Opel 1.6 cdtı Motorlardaki Triger Ses Sorunu

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
nasıl kolay? ben kesemedim.
Sesi kestim ben, ama sorunu çözdüğünden emin olduğumda hepbirlikte bayram edecez. Yan kapağı açarak kendi geliştirdiğim gergiyle 1900km oldu ses seda yok.

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sesi kestim ben, ama sorunu çözdüğünden emin olduğumda hepbirlikte bayram edecez. Yan kapağı açarak kendi geliştirdiğim gergiyle 1900km oldu ses seda yok.
nasıl bişey bi fotografı falan varmı? benim elimden gelmez ben nasıl kesicem peki sesi:(

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
nasıl bişey bi fotografı falan varmı? benim elimden gelmez ben nasıl kesicem peki sesi:(
Hocam sen ceratek uygulayacaktın ne oldu yaptınmı? Fotoğraf da atsam verileride versem elinden gelmez senin. Bayramdan sonra tekrar aracımı sökecem sökerken video çekmeyi düşünüyorum bu sefer. Şu anda kesin emin olmadan da nasıl yaptığımı açıklamıcam. İlerleyen zamanlarda Ankara ya gelecem müsait olursak gönüllü olmak istersen senn aracına da uygulayabiliriz, ama kesin söz vermiyorum.

• Beğen
Tepkiler: bicakci54

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam sen ceratek uygulayacaktın ne oldu yaptınmı? Fotoğraf da atsam verileride versem elinden gelmez senin. Bayramdan sonra tekrar aracımı sökecem sökerken video çekmeyi düşünüyorum bu sefer. Şu anda kesin emin olmadan da nasıl yaptığımı açıklamıcam. İlerleyen zamanlarda Ankara ya gelecem müsait olursak gönüllü olmak istersen senn aracına da uygulayabiliriz, ama kesin söz vermiyorum.
yağı değişmeden uyguladım ancak sonuc fiyasko hiç değişmedi. sadece motor sicakken15dk-1saat arası bekledikten sonra yapıyor sabahları tamamen kesti 1 aydır sabahları ilk çalıstırmada hiç yapmadı.

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Açıkcası aracıma yetkili servis dışında hiç elletmedim. video cekerseniz en azından anlatırız durumu yaptırmaya calısırız

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yağı değişmeden uyguladım ancak sonuc fiyasko hiç değişmedi. sadece motor sicakken15dk-1saat arası bekledikten sonra yapıyor sabahları tamamen kesti 1 aydır sabahları ilk çalıstırmada hiç yapmadı.
Ozaman yağ ile bi alakası yokmuş diyebilirmiyiz? Bende 2. Yağı değiştiğimde öyle oldu hatta ilk marşta ses yok hareket etmeye başlayınca yapınca deliye dönmüştüm.

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Açıkcası aracıma yetkili servis dışında hiç elletmedim. video cekerseniz en azından anlatırız durumu yaptırmaya calısırız
Yetkili servisler fabrikanın çıkarttığı contayı takmaktan acizken herhangi birinin geliştirdiği parçayı hayatta takmazlar. Umurlarında bile olmaz. Ağızlarına dolamışlar bi kullanıcı hatası geveleyip duruyolar. Set değişecek demekten başka bişi yapmıyacaklarından adım gibi eminim. Ki göz göre göre sente kayması olacak hatta bloğa bile zarar vereceği kesinken gelsin paracıklar diyeceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ozaman yağ ile bi alakası yokmuş diyebilirmiyiz? Bende 2. Yağı değiştiğimde öyle oldu hatta ilk marşta ses yok hareket etmeye başlayınca yapınca deliye dönmüştüm.
yağ ile alaksı yok demem için yağı değişmem lazım yakın zamanda değişmeyi düşünüyorum 0 40 mobil mi 5 30 liqui moild 4600 mu yoksa liqui moil 5 40 4100 mu koymalıyım aralarında cok kararsız kaldım. internetteki opel cı usta 5 40 koyun zicir daha iyi yaglanır diyor başka bi forumda 0 40 ın sesi %80 oranında azalttıgını idda eden bir kaç kişi gördüm. 5 30 da bu forumda cok rabet görüyor o yuzden kararsızım:)

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Orjinal yağ olduğundan emin olda ne koyarsan koy mantığındayım ben. 10x40 koymada. Bu ara cümleten hayırlı kandiller