Opel Astra Hantal !

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende yapıyorum nevar benim arabada bildiğiniz gibi ibre 20den baslıyo:)))))))

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar 1,6 turboyla isranbula gittim geldim keyifli bir sürüştü. geçen ablamın sıfır aldığı 1,3 astra yı daha 850km de istanbuldan getirdim. araç ortalama 160 km süratle otobanda ortalama 200km le süratle seyrettim. tepkime çok hoşuma gitti, konfor güzel, süratlenme evet 1 ve 2 viteste biraz ağır ama süratlenme ivmelenme güzel. benim anlamadığım bu arabaya hantal diyen ne bekliyor araçtan. 1,6 180hp gibi olamaz zaten kıyaslanmaz. ama sınıfında 1 numara araç ben turbo kullanıcısı olarak çok beğendim. kullanan arkadaşların içi rahat olsun çok güzel araç.
Ortalama 200 km hızmı dedin? 1.3 cdti Astra ile hemde!!!!:eek::eek::eek::rulet2::rulet2:
Şuan şok durumdayım.
200 km ortalama olması için en düşük 185 km hız yapman gerekli ve çoğunlukla 200 üstünde seyretmen gerekli hesapta bir yanlışlık olmasın?

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama 200 km hızmı dedin? 1.3 cdti Astra ile hemde!!!!:eek::eek::eek::rulet2::rulet2:
Şuan şok durumdayım.
200 km ortalama olması için en düşük 185 km hız yapman gerekli ve çoğunlukla 200 üstünde seyretmen gerekli hesapta bir yanlışlık olmasın?

aydın otobanı ve bursa otobanında 200km ile seyir halindeydim. otoban dışı 200 e çıkamadım o tarz yol yok zaten.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama 200 km demişsinde. Ortalama demek başka bişey, otobanda bir süre 200 km/h ile gitmek başka bişey.
salim bey, aşağı yukarı 200km/s hızla gittim demek istemiş murat bey. olur böyle klavye sürçmeleri, ort. 200km/s hızla gitmek imkansıza yakın, demekki aşağı yukarı 200km/s ile gitmiş :rolleyes:

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serilik-Hantallık konusu her başlıkta max. hız konusuna dönüyor ne alakaysa..

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısacası burda 1,3 motor araç kötü , berbat , gitmiyo, bayılıyo , diyen arkadaşlar için sözüm şuki aracı kullandım ve günlük kulanımda bir araçtan ne isterseniz onu veriyor. yazıları okurken bende 1,3 araçlar için kötü düşüncedeydim ama kullanınca fikrim değişti. en azından almak isteyen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim. bu arada benim 200 le gitmeme takan arkadaş sadece otoban da 200 le seyir halindeydim. tekrar yazıyorum. otobanda ortalama. bütün yolda ortalama değil. gişeden gişeye kadar gece saat 24:00 sularıydı hemen hemen frene basmaya gerek kalmadan aydın a ulaştım. 1,3 motorlu araçla 100km ye 5sny de çıktım demedim yani.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısacası burda 1,3 motor araç kötü , berbat , gitmiyo, bayılıyo , diyen arkadaşlar için sözüm şuki aracı kullandım ve günlük kulanımda bir araçtan ne isterseniz onu veriyor. yazıları okurken bende 1,3 araçlar için kötü düşüncedeydim ama kullanınca fikrim değişti. en azından almak isteyen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim. bu arada benim 200 le gitmeme takan arkadaş sadece otoban da 200 le seyir halindeydim. tekrar yazıyorum. otobanda ortalama. bütün yolda ortalama değil. gişeden gişeye kadar gece saat 24:00 sularıydı hemen hemen frene basmaya gerek kalmadan aydın a ulaştım. 1,3 motorlu araçla 100km ye 5sny de çıktım demedim yani.
Arkadaşım takmadım sadece düzeltme yaptım. Madem araç hakkında bilgi veryosun okuyanları yanlış yönlendirmeyelim diye yazıyorum bunda alınganlık yapacak bişey yokki.
Otobanda ortalama 200 le seyir halindeydim ortalama diyosun.
Bir yolda 200 km ye çıkıp bir süre 200 km ile gitmekle 200 km ortalama hız aynı şeyler değildir. Formula 1 araçları 300 km lik mesafeyi 1,5 saat gibi bir sürede kat ediyorlar. İşte burda ortalama hız 200 km civarı:)
Sen anladığım kadarıyla 200 km civarında bir hıza çıkmışsın ve bir süre bu hızda devam etmişsin.
Ayrıca aracın maksimum hızının yüksek olması yada bu hıza ulaşmış olması hantal olmadığı anlamına gelmez. O hızlara ne kadar zamanda ulaştığına bakmak lazım.

Son düzenleme: