Opel Astra 16" Kapak Jant'tan sıkıldım önerisi olan?

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Kasm 2015'te satın almş olduğum Opel Astra 1.6 Edition Sedan araç daha öncekiler gibi çelik jant görünümlü değil de direk klasik kapak jantla tarafıma teslim edildi. (2016 modellerde böyle bir değişikliğe gidilmiş) Ancak cam film vs uygulamalar yaptırsamda araç şirket arabası gibi duruyor, acilen çelik jant önerilerinize ihtiyacım var.

Öncelikle bijon aralkları falan hiç anlamamakla birlikte bulunduğum ilde opel servisine soruyorum onlarda anlamadığım terimler kullanıyor, mutlaka bize getirin biz bakalım ondan sonra takalım vs diyorlar.

Aslında bir arkadaşımın Honda civic'i var 2011 model jantları büyütmeyi düşünüyor, bana tanesine 200 TL teklif etti eski jantlar için,

Bir diğeri ise bir arkadaşım VW Golf satın aldı, üzerindeki 16" jant büyütecek o da bana 4 jant için 1000 TL fiyat verdi,

Sizce ben bu araca 16" çelik jantı nereden almalıyım, fiyat maliyet açısından önerileriniz nedir?

Not:16" dşında düşünmüyorum, lastik maliyetine de girmek istemediğim için üzerinde takılı olan lastikleri kullanacağım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teklifler uygun olmayabilir yani bijon aralıkları.5*110 olmalı opelin.yetkili servisten orjinal görünümlü jant modellerine bakın ya da sahibibden üzerinden orjinal jant satanlar olabiliyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli ise aracınız bijon aralıklarımız 5x105
1.6 dizel ise 5x115
Golf uymaz da civic in bijon aralıklarını bilmiyorum.
17" çıkma orijinal bulun. Sport ya da cosmo iyi duruyor.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sahibinden.com u bir taratın, bazen az kullanılmış veya hatasız orjinal jantlar olabiliyor.

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet benzinli

Benzinli ise aracınız bijon aralıklarımız 5x105
1.6 dizel ise 5x115
Golf uymaz da civic in bijon aralıklarını bilmiyorum.
17" çıkma orijinal bulun. Sport ya da cosmo iyi duruyor.

evet aracım benzinli, golf uymaz ise direk eliyorum. bijon aralıkları öğrenmiş oldum bu da bir gelişme :) ama dediğim gibi 16" düşünüyorum, biraz bakınayım en iyisi malum siteye :)

teşekkürler arkadaşlar.

liberty_15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de yeni 2015 edition aldım. Aracın jant kapakları sanki alaşımlı çelik jant görünümünde. Yalnız benim lastikler 215-50-17 olması lazım. sizinkiler neden 16'' acaba?

Ben de şimdiden bu araca nasıl kışlık lastik alacağım diye düşünüyorum?17'' olunca ebat fiyatlar en düşük 250 tl o da petlasta.

17'' lik saç janta da 16'' lik lastik sanırım takılmaz

liberty_15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik ebatlarımı kış lastikleri için 205-50-17 olarak değiştirip uygun 4 adet kış lastiğini şimdiden alacağım. Tabanı küçültmüş olup yere basıncı arttırmak düşüncesindeyim.taban ne kadar geniş olursa o kadar olumsuz kış şartlarında.

sonsoldier

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsİyem

Bende 16 inch kapak janttan sıkılıp 17 inch çelik jant taktırdım. Dikkat etmen gereken jantların orjinal opel jantı olması yoksa lastik basınç sensörleri uymaz ve mutlaka yetkili serviste taktır. Ben sahibinden adlı siteden buldum. bijon aralığı 5*105 olmalı takacağın lastik ölçüsü 215/50/17 olmalı. ben continental sport contact 5 95 w olanı aldım aracın yakıt sarfiyatı ve sürüşünde belirgin bi iyileşme oldu. tavsiye ederim :cool:

Ekli dosyalar

• thmb_281108887oi3.jpg
    thmb_281108887oi3.jpg
    4.2 KB · Görüntüleme: 35

M.DURAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, bende aracıma kışlık lastikler için 16 jant arıyordum. Ölçüleri 5×115 ise saç jantları satmayı düşünür müsünüz?