Opel Astra H 2009

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün itibari ile Kağıthane Brc de aracıma lpg dönüşümü yaptırdım. Aracım Z16XER motor kodlu olan tip.Forumlardan yaptığım araştırmalarda sıkıntı olmadığını gördüm, brc servis müdürü Turan bey ve çalışan ustalar bu araçta herhangi bir sıkıntı olmayacağını da söylediler ve gönül rahatlığı ile takıldı.Şu ana kadar belirgin hiçbir sıkıntı yok 50 km yap gel ince ayar yapalım dediler.50 km oldu ama Cumartesi gidip ayar yaptırıcam.Şimdilik sıkıntı yok gibi fakat aracım hb. olması nedeniyle stepne bagajı kaplamış durumuda,ince stepne şart oldu.......

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün itibari ile Kağıthane Brc de aracıma lpg dönüşümü yaptırdım. Aracım Z16XER motor kodlu olan tip.Forumlardan yaptığım araştırmalarda sıkıntı olmadığını gördüm, brc servis müdürü Turan bey ve çalışan ustalar bu araçta herhangi bir sıkıntı olmayacağını da söylediler ve gönül rahatlığı ile takıldı.Şu ana kadar belirgin hiçbir sıkıntı yok 50 km yap gel ince ayar yapalım dediler.50 km oldu ama Cumartesi gidip ayar yaptırıcam.Şimdilik sıkıntı yok gibi fakat aracım hb. olması nedeniyle stepne bagajı kaplamış durumuda,ince stepne şart oldu.......
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. O stepne herkesin başına dert.:) bendede var o dertten.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ile 150 km.

Arkadaşlar lpg ile yaklaşık 150 km. yol yaptım ve izlenimlerim.
Lpg ile benzin arasında performans farkı görülmüyor.
Arıza lambası şimdilik hiç yanmadı (inşallah hiç yanmaz)
Lpg ye geçiş sırasında belirgin bir sıkıntı(tekleme vs..) yok.
Sadece olumsuz diyebileceğim, sessiz ortamda lpg enjektörlerinin sesini çok rahat duyuyorsunuz, ama o da sorun teşkil etmiyor benim için.
Yol bilgisayarında herhangi bir absürtlük yok,benzin ibresinde de yok.

Şimdilik bu kadar.Herkese kolay gelsin.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun
Bende aynı model anı araca aynı kiti taktırdım 550 km dir sorun yok çok şükür
Acaba motorun bir fotosunu koyar öksüz montaj seklini merak ettim

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
attachment.php
attachment.php
attachment.php
Resimler

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    90.8 KB · Görüntüleme: 145
  • 2.jpg
    2.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 142
  • 3.jpg
    3.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 142
Son düzenleme:

omergurcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence montajda biraz yanlışlık var lpg enjektörlerini beyinin üstüne monte edebilirlerdi enjektör boruları daha kısa gaz tepkimesi daha iyi olurdu birde regülator akünün altına cok kolay takılabiliyor radyotörden alta olması daha iyiydi ama hayırlı olsun kazasız belasız insallah bişey soracam kusura bakmayın bujileri nasıl degiştireceksiniz?

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg montajından birkaç gün sonra triger setini değiştirdik ve o sırada bujileride değiştirdik.Ecotec yazısına alttan vidalamışlar enjektörleri dolayısıyla bobin kablosunu çıkarıp ecotec yazılı plastiği kaldırınca kolay bir şekilde bujilere ulaşılabişiyor.Zaten değiştiren ustanın başındaydım sorun yaratacak bir durum sözkonusu olmadı.

bence montajda biraz yanlışlık var lpg enjektörlerini beyinin üstüne monte edebilirlerdi enjektör boruları daha kısa gaz tepkimesi daha iyi olurdu birde regülator akünün altına cok kolay takılabiliyor radyotörden alta olması daha iyiydi ama hayırlı olsun kazasız belasız insallah bişey soracam kusura bakmayın bujileri nasıl degiştireceksiniz?

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullanın aracın km si nedir?
Trigeri km den mi senesi dolduğundan mı değiştirdiniz?