opel araçlarımızın kıymetini bilelim.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre Abi, yaptığın yorumu birkaç kez okudum..Özellikle ilk paragrafı çok güzel yazmışsın...Demişsin ya ;'' camry gibi bir araç üreten tundra gibi bir otomobil üreten firma düşünemeyecek kadar aciz mi süspansiyon sertliğini yol tutuş için gereken mekanzmaları?'' şeklinde anlam olarak..Doğru anlamış mıyım?Bunu sana itiraz olarak söylemiyorum..Özel değil genel bir yargı var ya opel hakkında İşte buradan yola çıkarak koskoca opel firması GM, 1.3 motordan başka dizel motor üretemeyecek kadar aciz mi?Bir çift kavramalı şanzıman üretemeyecek tasarlayamayacak kadar aciz mi? savunması çıkar...Yani bu mantıksal olarak diyalektik olarak kendisini açığa çıkarıyor..Bunu söylemek istedim sadece..Tekar yazdıklarına teşekkürler Emre Abi..

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelciye sordum neden opel servisi diye de arızası bitmez ekmek onda dediydi....
yine fanatizm devreye giriyor belli kişiler hariç...evet araba beğenilir ama opel alman arabası diye abartmayın..almanın şahini...toplama bilgisayar gibi araba..
aynen usta çok katılıyorum bu düşüncene özellikle son zamanlarda başıma gelenlerle

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al işte 60 binde adamın arabası volan bozuyo şanzıman indi aşağı komple takım + volan sabit taksan problem.e adamın işçiliği hayırlı uğurlu olsun ahanda opel..neredeyse 2000 lira...

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al işte 60 binde adamın arabası volan bozuyo şanzıman indi aşağı komple takım + volan sabit taksan problem.e adamın işçiliği hayırlı uğurlu olsun ahanda opel..neredeyse 2000 lira...
aynen bir de bu sitede bi arkadaşında aynı problem vardı orjinal taktırmış 1 ay sonra tekrarlamış opel bunun komple çözümü bulurmu bulmaz çünkü servisden ve parçalardan para kazanamaz

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki opel de aciz değil Serdar ,

Opel kötü araba değil. Ama Toyota dan çok üstün bir araç değil malesef , Opel , GMC nin ekonomikleştirilmiş ve Euro şekline sokulmuş halidir. Teknolojisi de biraz daha geriden geriden Gmc den gelir.

kısaca demek istedğim şuydu : 50 binkm bin Opel'e sonra corollaya bin = yadırgarsın
50 binkm bin corollaya sonra opele = yadırgarsın.

Araba gibi her konuda durum bu.

Ben medikal cihazla ilgili servis konusunda çalışıyorum.
2yıl Roche cihazlarında çalışan kişi ilk 3-4 ay bizim cihazın eksilerini arar
2yıl bizle çalışan kişi 3-4 ay boyuncaRoche ' un eksiklerini arar ve mutlaka bulur.

oysaki sektörün devleri bellidir ve her iki firmada kalitedir.Sadece kriterlerdeki dağılımları değişir.

O nedenle kimse diyemez ki Opel kötüdür ya da Toyota kötüdür.2 marka arasındaki farklar %10 u geçmez.
Ama bin km kullanım ile de marka değil sadece kişisel kullanım alışkanlıkları kıyaslanır.
Toyota mızda var opelimiz de + birde reno . Bırak opel'i Renonun bile yoltutuşu ve freni corolladan iyidir , eğer konu bu ise .

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki opel de aciz değil Serdar ,

Opel kötü araba değil. Ama Toyota dan çok üstün bir araç değil malesef , Opel , GMC nin ekonomikleştirilmiş ve Euro şekline sokulmuş halidir. Teknolojisi de biraz daha geriden geriden Gmc den gelir.

kısaca demek istedğim şuydu : 50 binkm bin Opel'e sonra corollaya bin = yadırgarsın
50 binkm bin corollaya sonra opele = yadırgarsın.

