Opel 2012 1.2 Lpg Tavsiyesi

blastaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar gecen ay opel corsa 1.2 essantia 2012 model satin aldim. Aracim 22 bin de aylik ortalama 1000 km yapiyorum yakit suan ki verilere gore sehir ici 33-35 krs sehir disi 27-29 kurus arasi yakiyor aslinda benzinli bir araba icin cok degil ama yine de zorlaniyorum. Simdi baya bi arastirdim bu yeni corsalar da sibop alisiminda lpg takilirsa sorunlar oldugunu duydum bunlar ne kadar dogru hangi lpg kitini tavsiye edersiniz? Antalya da yasiyorum burada bi usta tavsiye edebilirmisiniz? Yardimlariniz icin simdiden tsk ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu konuda çok kez yazdık çizdik motorun durumu ortada. Bu aracın LPG takılması durumunda aracın performansı düşecek ve LPG kaynaklı sorunlar yaşamaya başlayacaksınız. Ben olsa dokunmam aracıma.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bu konuda çok kez yazdık çizdik motorun durumu ortada. Bu aracın LPG takılması durumunda aracın performansı düşecek ve LPG kaynaklı sorunlar yaşamaya başlayacaksınız. Ben olsa dokunmam aracıma.

Abi yine damarına bastılar:rolleyes:

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mehmet aslında LPG gerçekten baş ve karın ağrısından başka bir şey değil. Şimdi birde yağlama sistemli falan filan diye bir şey çıkarmışlar. Gram araca bir faydası olacak sistem değil. Bundan adım kadar eminim. Şimdi LPG nin araca zararı olmadığını dile getirenler sormak gerek... peki bunca zaman LPG araçlara zararlı değil dediniz de bu yağlama sistemler ne ayak diye?

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Abi yarayan birşey olsa benzinli, dizel grubunun yanına sadece lpg ile çalışan araçlarda olurdu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi yarayan birşey olsa benzinli, dizel grubunun yanına sadece lpg ile çalışan araçlarda olurdu.

Aynen öyle Dünya üzerinde A araç üreticisi firmasından tutun B firmasına kadar ürettikleri en son model araçlar da iki yakıt çeşidi vardır. Birinci benzin diğeri dizel bu kadar basit... LPG sadece ocaklarımız da çorbamızı pişirmeye kışında kombide yanmaktan başka bir şeye yaramayan ama benzin ve dizelin fiyat olarak anasının bellenmesinden dolayı... ocakta olan LPG araca girdi hepsi bu kadar.

blastaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takdirma diyorsun yani :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Taktırdığınıza aracı yıprattığınıza,uğraşmanız gereken lpg kaynaklı arızalara,performans kaybına ve ettiğiniz masrafa değmez diye düşünüyorum bende. Değerler güzel benzinli arabanın keyfini çıkarın.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG takınca araba patlıyomuş öyle duydum ben, hatta geçen gün işlek bir caddede lpgli ferrari patlayınca 400 kişi hayatını kaybetmiş.