opel astra g klima sorunu

pls_cihat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler aracımın kliması soguk üflemiyordu sanayide usta baktı gaz eksik dedi tamamladık gazı ama hala soguk gelmiyor koprasör çalışıyor fakat basıncı düşük dedi 3 4 gün kullan gel dedi şimdi ne yapmam gerekiyor koprasörü mü degişmek gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan açmıyordur. aynı sorunu bizde yaşamıştık ufleme var ama soğuk gelmiyor gaz yok dediler yeni gaz bastırdık sonuç yine aynı.en sonunda kompresorun sanırım bobinleri varmış elektriği geçirmiyormuş ve fanı açmıyormuş bu parcada pahalı bir parca tamir edilebilirse 250 tl işçilikle komple değişirse 500 lira demişleridi.sonuç itibariyle 500 lira harcanmıştı.
( klima kompresörünün arızalanmaması için aracınız hareket halindeyken debraja basın ve klimayı o şekilde açın- kapatın )

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARaç hareket etmeden mi klima açmak gerekiyor o zaman td durunca da kapatmak mi gerekiyor bu parçaya zarar vermemek için ?

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün benim başıma geldi klima arızası, dün saat gibi çalışıyordu bugün sabah bindim klima çalışmıyor,klima gazını geçen ay bastırmıştım, hemen sanayiye gittim usta klima kompresörü arızalanmış hareket halindeyken klimayı açınca oluyor bu arıza dedi, normalde dikkat ederim hareket halindeyken açmamaya ama bazen unutuyoruz. en son 200 dedi zorla 180 yaptırdık.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARaç hareket etmeden mi klima açmak gerekiyor o zaman td durunca da kapatmak mi gerekiyor bu parçaya zarar vermemek için ?

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

araç hareket etmeden açsan daha iyi olur eğer hareket halindeyken açman yada kapatman gerektiğinde debraja basarsın klimayı açar yada kapatabilirsin.

Enes Özgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde klımam calışmıyordu . Gaz doldurttum yıne çalışmadı. AC tusuna basıyorum hafıf bir ufleme verıyor fan 0 da iken sonra fanı kademeyle arttırdıgımda soguk hava gelmıyor. sorun neyden kaynaklı olabılır. kompresor arzalıysa AC tusuna basınca hafıf verdıgı havayıdamı vermez ? bılgısı veya tecrubesı olan yardımcı olabılırmı :/

MADBOYSX

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda opel astra g 2001 elegance.klima motorunda bişe yok dediler yağladılar .bu senede ilk çalışınca az bi soğuk üflüyor sonra gene sıcak.klimacı havasını ve müşürünü yok yere değişip 250 tl aldı sorun devam ediyor. Klima motoru çalışıyor. Klimacı gene kazıklamanın peşinde radyatör modül ne varsa değişelim diyor.öneri olan var mı?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sorun neyden kaynaklanıyor bilemiyorum ama önerim o klimacıdan uzak durun.