opel astra h cd30 sistemi iptal etmek

caglayandr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle.
2011 model astra classic essentia comfort paketli arabamın cd30 müzik sistemini iptal edip yerine uygun fiyatlı bir teyp takmak istiyorum. (sebebi ise pc de yazdığım her mp3 cd sini okumaması ve track cd ye mahkum etmesi ki onda da arasıra sorun yaşatıyor, usb girişi olmaması. aux girişini kullanınca ekran çalışmıyor. kumanda çalışmıyor. ayrıca araç kullanırken bir de mp3 çalardan parça arayıp bulmak da tehlikeli oluyor. )

sistem ayarları ve board computer da CD30 üzerinden çalışıyor. BC kontrolleri direksiyonda var sanırım ama sistem ayarları var mı yok mu bilmiyorum.

benim sormak istediğim ise; ben CD30 u iptal edip yerine başka bir teyp taktığımda direksiyon kumandaları ile BC ayarlarını kontrol etmeye devam eder miyim yoksa CD30 la beraber o özellik yok olur mu? ayrıca böyle bir durumda sistem ayarlarına hiç erişemeyeceğim. sizce bu "settings" menüsünde bana sorun çıkartacak (keşke cd30 olsaydı da şunu değiştirebilseydim diyebileceğim) bir alt özellik varmıdır.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bc kontrolleri devre dışı kalır.
Uygun fiyattan kastın nedir
600-700 tl ye orjinal ünite formunda 6.5 inc ekranlı ürünler var.
Forumda da birçok uygulaması var.

caglayandr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim bilgi için. hepsini inceledim. opel uyumlu multimedialar var. 650 tl civarında en ucuzunu buldum. ama ben navigasyon ya da ekran istemiyorum dokunmatik sistemler de ayrı dikkat gerektiriyor zaten. biraz kaliteli müzik çalması da önemli. o yüzden benim bulduğum 180 tl civarında teyp ve 40 tl civarında konsola adapte etmek için çerçeve. yani 220 tl maksimum çıksın istiyorum. bir de yüksekovada teyp montajını bile yaptırmaya tereddüt ederken orjinal sistem montajını yaptırabileceğimi sanmıyorum.

sonuç olarak bc nin de kaybolması can sıkıcı. mp3 player ile aux bağlantısına devam edeceğim sanırım.

son olarak piyasada flash disk okuyucu cihaz montajı var. 200 tl civarı. forumda da sık bahsedilmiş kendisinden ama montajı işçilik gerektiriyor sanırım (kabloyu ve bağlantı ünitesini torpido gibi biryerlere monte etmek gerekiyor). ben ondan alsam hiç biyeri delmeden kesmeden kendim monte etme şansım var mıdır?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yüksekova'da 220 tl lik alternatifi montajlatmak diğer seçenekten daha zor.
650 tl ye bulduğun modeli kendin kolayca monte edebilirsin.
Herşey sök-tak şeklinde.
Son seçenekteki parçayı alamdan önce satıcıyla irtibata geçip sendeki modele uygun olduğunu onaylat.
Sonrasında montajı kendin yapabilirsin.
Tabi ki torpidodan geçiş ve bağlantı yapmak gerek.
Delme kesme gibi bir işlem yok.
Hangi seçeneği tercih edersen et burdan sana montajla ilgili destek oluruz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd30mp3 teyp alarak bir çözüm sağlayabilirsiniz. boşandırılmış olması şart. onun haricinde 2.el multimedia teypte alabilirsiniz. dikkat dağıtacak bir husus yok. montajı max 30 dakika...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bizdede aynı araçtan var (2014-donanım aynı) ve her mp3 cd'yi çalıyor. Sizin sorununuz cd'yi ilk takınca karşınıza çıkan seçenekler arasından eğer usb disk gibi biçimlendir seçeneğini seçipte biçimlendirirseniz cd çalar error verir (şahsen 1 kere yaşadım) Haricinde ben cd çalarda okumamazlık görmedim.. Bu arada 180 TL'lik teypten orjinali gibi ses almanız zor (Bence)..

caglayandr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar. 650 lik orjinali düşüneceğim. montajı konusunda derde düşersem danışırım size çok sağolun.
cd yazarken program kullanıyordum dün programsız direk sürükle bırak şeklinde yazdım. çalıştı. belki ben bişeyleri atlıyordum bilmiyorum. 180 tl lik teybe gelince de pioneerin ölüsü yeter mantığıyla düşündüm hiç bu şekilde bir teyp tecrübem olmadı. müziksetli dönemlerden tecrübe sadece.