Opel 2012 1.2 Lpg Tavsiyesi

blastaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar konu baska yonlere kaydi iyice.benim soruya net bir cevap verebilicek varmi..tskler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu bir yere kaymadı. Olumlu yada olumsuz şekilde yorumları okumuşsundur. Karar sana kalmış ister taktır ister taktırma... ;)

blastaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg li olunca yasanicak aksakliklar olucaginin farkindayim az cok benim derdim yeni corsa lardaki sibop alisimindan dolayi sorun yasayan olup olmadigi :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Nadir Abi haklı o zaman neden 1.2 alıyor ki bu insanlar yada siz neden aldınız... Zaten minnacık beygirleri var onları da lpg ile çalarsan ne keyfi kalacak. ? Aksine yüklüyken yürümeyecek iki ayağınla birden gaza basacaksın bu sefer aşağı yukarı yine aynı yakacak... Birde bunun yanında daha çok sorun çıkaracak ekstra bakım giderleri ve rutin lpg ayarları ile uğraşacaksınız.. Birde arabaya yazık olacak. Onun yerine arabayı satıp mazotlusunu alın.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şu lpg antipatisi gerçekten yersiz ve gereksiz :D
bizde 1.2 sense i20 var 2012 model. araba gerçekten az yakıyor. 85 bg'ki harbi harbi yürüyor araba. şimdi satacağım için lpg taktırmıyorum ben. geçen lpg'lisine denk geldim. ortalama tüketimler max 8 lt. istanbulda çok normal bu değer. bilenler bilir akşam altunizadeden kartal yönüne gitmek araçla akıl işi değil benim arkadaşım yapıyor bu işi. adam lpg taktırdı ve araba şehir içi 20 22 krş arası yakıyor :D hangi mazotlu dizel araba bu değeri yakalar istanbulda kasmadan. ve araçta hissedilir güç kaybı yok. zaten sıralı sistemin amacı budur.
ayrıca birde lpg'nin bakımı nedir arkadaş ya ?
10 15 binde 50 tl verip filtre taktırmak çok mu zor ? sanırsınız ayda bir ayara gidiyor lpg'li araçlar. eski sistemle sıralı sistemi bir tutmayın. lpg heleki son indirimle istanbulda 2.09 tl kadar gördüm lt'sini çok karlı bir yakıt sistemi. aracada zararı var diyenler 10 bin km benzinle kullanıp motordaki kuruma baksınlar birde 10 bin km lpg'de kullanıp motordaki kuruma baksınlar ;)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:57 ----------

Lpg li olunca yasanicak aksakliklar olucaginin farkindayim az cok benim derdim yeni corsa lardaki sibop alisimindan dolayi sorun yasayan olup olmadigi :)

siboplarda sorun yaşamazsınız. aracınıza zavolli landirenzo iki markadan birini taktırmanızı öneririm. zavolli'yi daha çok öneririm. ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar konu baska yonlere kaydi iyice.benim soruya net bir cevap verebilicek varmi..tskler

1. Usulüne göre montaj yapılacak, en başta ateşleme bobininden elektrik çekilmeyip emme manifoldu tamamen sökülüp enjektör bağlantısı öyle monte edilecek, boru hattı kusursuz olacak ezik büzük olmayacak, uygun regülatör seçilecek, LPG geçiş ısısı 40 derece altı olmayacak vesaire...
2. AFR ayarı dengeli olacak, yani fakir karışım yapılmayacak, benzinli kullanımda bile yamulan subaplar fakir karışımlı lpg ile çok daha kolay yamulur.
3. LPG bakımı diye bişey yoktur, ilk 10bin km sonra filtre kepaze bir hal alır, o da kazanın dibinde kir pis tortu gibi şeyler birikmiş olacağından sonraki 10bin kmlerde filtreniz tertemiz kalacaktır, 30 liralık filtre değişimini ağır bakım olarak görmeyin, 6 litre benzinle eşdeğer bir meblağ bu...
4. Sıralı sistemlerde eğer hunharca gazlanmazsa güç kaybı yaşanmaz, dip gaz gidince ufak bir performans düşüşü yaşarsınız o da regülatör denen gaz buharlaştırıcısı motor soğutma suyuyla ısındığı için aşırı gaz geçişiyle soğur ve kristalleşir buzlaşır yani, motora soğuk gaz girdiği için verimsiz yanar. Ancak 1.2 motorun gaz sarfiyatı bellidir, böyle sorunlara yol açmaz ve ideal gaz ayarı yapıldığında, enjektör püskürtme aralığı belirlendiğinde hiç bir sorun yaşamazsınız...

Son düzenleme:

muhammet.colak.9235

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 model 1.2 essentia triptonik aracım var ve tüplü genelde Tüpte çekişinin düşeceği söylenir ama aracım Tüpte bile mükemmel çekiyor.şu anda ankara trafiğinde bazen 0.19 kr. Bazende 0.21 kr. Yakıyor uzun yolda ortalama 80-90 km hızla giderseniz düşünün kaç kuruş yakacağını

Talos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba takılan LPG markasına önemli ancak işçilik çok daha önemli yakınım brc taktırdı ve sorunlar çıkmaya başladı sonrasında takan vatandaş şanzımanda sorun var dedi (otomatik şanzıman) elinden zor kurtuldu Bursa'ya geldi gösterdik Hatalı montaj dediler ve düzelttiler şuan sorunsuz biniyor ve memnun
Usta çok önemli her işte olduğu gibi

erhan41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg gerçekten çok mantıklı. şu an 1.6 tam otomatik astra kullanıyorum. sıralı olduğu için ilk bi kaç km benzinle çalışyor.sadece onun için bile kışın ayda 40- 50 tl benzin ödüyorum.bir de lpg olmasaydı düşünün halini..yeni indirimlerle tam otomatik 1.6 şehir içi şu an 27- 28 kr yakıyor.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin su an 4.59 lpg kisin 3 e yaklasirsa cok kullanilmayan araclarda lpg mantiksiz oluyor. Yilda 10000km.den hesaplamistim 3 yilda kendini amorte ediyor 2500 liralik bir kit.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk