opel araçlarımızın kıymetini bilelim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
para var huzur var diyor adam :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sırf tasarruf edeyim diyede öyle kütük gibi arabaya binilmez ki ama ya :) yani araba dediğin biraz albenisi olmalı bak mesela renault fluencenin elektrikli aracı tek model olarak satılıyor yani öyle baz , full ayrımı yok ama gidin bakın araca daha direksiyonu bildiğin plastikten , torpido kaplaması elinle azcık bastır hemen gıcır gucur ediyor yani sırf az yakayım diyede araç sürme keyfinden mahrum kalmam ben :rakir:

Haklsın..OYAK fabrikasına yakında oturuyorum ben de zaten..Gördüm ZE leri..İlk önce fabrika içinde kullandılar 1-2 sene...Görüyordum hep turkuaz renkte stoplar falan da uyumlu tonlarda jantlar hava direncini azaltan cinsten max hız 130 km ydi galiba tam hatırlamıyorum...Dıştan güzeldi buram buram gelecek kokuyordu hatta Başbakanımızın filosuna da 10 tane hediye edilmişti..Gel gelelim bir opel astra H içi yok..Olamadı hiçbir zaman hiçbir renoda..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla usta 3 kasa parası verdıyse sacmalık bence ona gore 320 d daha mantıklı derım :)

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü araba yoktur bakımsız araba vardır. her arabanın değerini bilmek gerek :) .
toyota dünya markası googlede yabancı dillerde satılık 2. el arabayı ingilizce, fransızca, ispanyolca, çince yazın bakalım dünyanın her yerinde satılan araba hangisi. gerçi efendim opelin dünyadaki bir kaç ülkede satılıyor olması onu kötülemez ki.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sormayın ya :D bu entellektüeller farklı bir kafada oluyor..Mesela başka bir hocamızda da proton var 415 :D

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayınbiraderimin 2008 ford focusu (mzotlu) ile kınık ilçesine gidip geldik hep ben sürdüm. aracın performans, suspansiyon sıkıntısı yok. arabanın kusuru ne biliyor musunuz? direksiyon aşırı hafif, güven vermiyor 160 tan sonra tut tutabilirsen bir çizgide. yusuf yusuf oldum. frene azıcık dokundum arabakiler öndekiler ön cama arkadakiler ön koltuklara yaslandılar.ahhahha :maden:azıcık frene basmanın zevkini alcan bu ne sigara külü düşse kilitlio böyle fren mi olur? özet geçiyorum. opellerin yol tutuşu bir numarada kabul mü?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece yol tutuş ve fren kabiliyeti olarak kıyaslarsak toyota nın bu zayıflıkları doğrudur.Ama sanıyormusunuz ki Tundra dan tutun camry sine kadar üretim yapan birfirma bunu yapamıyor ya da bilmiyor ?
Toyota'nın en donanımlı ve heryeri elektronik olan modelleri de arıza yapmıyor emin olun.Ülkemizde donanımı az araçlar pahalıya satılıyor.Toyota yumuşak ve konfor ağırlık süspansiyon sisteminden vazgeçmiyor , bu nedenle de rüzgar ve fren açısından handikabı ortaya çıkıyor.
Bir aracı ilk defa kullanmakla yorum yapmak çok zor.Hele ki uzun süre kullandığınız kendi arabanız karşısında.Alıştıkça insan başka arabaya biner binmez eskisinden farklı durumları eleştiriyor.Firmamız da benzinli Astra G leri de kullananları duydum , kendim Corolla kullandım (150 binkm) , Fluence Edc ile 70 Bin km deyim. ve uzun kmlerce daha değişik araçlarıda kullandım.Ama çok yüksek hızlarda (130+) rüzgar kabiliyeti ve yine yumuşak süspansiyonları nedeni ile ani frenlerde zayıf kalması haricinde her açıdan opel den üstün olduğunu tarafsızca söyleyebilirim.Şahsım adına ben zaten 130 üstü hızı geçmem pek ve fren konusunda da arabam kabiliyetli de olsa takip mesafesini kollarım.Duramayacağımı düşünerek ilerlerim.O nedenle bu yönlerini asla önemsemiyorum.Şu an toyota vermiyor firmamız , fluenceardından muhtemelen jetta yada octavia dsg olacaktır ama ilk defa japonlara olan önyargım ile oturduğum corolla yı 2 yıl sonrasında bile sevdiğimi ve ayrı bir tadı olduğunu belirtmek isterim.sorunsuzluğu , 2 .elde prim yapan nadir araç olması , mekanik olarak güven veren dayanımı , pamuk gibi kullanımı ve özellikle de servislerinin kalitesi tartışılmaz.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayınbiraderimin 2008 ford focusu (mzotlu) ile kınık ilçesine gidip geldik hep ben sürdüm. aracın performans, suspansiyon sıkıntısı yok. arabanın kusuru ne biliyor musunuz? direksiyon aşırı hafif, güven vermiyor 160 tan sonra tut tutabilirsen bir çizgide. yusuf yusuf oldum. frene azıcık dokundum arabakiler öndekiler ön cama arkadakiler ön koltuklara yaslandılar.ahhahha :maden:azıcık frene basmanın zevkini alcan bu ne sigara külü düşse kilitlio böyle fren mi olur? özet geçiyorum. opellerin yol tutuşu bir numarada kabul mü?

