Astra H plaka lambası sorunu

BsOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde farkettim plaka lambalarım yanmıyor baktım ikisi de patlamış. 2 adet yeni ampül aldım taktım ama çalışmadı, iki soketi de denedim. Üzerindekiler 12 V 5 Amper E1 ampül,

Öncelikle sorum daha önce hiç farketmedim araç durur haldeyken bu plaka lambalarını nasıl yakıyoruz? Farları manüelde açıyorum ampülleri takıyorum çalışmıyor. Plaka ampüllerinin sigortası da yok sanırım, kontrol edeyim dedim yok galiba.

Sebep ne olabilir? Acaba yıkarken falan su aldı bir şekilde de kısa devre yaptı beyinden mi kesti elektiriği. Ya da kablosunda mı kopukluk var acaba. Arıza lambasını da yakmıyor normalde yakması gerekiyor mu bilmiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler iyi forumlar...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
J kasalarda uyarı veriyor diye biliyorum hocam. Sizin H kasada da vermesi gerekir diye düşünüyorum (emin değilim). Elektrikçiye baktırabildiniz mi ?

BsOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
J kasalarda uyarı veriyor diye biliyorum hocam. Sizin H kasada da vermesi gerekir diye düşünüyorum (emin değilim). Elektrikçiye baktırabildiniz mi ?

Evet J kasalarda uyarı veriyor youtube'da videosu var ama H kasada veriyor mu bilmiyorum sigortası yokmuş ama uyarı vermeyebilir. Elektrikçiye baktıramadım mesafe uzak vaktim olmadı. Ampülleri aldım sadece, değişimi basit kendim değiştiririm diye ama yakamadım, Farları yakınca yanması gerekiyor değil mi?

BsOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet J kasalarda uyarı veriyor youtube'da videosu var ama H kasada veriyor mu bilmiyorum sigortası yokmuş ama uyarı vermeyebilir. Elektrikçiye baktıramadım mesafe uzak vaktim olmadı. Ampülleri aldım sadece, değişimi basit kendim değiştiririm diye ama yakamadım, Farları yakınca yanması gerekiyor değil mi?

Aradan birkaç saat geçti deneme amaçlı kapıları açtım baktım lambalar gümbür gümbür yanıyor :) Sorun düzeldi. Demek ki lambaları takınca aracı tamamen kapatıp açmak gerekiyor ki beyin devreyi açsın. Bilmiyordum öğrenmiş oldum. Teşekkürler yardımınız için

• Beğen
Tepkiler: Hasip