Araba gibi her konuda durum bu.

Ben medikal cihazla ilgili servis konusunda çalışıyorum.
2yıl Roche cihazlarında çalışan kişi ilk 3-4 ay bizim cihazın eksilerini arar
2yıl bizle çalışan kişi 3-4 ay boyuncaRoche ' un eksiklerini arar ve mutlaka bulur.

oysaki sektörün devleri bellidir ve her iki firmada kalitedir.Sadece kriterlerdeki dağılımları değişir.

O nedenle kimse diyemez ki Opel kötüdür ya da Toyota kötüdür.2 marka arasındaki farklar %10 u geçmez.
Ama bin km kullanım ile de marka değil sadece kişisel kullanım alışkanlıkları kıyaslanır.
Toyota mızda var opelimiz de + birde reno . Bırak opel'i Renonun bile yoltutuşu ve freni corolladan iyidir , eğer konu bu ise .

Yazdıkların son derece tutarlı ve doğru Emre Abi..Tam demek istediklerimi izah etmişsin..Ben de opel ve toyota nın denk tutulamayacağını söylerken izah etmek istedğim de biraz yöneldiği müşteri potansiyeli veya pazarlar ile şirket vizyonlarıydı..Nice insanlar vardır binlerce km yol yaparlar araçları tık demez bu marka skoda favorit de olabilir atıyorum toros da olabilir ya da suber B de olabilir...Ama kullanımdan kullanıma yol şartlarından yol şartlarına aracın taşıdığı yük miktarına lastik sürtünme derecesine şanzımanında kullanılan yağa, aracın seyir ettği rakıma ve bulunduğu enlem derecelerine kadar pek çok şey araçların durumunu etkilemektedir..Ben seküler ve global sistemler çerçevesinde bakıyorum olaya..Yani şu anda araçlar zaten kullan at/değiştir olarak üretiliyor...Belki imkan var ömür boyu garantili araçlar üretmeye ama çarkın dönmesi engellenemez..Bu yüzden servisler var vergiler var tüplü tvler yerine flatlar ardından ledliler vs çıkıyor..Konunun ucu çok açık..Ama özetle firmalar arasındaki rekabeti belirleyen aslında kullanıcılar..Eskiden verili araçlar oluyordu şimdi müşteri potansiyeli çok şekillendiriyor sistemi..Alt yapı üst yapıyı belirliyor ama alt yapı dediğimiz kitlenin farkındalığı çok az..Tek boyutlu değil çok boyutlu bir mesele bu otomobil dünyası da...Siyasette de mesela doğrular yanlışlar birbirine nasıl giriyorsa kavram karmaşası varsa ve izah edilemezlik ya da tanımlanamazlık krizleri işte bu da politik bir mesele gibi..

