Opel Astra Güvenlik Açığı (Merkezi Kilit)

cagdasca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizlerle bir düşüncemi paylaşmak istiyorum. Opel Astra'lardaki kapı kilitleme sistemi ile ilgili.

Merkezi kilit var araçlarımızda; bazılarımızda ilave olarak Alarm mevcut (Orjinal).

Hırsız camımızı kırdı, alarm var ise çalmaya başladı; yok ise sessizlik hakim zaten ortalığa; kolunu uzattı ve kapı kolunu çekti (yada orta kolsoldaki merkezi kilit düğmesine bastı); peki şimdi ne olacak dersiniz?

Ne mi olacak; 1.Merkezi devre dışı kaldı, 2.Alarm devre dışı kaldı. O kadar akıllı ki aracımız; içeriye anahtarla mı girildi, yoksa başka şekilde mi girildi? aracımızın umrunda değil. Onun için önemli olan içeride birisini olması ve kapı kolunu ya da merkezi kilit düğmesine basılmış olması.

Araçlarımızda çift kilit sistemi mevcut değil ya da aktif değil (Var/Akitf değil ise kullanıcılara bu konuda bilgi verilmiyor), ister kumandanın kapatma tuşuna 10 kere basın, isterseniz atlayın zıplayın; ama orjinal aracınız bu şekilde size anahtar teslim veriliyor. Yorum sizin...

Kazasız belasız günler dilerim...

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim gerçekten güzel bir tespit. astra g aracımda bu özellik var iken daha rahattım ama şimdi mantığımın almadığı bu durum neticesinde böyle ortada kalmış vaziyetteyiz. çok ilginçtir ya 2001 model aracımda çok daha fazla özellik varken 2008 de bırakın fazla bir özelliği daha önce var olanlar bile kalmış olsaydı (hıza duyarlı kilit, emniyet kemeri uyarısı ve en önemlisi çift kilit) yeterliydi. bu özellikler de tech2 ile yazılımı kontrol ettiğinizde görüyorsunuz ki aktif edilemiyor, çok canı sıkıcı, çokkkkk....:mad::mad::mad:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim F kasalarda çift kilit sistemi var. anahtarı tam sağa çevirip kilitlediğinde camı kırıp kapı mandalını asılsada kaldıramıyor:D vinçle götürmesi lazım:) (Allah korusun)

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper bir konu
ne yapıcaz bu durumda
araç kaskolu ne olursa olsun önemli değil
yeterki yedek anahtar sizde olsun
bu benim yorumum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide bu orta konsoldaki düğme kontak kapalıykende çalışıyor mu mantıken onun kontok kapalıyken çalışmaması lazım gibi geliyo

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevıyorum bu opeli

cagdasca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide bu orta konsoldaki düğme kontak kapalıykende çalışıyor mu mantıken onun kontok kapalıyken çalışmaması lazım gibi geliyo

:eek: Her türlü çalışıyor o düğme, isterseniz deneyin. Oturun aracın içine, arka tarafada oturabilirsiniz. Elinizdeki anahtarın kumandasından kapatın kapıları, (alarm var ise devreye girsin yoksa sadece kapılar kilitlensin) sonra ister kapı koluna uzanın, ister konsoldaki düğmeye.

Kapıları açıldığını, alarmın devre dışı kaldığını görüp :eek: şaşırın...

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende denemedım bunda onu ama pololarda böyle bi sistem var. eger akapı anahtar ile dısarıdan kilitlendıyse hiç bir sekılde içeriden açılmıyor. konsoldakı tus yada kapı kolu işe yaramıyor. Unutmus manyaklar :D:D