Opel Astra J 1.6 CDTI 136 BG Aracımda Debriyaj Sesi

yssfsahn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2014 Model Opel Astra J. Yaşadığım sorun ise başlıkta belirttiğim üzere debriyajdan gelen gıcırtı sesi. ilk zamanlar varla yok arası bir ses vardı ama şimdi her kullandığımda ses yapıyor ve her seferinde gıcırtı sesi duymamak için yüksek sesle müzik açmak zorundayım :) her neyse, Sanıyorum ki debriyajı sökmek ve W40 kullanarak gıcırtıyı ortadan kaldırmak mümkün. Bu benim fikrim. Ama mümkünde olmayabilir. Nasıl sökülür nasıl çözeriz bu sorunu bilmiyorum. Yanlış bir işe kalkışmakta istemiyorum. Siz değerli arkadaşlara sorum şu; Bu sorunu yaşayan var mı? Yaşayan varsa ne yaptı? ve ortadan kaldırmak için ne yapmak gerek? Teşekkürler.. Saygılar..

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yusuf bey güvenilir bir yere gidip baktırın. Anladığım kadarıyla kavramada problem yok. Avrupa yakasında Er-su opel var bayrampaşada önerebilirim.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Silikon sprey iş görür

yssfsahn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ancak spreyi nasıl sıkıcam hocam olay orda :) Debriyajın çıkması gerekmiyor mu?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Paspasi kaldırıp debriyajin girdiği yerlere sikabilirsin. Aslinda tam anlatamadim ben demek istedigimi. Sen eğilip bak bi oralara anlacaksin zaten ses nerden geliyor. Sökmeye gerek kalmayacak.

yssfsahn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle mi bir deneyelim o zaman. Teşekkürler hocam. :)