Opel Astra h çalışmıyor

yeshuin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://youtu.be/fiR6l71gmm8

Araç bu şekilde arıza lambaları yanıp söndü ve çalışmadı defalarca. Bir saat sonra tekrar denedim hiçbirşey yokmuş gibi tek seferde çalıştı. Bir haftadır bir sıkıntıda yok. Elektrikçiye gittim akünün gücünü ölçtüler normal bir sıkıntı yok dediler. Bu arıza neden olabilir. Daha önce başına gelen oldumu

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bu çalışmadığı esnada marş basıyormuydu ? Marş basmadan tık diyip kalıyorsa akü gibi geldi bana.

yeshuin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu çalışmadığı esnada marş basıyormuydu ? Marş basmadan tık diyip kalıyorsa akü gibi geldi bana.
Yok üstad marş basmadı hiç. 10 gün önce Lpg taktırdım onunla alakalı olabilirmi acaba? Bi daha yaparsa yeni akü al dedi ustalar. Aküyle alakalıysa neden o lambalar yanıp sönüyor? Beyinle alakalı bir sıkıntı olmasında

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bence bu sorun akü, @tayfux hocam siz ne düşünüyorsunuz H kasa kullanan birisi olarak ?

• Beğen
Tepkiler: tayfux

yeshuin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu sorun akü, @tayfux hocam siz ne düşünüyorsunuz H kasa kullanan birisi olarak ?
Biraz önce aynı arızayı yine yaptı. Başka araçtan Takviye kablosuyla deştekledik tek seferde çalıştı. LPG yi montajlarken aküyle ilgili bir sıkıntı oldu galiba

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sorun belli olmuş hocam geçmiş olsun.

Ufuk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi gunler.belirsiz ariza benim basimda da.bazen mars basmiyor ariza lambasi yanip sonuyor.mars tik demiyor.sigorta kutusu olabilir dendi degisti ama problem yine devam etti.surekli olmuyor.kendimce sunu farkettim; kontagi actigimda benzin pompasi ugultusu olmadiginda mars basmiyo gibi geldi mumkunmu acaba.direksiyon ile ilgisi varmidir

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip hocam teşekkür ederim. Daha önce aynı arızaları gördüm ve genelde elektronik aksamlı sonuçlar alındı. bunların en basiti akü ve kutup başları.. bu ikisi kontrol edildikten sonra beyinden şüphelenilebilir. Genelde lpg kiti takılırken kapıları ve aracın iç ışıkları gibi aksamları maalesef ustalar açık bırakabiliyor. Ayrıca malum kış mevsimi akülerin defosunun ortaya çıktığı aylardayız. tavsiyem önce kutup başlarının iletim sorunu var mı yok mu ona bakın. sorun yoksa aküyü değiştirip denemekte fayda var.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Iyi gunler.belirsiz ariza benim basimda da.bazen mars basmiyor ariza lambasi yanip sonuyor.mars tik demiyor.sigorta kutusu olabilir dendi degisti ama problem yine devam etti.surekli olmuyor.kendimce sunu farkettim; kontagi actigimda benzin pompasi ugultusu olmadiginda mars basmiyo gibi geldi mumkunmu acaba.direksiyon ile ilgisi varmidir
Hocam o zaman arıza kodlarına bakılmalı öncelikle. sonrasında benzin pompası sesi aldığınızda araba çalışıyor demişsiniz demek ki bir şey elektriği kesiyor ve pompa çalışmıyor. immobilizer kontrol edildi mi acaba?

Ufuk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip hocam teşekkür ederim. Daha önce aynı arızaları gördüm ve genelde elektronik aksamlı sonuçlar alındı. bunların en basiti akü ve kutup başları.. bu ikisi kontrol edildikten sonra beyinden şüphelenilebilir. Genelde lpg kiti takılırken kapıları ve aracın iç ışıkları gibi aksamları maalesef ustalar açık bırakabiliyor. Ayrıca malum kış mevsimi akülerin defosunun ortaya çıktığı aylardayız. tavsiyem önce kutup başlarının iletim sorunu var mı yok mu ona bakın. sorun yoksa aküyü değiştirip denemekte fayda var.
Arkadaslar sorunu buldum.direksiyonun altindaki sinyal kolu tablosunu soktuuuuk.birde gordum yikildim.plastik parcalari sabitleyen civatalarin karsiliklari bozulmus ve yaratici zekali ustalar yuvalara bakir kablo teli sararak sorunu cozmus.fakat kopan tel parcalari resimde gorunen beyaz soketin uzerine ve metal kismina kopup birikmis.ne mutluki sasi olusturup yanmamisiz.

Ekli dosyalar

• 20190126_135742.jpg
    20190126_135742.jpg
    158.6 KB · Görüntüleme: 213