Opel Aracıma Ben Bu İşi Biliyorum Yaparım Diyen Bir Sponsor LPG ci Arıyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi sıralı sistemden çıkarıp ta düz bağlasanız...ben görüyorum mesela tek nokta enjeksyonlu arabalara karbüratörlü gibi bağlıyolar...çokta memnunlar..hayret etmiştim !!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi sıralı sistemden çıkarıp ta düz bağlasanız...ben görüyorum mesela tek nokta enjeksyonlu arabalara karbüratörlü gibi bağlıyolar...çokta memnunlar..hayret etmiştim !!

Benim ki o şekilde bağlı mikser sistemi var. Zaten başkada sistem olmuyor.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hay allah ????
out of order vaziyetindeyim ?
nadir abi ölçümü full yapıp 100 km den sonra tamamlayarak mı yapıyosun

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı bende goruyorum sehır ıcı 20 kurus yazanları aklım almıor olcmeyı bılmıyorlar yada bırı gızlı gızlı gaz koyuyor arabalara
20kr/2.70 = 7.4 lt gaz 100 kmde benzınden % 10 fazla yaktıgını dusunelım 7.4X1.1= 6.72 ben bu degere sehır ıcınde cok ıhtımal vermıyorum cok tenha bı sehır olur ıcınde 3 vıtes turlarsan belkı yoksa dur kalk 1 2 vıtes degız bence mumkun degıl

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hay allah ????
out of order vaziyetindeyim ?
nadir abi ölçümü full yapıp 100 km den sonra tamamlayarak mı yapıyosun

ilk önce depoda gaz tamamen bitti sonra gittim 20 TL gaz aldım km sıfırladım ve devam ettim araç şehir içinde 50 KM gitti bitti. Sonra arkadaşlar o şekilde olmaz birde depo full et 100 km git dene dedi onuda denedim değişen pek bir şey olmadı bu ay ise full depo bitene kadar gittim 210 KM yaptı gaz aldım 90 TL doldu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abı bende goruyorum sehır ıcı 20 kurus yazanları aklım almıor olcmeyı bılmıyorlar yada bırı gızlı gızlı gaz koyuyor arabalara
20kr/2.70 = 7.4 lt gaz 100 kmde benzınden % 10 fazla yaktıgını dusunelım 7.4X1.1= 6.72 ben bu degere sehır ıcınde cok ıhtımal vermıyorum cok tenha bı sehır olur ıcınde 3 vıtes turlarsan belkı yoksa dur kalk 1 2 vıtes degız bence mumkun degıl

Aynen senin dediğin gibi bazı arkadaşlar öyle değerler veriyor ki ... ulan bu araçlar LPG değil hava yakıyor dediğim çok oldu.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16-17 kurus yazan bıle var
bence aracın cok yakmıyor yolun anormal bende de aynı durum var ancak su motor tamırınden sonra ben bıraz dusecegı kanaatındeyım

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi borunun üzerindeki valften sen kullanarak ayar yapsan,arabanın bi valf ayarlarını kontrol ettirsen ve buji tercihini değiştirsen...veya bujinin elektrotlara ayar versek ???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
16-17 kurus yazan bıle var
bence aracın cok yakmıyor yolun anormal bende de aynı durum var ancak su motor tamırınden sonra ben bıraz dusecegı kanaatındeyım

Ben sıfırdan motor yaptırdım yazmıştım hatırlar isen. Aslında motor sıfırdan yapıldığı ilk 3000 km de yakıtın canına okuyor. Resmen içiyor :) benzin de kullanman gerek. Ama bu km dolduğunda ise LPG kullana bilirsin ama sana tavsiyem fazla bir şey bekleme derim. Çok fazla bir değişim olmuyor ama araç daha atik oluyor birde yağ yakma filan olmuyor benim aracımda olmadı 10 000 km sanırım 250 gram anca yağ eksiltiyor o kadar.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı 3000 de cok olmaz mı burdan tanıdıgım ve bılgısıne guvendıgım bı abım gerek yok dedı yapan ustada cok gereklı degıl dedı bı usta arkadasım 1000 km benzın dedı kafam karısık ama ben bı 500 600 km kullanıp <lpg ye donecem gıbı yoksa ben aradan cıkacagım