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı arkadaşlar meseleyi yanlış yere götürmüşler. benim amacım polemik yaratmak değildi. biz araç kullanıcıları için direksiyon tepkileri ve özellikle yol tutuş, aracın yolda stabil ilerlemesi en önemli öncelikler değil mi? cevabımızın evet olduğunu bildiğim için bu konuyu paylaştım. dolayısıyla ben sadece şu an kullandığım 13 yaşındaki bir aracın yol tutuş ve direksiyon hisleri olarak 2005 model bir araç olan avensis'ten daha iyi olduğunu paylaşmak istedim. yoksa ben iki aracın donanımını, imajını, sorunsuzluğunu, servis memnuniyetini vs. kıyaslamadım. ben kendim de 2002-2004 yılları arasında 1.6 corolla vvt-i kulandım. performans ve sorunsuzluk açısından çok memnundum. ayrıca toyota'nın servis kalitesi ve müşteri memnuniyetinde tam puanı hak ettiğini de biliyorum. toyota'yı karalamak, çamur atmak gibi bir amacımız yok. ama bu toyota'nın bazı eksikleri hakkındaki düşüncelerimizi söylememeyi gerektirmez. iyi geceler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota forumuna girin okuyun nerde o efsane kasa diyor hepsi. kurbaga gözlü corolla e 12 kasa ve şuandaki kasada herkes şikayetçi. en çok frenler yolda gezinme ve saçma sapan yol sesleri ve plastik seslerinden.
ayrıca 2010 2011 arası auris ve corollaların d4d motorları kronik yağ eksiltiyor. ve servis normal deyip başından savıyor. biraz sıkılarsanız servisi piston turbo değişimi mahkemeyle uğraşanlar ise araçlarını iade ediyorlar. aylin bey var toyota forumunda adamı aforoz ettiler. toyota sorunsuz araba misali. 1 tane adam var mehmetti sanırım ismi arabasını iade etti davayı kazandı. yani servisleri güllük gülistanlık değil.
sabancı getirirken allahı var servislerin aklı çıkıyordu ama alj grup sallamıyor bile müşteri sıkılamıyor anlamıyorsa pek bunlar böyle deyip başından savıyorlar. 2001 yılıydı sanırım o ara benzinli motorlarındada yağ eksitme problemini sabancı zararına değiştirerek sorunu kapattı zaten türkiye'dede bu sabancının ekmeğini yiyor alj grup ve toyota. ve corollasını satan aurisini satan bir daha bakmıyor yüzüne toyota'nın bıkmış herkes. donanımsızlığından ve parasını haketmemesinden.
2012 model aurisin 1.3 motor benzinli modelinde arka camlar manuel. hele konsolda bir saat var akıllara zarar h100 l300'de kullanılan dijital saatten. malzeme kalitesi inceleyenlerin bir kısmında hayal kırıklığı. ve fiyatlarını tahmin edemezsiniz. en baz model dizeli 50 bin civarı. ! 52 bine 1.3 astra j sport alınıyor. donanım olarak dağlar kadar fark var. 1.4 dizel motoruda öyle aman aman performanslı değil. 1.3 cdti'a göre.
arka süspansiyonu corollanın hala bağımsız değil diye biliyorum. yol tutuşunun en büyük kaybıda bundan. gaz pedalı 2004 yılına kadar elektronik değil. !
3 satır yol bilgisayarı yok arabada. anlık tüketimi menzili görmek için devamlı menu değiştiriyorsunuz. 2004 model sol'de mp3 çalar teyp olmaz mı ya ? yok anasını satıyım. ama sorunsuz diye herkes alıyor. olur tabi. 4 camı bile alman fransız arabaları gibi açılıp kapanmayan arabadan ne sorunu bekleyeceksin. ayna ayarlama düğmesinde lamba yok. nesi arıza yapsın ki bu arabanın. ve elektro servo direksiyonu demişsin emre abi bizim vectranın direksiyon daha yumuşak corolladan ama yolda gayet güzel duruyor...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyota iyidir arkadaşlar.Her aracın artı ve eksileri var. Belki tam donanımlı değil eksiklikleri var ama 20 senelik bir toyota hiçbiryerinden arıza, sıkıntı vermez mi? vermiyor işte. Ne motorda, ne elektrikte ne yürürde. Sadece araçtan ne bekleniyor ona bakılmalı. Standart sakin kullanan orta yaş birisi ömründe 3 toyota değişse yeridir.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende arkadaşımın A3ünü kullanınca bu arabaysa benim opeller nedir diye düşünmüştüm. 2010 astra classic 3 dizel,1998 astra g 1.6 cd ve son olarakta 2004 corsa 1.3 dizel essentia kullandım aralarında en iyisi astra g'ydi ama yinede A3ün yakınından geçmez geçemez. Ama aynı zamanda corsayı alırken 206 ve C3 bakmıştım onlarda opelin yanında aynı durumdaydı.