Benim biraderin eski sattığı araçta 2008 Model ford focus HatchBack 1.6 TDCi Ghia + Sunrooflu modeldi rengide tango kırmızısı diye geçiyordu o zamanlar mersinde sadece 2 tane vardı o renkte focus :) 42.000 TL ye almıştık o zaman sıfır olarak , birader aracı 90.000 KM'e gelince sattı hemde kaça biliyormusun 36.500'e :)

Özet geçecek olursam focuslar çok konforlu ve performans konusunda çok ama çok atik arabalar bizde ki 110 Beygirlik turbo dizel motordu inan aracı yerinde tutamıyordun ben 70 ile gittiğimi sanarken ibre 90-100'e dayanıyordu farkında olmadan :) ama çok arıza verdi araç satmaya yakın , en büyük arızası ise turbo şarj dinamosu arızalandı ve 600 TL tuttu tamir masrafı sonrasında zaten sattık arabayı :(

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece yol tutuş ve fren kabiliyeti olarak kıyaslarsak toyota nın bu zayıflıkları doğrudur.Ama sanıyormusunuz ki Tundra dan tutun camry sine kadar üretim yapan birfirma bunu yapamıyor ya da bilmiyor ?
Toyota'nın en donanımlı ve heryeri elektronik olan modelleri de arıza yapmıyor emin olun.Ülkemizde donanımı az araçlar pahalıya satılıyor.Toyota yumuşak ve konfor ağırlık süspansiyon sisteminden vazgeçmiyor , bu nedenle de rüzgar ve fren açısından handikabı ortaya çıkıyor.
Bir aracı ilk defa kullanmakla yorum yapmak çok zor.Hele ki uzun süre kullandığınız kendi arabanız karşısında.Alıştıkça insan başka arabaya biner binmez eskisinden farklı durumları eleştiriyor.Firmamız da benzinli Astra G leri de kullananları duydum , kendim Corolla kullandım (150 binkm) , Fluence Edc ile 70 Bin km deyim. ve uzun kmlerce daha değişik araçlarıda kullandım.Ama çok yüksek hızlarda (130+) rüzgar kabiliyeti ve yine yumuşak süspansiyonları nedeni ile ani frenlerde zayıf kalması haricinde her açıdan opel den üstün olduğunu tarafsızca söyleyebilirim.Şahsım adına ben zaten 130 üstü hızı geçmem pek ve fren konusunda da arabam kabiliyetli de olsa takip mesafesini kollarım.Duramayacağımı düşünerek ilerlerim.O nedenle bu yönlerini asla önemsemiyorum.Şu an toyota vermiyor firmamız , fluenceardından muhtemelen jetta yada octavia dsg olacaktır ama ilk defa japonlara olan önyargım ile oturduğum corolla yı 2 yıl sonrasında bile sevdiğimi ve ayrı bir tadı olduğunu belirtmek isterim.sorunsuzluğu , 2 .elde prim yapan nadir araç olması , mekanik olarak güven veren dayanımı , pamuk gibi kullanımı ve özellikle de servislerinin kalitesi tartışılmaz.
mal ın iyisinden araplar anlıyor :D
problemli olsa onlar binmezdi...çöldede bir numara,arazidede,yüklemedede..japon başkadır...haliyle toyota da...