Opel astra h karişim bank 1 çok fakir karişim

Tarık45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba aranizda opel astra h ile ilgili yakit sistemiyle alakali bilgisi olanlar lütfen çok acill cvp versin

konu:2005 model opel astra h arabamda p0170 kodlu karişim bnk 1 çok fakir karişim adi altinda hata veriyor motor ariza lambasi yakiyor.arabami nisan 2010 da almiştim gittim zavolli marka tüp taktirdim performans ve arizalarindan dolayi baş edemedim 1 hafta sonra iade eetim sonra bu ariza yanmaya başladi ekranda servise gittim lpg dönüşümüne dayali sensörlerde ariza yapmiş değişecek dediler oksijen sensörü 1 ve oksijen sensörü 2 değiştirdiler servisten çiktim eve dönerken tekrar ariza lambasi yandi ertesi gün tekrar gittim sesörleri kontrol ettiler çaliştiğini fakat arizanin sanirim katalitik konvertörden geldiğini söylediler onuda değiştirdik serviste u sefer yanmadi aradan 2 gün geçti tekrar yanmaya başladi bu sefer servise değilde sanayiden bir arkadaşa gittim yakit deposunun ve benzin filtresinin temizlenmesi gerektiğini söyledi bu durumda onuda yaptik fakat filtreyi tam manasiyla temizleyemediğimiz için (presli kapak içinde filtre şamandiraya bağli) aradan 2 gün geçmedi ariza işiği tekrar yanmaya devame etti bu şekilde ara sira özellikle uzun yolda ariza işiği hemen yaniyor acaba sorun neyden kaynaklanabilir benzin şamandirasi değişmelimi çünkü filtre üzerinde ve ayrica değişmiyor!!!
Ne yapabilirim????

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bana sorarsanız. aracınızı hemen elden çıkarın.
2005 astra 1.6 elegance aracımda neredeyse aynı problemleri yaşayan biri olarak söylüyorum.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana sorarsanız. aracınızı hemen elden çıkarın.
2005 astra 1.6 elegance aracımda neredeyse aynı problemleri yaşayan biri olarak söylüyorum.

ben sorunlu oldugu bılınen bır aracı bıle bıle bu halıyle elden cıkarma pahasına bır baskasına satmayı (alıcısına durustce bılgı vermeden) ilkel bır yaklasım olarak goruyorum.amacım polemık olusturmak degıl. sadece bu durumu okulda yaramazlık yapan cocugu baska bır okula gondermeye benzetıyorum.
sorununuza gelınce, tam olarak neyden kaynaklandıgını bılemıyorum ancak. LPG donusumu yapılan bır cok aracta motor arıza ısıgının sureklı yanık vazıyette oldugunu gordum. aracınız benzınlı bır arac ve arızayı benzınlı sısteme gore verıyor.sız aracı lpg de kullanıyorsunuz. bıraz yol bılgısayarının hala benzınlıye gore sıze deger vermesı gıbı alakasız ıkı durumdan soz edıyoruz aslında. bu durumun bır cok markada oldgu gıbı astrada da oldugunu bılıyorum ve kullanıcılar herhangı bır sorun yasamıyorlar. volkansan umrım yanlıs anlamamıssındır dedıklerımı. ya da umarım ben senın gercekte ne demek ıstedıgını yanlıs anlamısımdır

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarık abı manısa merkezdemısın bu arada sen.manısada bır cok kısının bıldıgı ıyı bır opel servısı var.adam sadece opele bakıyor ve ısını ıyı yapıyor.en azından danısman bılgı alman yerınde olablır gıtmedıysen henuz.kahramanlar oto

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben sorunlu oldugu bılınen bır aracı bıle bıle bu halıyle elden cıkarma pahasına bır baskasına satmayı (alıcısına durustce bılgı vermeden) ilkel bır yaklasım olarak goruyorum.amacım polemık olusturmak degıl. sadece bu durumu okulda yaramazlık yapan cocugu baska bır okula gondermeye benzetıyorum.
sorununuza gelınce, tam olarak neyden kaynaklandıgını bılemıyorum ancak. LPG donusumu yapılan bır cok aracta motor arıza ısıgının sureklı yanık vazıyette oldugunu gordum. aracınız benzınlı bır arac ve arızayı benzınlı sısteme gore verıyor.sız aracı lpg de kullanıyorsunuz. bıraz yol bılgısayarının hala benzınlıye gore sıze deger vermesı gıbı alakasız ıkı durumdan soz edıyoruz aslında. bu durumun bır cok markada oldgu gıbı astrada da oldugunu bılıyorum ve kullanıcılar herhangı bır sorun yasamıyorlar. volkansan umrım yanlıs anlamamıssındır dedıklerımı. ya da umarım ben senın gercekte ne demek ıstedıgını yanlıs anlamısımdır
aracınızı sorunlu bir şekilde tabiiki satamazsınız. bu etik olmaz. bende sorunlu olarak elden çıkarmadım, çıkaramamda. tarık bey'in 1 pistonda yaşamış olduğunuz fakir karışım hatasını ben 4 pistonda yaşadım. en sonunda ateşleme bobinimi yetkili serviste değiştirip aynı bayiye takasa verdim. yani her açıdan etik bir durum söz konusu merak etmeyin:hıh:
zaten twinport motorlarda genel sorun LPG ile uyum sorunu. Üst kapak kurumlanması, Subap eritme, Emme manifoldu arızaları, benim yaşamış olduğum ve servislerde bolca duyduğum arızalardan

zaten tarık bey'de aracını satılığa çıkarmış bile
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...pel-astra-43261493/detay/?source=directSearch

Son düzenleme:

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarık Bey aracı buraya mesajı yazmadan bile once satılıga cıkarmıs. yanlıs anlasıldıysamozur dılerım bu arada tekrar.ben mesajınızdan bu sekılde bır anlam cıkardım. hemen elden cıkarın deyınce :)

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bınıcıye kesınlıkle sorunsuz bır arac dıye cıkarmıs satılıga.bahsetmek ıstedıgım buydu Volkan kardesım ıste

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Tarık45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teşekkür ederim açıklamalarınız çin tabikide aracımı satarsam alıcı arkadaşa gerekli bilgiyi vericem vermeme bile gerek yok servise girdiğinde exper raporu için orada mutlaka hangi tarihler aralığında girdiğimi ve sorunun neticesini bildirecekler.
hasan kardeş ben manisa alaşehirdeyim özel bir servise gitmedim hiç sürekli yetkili servise gittim opel egem ve opel kavuklar izmir!sizin söylediğiniz servis nerede acaba??
iletişim bilgileri varmı sizde!
ayrıca arabamı satıp satmamakta kararsızım arıza ışığı yanınca satmaya karar veriyorum yanmadığında ise binmeyi ama arabamı çok seviyorum tek sorun karışım bank 1 çok fakir karışım p0170 :(

Tarık45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca şu an aracımda lpg dönüşüm sistemi bağlı değil 1 hafta kullandım geri iade ettim!ama ruhsata işli:)