor. Bu sorun olabilir yani lastikler çamurluğa sürtebilme ihtimali var bakmak lazım. Flanş diye de geçer.  

şöyle bir şey.

images

Kaliteli bir malzemeden olması şart. Sonuçta lastik buna takılıyor. Süratte kırılması pek hoş sonuçlar doğurmaz onu uyarayım.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ama bunlar takıldığında dikkat edin lastik bir miktar dışarda kalıp sürtme yaşanabilir