Opel Astra Hantal !

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra 1.3 cdti Aracı kendie uygun görüp alan birisinin aracı hantal bulmaması gayet normal.. Bu kavram biraz beklentiler ile alakalı.. Bence astrayı hantal bulanlar, yüksek beygirli araçlardan inip 1.3 dizele geçenler.. Eski dizelleri kullanıp Astraya geçmiş olsalar 1.3 motor bu arabayı nasıl hızlandırıyor hayret demeleri lazım :D

Aracın 200km hız yapabilmesi neyi değiştiri ki? Önemli olan 200km saate kaç sn çıktığı.. Son süraati 200km olan bir 106 gtı ile yan yana kalkarsanız yol istediği kadar uzun olsun 106 yı kalkış anından itibaren bir daha göremezseniz.. :D

İlk aldığımda Calibra çok hoşuma gitmişti performans olarak.. Ama şimdi sorarsanız 3 den sonra hantal bence. hatta 3 vitesin yüksek devirlerine istediğim kadar iyi tırmanmıyor. 230 yapması bişey ifade etmez.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şeyi ben de sormuştum, herkes hantal diyip duruyor dizel astralara, 1.3 turbo bence üretilen en iyi makinalardan biri, demekki millet kullanmayı bilmediği için atıp tutuyor. rahat rahat 220ye çıkıyor, 0-100 km hızlanması da 11-12 saniyeden fazla değil kesinlikle. bu aracı kullanmasını bilmeyene vermesinler o halde
çok kızdım :D

bu arada focus, clio, megane II dizellerini de kullandım ben arkadaşım.
astra 1. viteste zayıf, diğer araçlara oranla 2 ve 3. vitesler mükemmel!
ayrıca focusla otobanda 220-240 arası viraj dönersen sultanahmette 200 kişi cenazene katılır, astra yere yapışıyor. hepsini kullanmış biri olarak diyorum bunu, hantallıktan kastınız 7saniyede 100km, 15 saniyede 200km ye ulaşmak ise corvette alın..

su sultanahmet olayına cok guldum yaa :D

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki hafta önce 2011 model essentia konfor paket easytronic alarak aranıza katıldım. Bende bu arabaya hantal diyenleri bir türlü anlamıyorum. Yol tutuşu konforu ve motoru ve ekonomisi on numara. Dizel 2008 focusu olan komşumu bindirdim ağzı açık kaldı ben bu arabaya kafa tutmam yanına bile yaklaşmam dedi 1,3 motoru bu şekilde asla tahmin etmediğini söyledi. Boyutu ve ekonomisi ile hangi araç yarışabilir acaba.....

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki hafta önce 2011 model essentia konfor paket easytronic alarak aranıza katıldım. Bende bu arabaya hantal diyenleri bir türlü anlamıyorum. Yol tutuşu konforu ve motoru ve ekonomisi on numara. Dizel 2008 focusu olan komşumu bindirdim ağzı açık kaldı ben bu arabaya kafa tutmam yanına bile yaklaşmam dedi 1,3 motoru bu şekilde asla tahmin etmediğini söyledi. Boyutu ve ekonomisi ile hangi araç yarışabilir acaba.....
sizin komşu arabasını acilen servise götürsün

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

sizin komsu bence senle kafa yapmıs:)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar amacım araçları kıyaslamak değil. Ama kimsede 1,3 cdtı yı bu kadar hafife almasın kesinlikle tatminkar bir motor ve fazlası konfor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor tatminkar buna kimsenin sözü yok ama 1,6 tdci yeterince ün yapmış bir makinedir ;)

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusun kalitesi işçiliği astradan düşük bu bir gerçek.. ford forumlarında bile her zaman söylüyorum.. benzinli alacaksanız düşünmeden astra alın diye... ama iş dizele performansa gelince 1.6 tdci 0 dan 140 a kadar deli gibi hızlanan bir makine ister yokuş olsun ister düz yol