opel araçlarımızın kıymetini bilelim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de toyotaya biraz haksızlık olmuş gibi sanki. Tamam, Alman araçları gibi sağlam bir yol tutuşları olmadığını biliyoruz ama sağ şeritte tutmakta zorlandım, demişsiniz. Bence o kadar da değildir ki eğer o kadarsa muhtemelen araçta bir sıkıntı vardır.
abi yemin ederim biz corollayı amcamın kayınpederinden aldık. araba garajdan çıkarttım ilk frenle amcam arka koltuğa yapıştı. fren dozlaması diye birşey yok arabada. senelerdir meraklıyımdır bu konularda pug citroen opel merso bmw fiat vs binmediğim araba kalmadı. ama araba gerçekten yüksek hızlarda şeridinde durmuyor. altı çok yüksek araba rüzgardan dolayı geziyor devamlı şeritte. karabüke geldim istanbuldan sollamalarda direksiyona sımsıkı sarılmak zorunda kaldım. astra g ile dünya kadar uzun yol yaptım hiç böyle bir sorun yaşamadım. vectra zaten değil avensis passattan güzel oturuyor yola. yol tutuşu olsun sıkıntısı yok. he şuda var tam bir şehiriçi arabası olur. emekli diye tabir edilen kesme kesinlikle biçilmiş kaftan. süspansiyonu yumuşak. opel gibi tak gibi vurmuyor. ama süspansiyon ve motor seriliği haricinde opelden çok geri bir hariç. ama şahsen opel astra j'deki süspansiyon 10 numara olmuş eski opel sertliği yok ama yol tutuşu yine harika...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen öndeki uyuz kamyonet deli etti beni o hırsla 3.viteste filan pati çektirdim ön tekerlere ve araç pati halindeyken orta şeritten en sol şeride kırdım direksiyonu ve şunu anlamış oldum o an herkes corsayı yol tutuş açısından yadırgarken (ESP olmayışından) ben çok memmun kaldım direksiyon tepki süresi bence pejodan çok daha iyi ve hızlı

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
opel sakat araba arkadaşlar kullananların çok dikkat etmesi gerek. Bundan önceki aracım 1.6 b kasa vectra idi direksiyona geçince bana birşey olmaz hissi veriyordu çok sefer ipten aldı beni. Daha böyle bir tanka zor binerim derken astraya geçtik basbaya dokunulmazlık hissi veriyor. Allah sonumuzu hayır eyleye:)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi kardeşim benim iyi...allah için iyi...güzel yolda duruyor da birtek onla olmuyor...çabuk dağılıyor...problemli...

bu arada 3 te pati mi çektirdin ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben size bir şey itiraf edecem, fanatikler çıkacaktır:

İlk aracım 99 yılında Opel Vectra B idi. Hatta 2 adet sahibi oldum, tekini 300.000km üstü kullandım, üzerine koni yaptım, jant yaptık, eibach, direksiyon kutusunu gm olarak, ön takımı opelparcaci da değiştik falan. Çok bakımlı kazasız bir araçtı.

Çok severdim, hala severim ama miladı doldu,

Her Neyse Astra H aldıktan sonra Şunu anladım ki, yol tutuş ve direksiyon anlamında, Vectra, Astra H ın yanında araba değilmiş, kimse kusura bakmasın. Standart Astra bile yapılı Vectraya on basar, Arada Tam 14 senelik teknoloji farkı var, olacak fark denebilir, ama bu kadar çok olması şaşırtıcı. Astra G, ile Vectra B arasında çok belirgin fark varken, Astra H da olay uçmuş. Astra J ile Astra H arasında ise pek fark hissedemedim, sadece 17 jantan kaynaklı araç daha az yatıyordu. Vectra C ile de Vectra B arasında çok fark var. Konu sahibi arkadaşa gelince, hassas direksiyonlarda alışmanız lazım kullanıma, Vectra tarzı kamyon sertliğinde ve hassaslığındaki bir araçla yolda dolaşmazken, elektrik servolu bir direksiyon ile acemi gibi sürebilirsiniz, Toyota yı kötülerken abartmışsınız. 2013 yılında Şahin Doğan ile kıyaslarsanız Vectra Yer uçağıdır. Ama Gelişen Teknolojiye, yaşlılığına yenilmiş, zamanının en iyi aracıdır. Günümüzde ise şahsi fikrim, yol tutuş ve direksiyon anlamında VASAT tır. Şahsi tecrübemdir, katılır katılmazsınız, lakin Benim 120km ile girdiğim viraja Toni Makinen gelsin 90 ile Vectra B ile girsin, çıkamaz, bu gerçeği bilerek diğer araçlara sallamak gerek.O Toyota nın yolda dolaşmasının sebebi, sizin hassasi hızlı direksiyona alışmamanızdır. Vectrada hafif sol sağ oynayarak düz gidebilir, makasa girecek iken, 1,2 saniye önceden araçtan önce düşünerek direksiyon kırmanız gerekirken, elektrikli direksiyonlarda tepkimeler anlık, hassastır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
caner niye böyle bir tavır sakındın bilmiyorum. gel safranboluya misafirim ol bu yaşadıklarımı sana tek tek ispatlayabilirim. araba 2004 corolla sol. 1 parça boya çıkar çıkmaz oynanmamış arabadır kendileri. ön takımı 0 hata aralık sonu rot balans yapıldı. ön takımda bir te sorun yok yani. lastikler michelin 1 senelik. balatalar haziran 2012 takıldı. yani arabada yaşadıklarımı ispatlamam çok kolay...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi kardeşim benim iyi...allah için iyi...güzel yolda duruyor da birtek onla olmuyor...çabuk dağılıyor...problemli...

bu arada 3 te pati mi çektirdin ?

yarım debriyaj ve tam gaz ile çektirdim evet ama ne yalan söyleyim ödüm b..'uma karıştı :D kamyonet en soldaydı ben sağından geçtim sonra önüne kırdım pati halinde orta refüjle tampon arasında 15-20 cm filan kala aracı topladım :D baktım ilerde polis aracı çıkıyor yola sonra sport moddan ECO moda aldım kendimi :D

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bunu yasadım bı abımızde de aurıs var 2011 model arac ben astra j ıle gıttım yanına dedı arabayı satcam :) cam kaldırma ozellıgı bıle yok aracta ıc ısıktır odur budur neyse servıse gıttık toyota ıle abı orda gorevlıyle muhabbet felan dedı ya astrada bole bole bı ozellık var bızım aracımızda neden yok adam meger bu olaydan bıle dertlıymıs toyota boyle bısey uretmıyor dısarda takılnalarda sorun cıkarıyormus ole bı parca olsa su anda 200 250 musterıme anında montaj yapıcam daha neler var bı bılsenız dedı geldı benım astrayada baktı ıh ıc cektı gerı gıttı :)