Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben şimdilik (ses az bende arada yapıyor ilk çalıştırmada) liqui moil 4600 + ceratec denemeye karar verdim.Resmi sitesinden sparişlerini verdim ilk fırsatta deneyeceğim sonucuda burdan yazarım.

• Beğen
Tepkiler: b16dth

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Yaptıkları geri çağırma 2021 aralık sonuna kadardı sanırım. Yetkili servise bu tarihten sonra başvurmuş olabilir misiniz? Ya da başvurduğunuz yer yetkili servis mi? Ne olursa olsun size konudan söz etmeleri, bilgilendirmeleri gerekirdi. Markanın merkezinde yaşıyorsunuz ve size karşı sergilenen tutum kurumsallıktan, profesyonellikten çok uzak.

Karşılaştığınız durum benim Adana'daki yetkili serviste karşılaştığımla neredeyse aynı.
Bu contayı sorduğumda hiçbir bilgilerinin olmadığını gördüm. Parça kodunu söyledimğimde sistemlerine baktılar ve aa evet böyle bir parça varmış dediler. Ne işe yaradığını, nereye monte edildiğini anlattım, konu hakkında bilgiler verdim.

Opel'in Psa'ya satılmasıyla, Psa öncesi modellerin sahipsiz kalabileceği aklıma geliyordu da bu kadar da sahipsiz kalacağını tahmin etmiyordum. Resmen kullanıcılar olarak kendi derdimize kendimiz çare arar olduk.

Çoğu kimsenin beğenmediği bir markada araç değişmine şahit olurken, biz fabrikasyon bir hatayla başbaşa bırakılıyoruz.
Benim ilk çalıştırma da var sadece. Geçen hafta Opekin kendi bayisinden satın aldım zaten, 2019 model.

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim ilk çalıştırma da var sadece. Geçen hafta Opekin kendi bayisinden satın aldım zaten, 2019 model.
ben opal e götürdüm normal abi dedide o ne kadar normal desede benim sinirim bozuluyor o sesi duydukça kendimce böyle geçiçi bir çözüm buldum liqu moil yorumlarını arastırdım insignia ve astralarda sesin çok azadığını hatta bazı çoğunluk tamamen geçtiğini söylemiş. geçmezse şayet gergi contasını motoru ındırmeden(10-15bin tl odemeden) yapabilecek bir usta bulursamda(youtube da gergi contasını moturu ındırmeden takan alman ustalar var) o contayı taktırıcam. dahada geçmezse tımarhane ücretini arabayı satarak karsılarım:)

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ben opal e götürdüm normal abi dedide o ne kadar normal desede benim sinirim bozuluyor o sesi duydukça kendimce böyle geçiçi bir çözüm buldum liqu moil yorumlarını arastırdım insignia ve astralarda sesin çok azadığını hatta bazı çoğunluk tamamen geçtiğini söylemiş. geçmezse şayet gergi contasını motoru ındırmeden(10-15bin tl odemeden) yapabilecek bir usta bulursamda(youtube da gergi contasını moturu ındırmeden takan alman ustalar var) o contayı taktırıcam. dahada geçmezse tımarhane ücretini arabayı satarak karsılarım:)
Duymamak lazım. 😆

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sesi kesmek için ilk etapta yağ değiştirerek denem yapan arkadaşlara mobil 1 in ( Ow 40) (dexos 2 onaylı) öneriyorum. Opelin zincirli motorlarının hastalığı bu. Corsa 1,2 lerde de triger zincirli o da ses yapıyor (50.000 - 60.000 km den sonra).

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
O kadar sıkıntı etmeyin, şunun şurasında iki gün sonra havalar ısınınca kesilir😊

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben şimdilik (ses az bende arada yapıyor ilk çalıştırmada) liqui moil 4600 + ceratec denemeye karar verdim.Resmi sitesinden sparişlerini verdim ilk fırsatta deneyeceğim sonucuda burdan yazarım.
astra-j.de forumunda zincir sesi konusununda addinol diye bir marka motor temizleyici önerdiklerini gördüm. Ben de onu kullanmayı düşünüyorum.

Ürünün kullanım şeklinde yıkama yağı kullanılmasından bahsedilmiyor fakat yıkama yağı kullanılmalı diyenler var. Yani bir seferde iki kez yağ değişimi. Ucuz yağ tercih edin diyorlar. Bu sefer de o ucuz yağın artıkları motor içinde kalacak. Hiçbir şey kalmasa, yağ film tabakası oluşturmuyor mu, ucuz yağın film tabakası kalacak.

Her seferde farklı yağ kullanmanın sakıncasını da ben aynı duruma bağlıyorum.

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sorunun kaynağı bu videoda kısmen görünüyor, öyle bir zaman gelioki ekzantrik mili kranktan önde hareket ediyor. Gergi görevini yerine getirip geri çekilio ama bu seferde arkadaki ve alttaki palet boşa düşüo tam o sırada krank zinciri çekince paletlere şak. sesimizin kaynağı bu. sorunumuzda zamanla çarpmanın şiddeti artınca palet kırılması ile sonuçlanıo. Bu olayı gözünde canlandıranlara sormak siyorum bunun yağla ne alakası var?

• Beğen
Tepkiler: omeroz

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sesi kesmek için ilk etapta yağ değiştirerek denem yapan arkadaşlara mobil 1 in ( Ow 40) (dexos 2 onaylı) öneriyorum. Opelin zincirli motorlarının hastalığı bu. Corsa 1,2 lerde de triger zincirli o da ses yapıyor (50.000 - 60.000 km den sonra).
0 40 da hiç kullanmadım hocam aracın kitapçıgında(16 cdti 136bg astra) 5 30 yada 5 40 oneriyor baska yag onermiyor

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
astra-j.de forumunda zincir sesi konusununda addinol diye bir marka motor temizleyici önerdiklerini gördüm. Ben de onu kullanmayı düşünüyorum.

Ürünün kullanım şeklinde yıkama yağı kullanılmasından bahsedilmiyor fakat yıkama yağı kullanılmalı diyenler var. Yani bir seferde iki kez yağ değişimi. Ucuz yağ tercih edin diyorlar. Bu sefer de o ucuz yağın artıkları motor içinde kalacak. Hiçbir şey kalmasa, yağ film tabakası oluşturmuyor mu, ucuz yağın film tabakası kalacak.

Her seferde farklı yağ kullanmanın sakıncasını da ben aynı duruma bağlıyorum.
liqu moilin war onu kullanıcam değişmeden 10dk rolantıde calıstırttırıp yagı oyle bosalttırıcam yeni yagı 4.7litre koydurum ustunede 300ml ceretec koyucam iyice sallayıp umutluyum bakalım gorcez:)

• Beğen
Tepkiler: Serkann61