ön parklara ve çamurluk sinyallerine takılan led ampul sorunu

tncy_astra_g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.hemen konuyu anlatayım.şu an 2008 astra h sedan cdti cosmo sahibiyim.eskiden astra g sahibiydim.astra g de çamurluktaki sinyal lambalarını ön parklara bağlatmıştım ve çamurluktaki halojen ampul parklarla beraber yanarken çok ısındığından duyunda erime yarattığından dolayı led park ampulleri taktırmıştım.ve gayet memnundum.fakat şu anki yeni arabamda geçen gün ön park ampulleri ile çamurluktaki sinyal ampullerini beyaz led ampule çevireyim dedim.çamurluktaki halojen ampulün yerine led ampul taktım.sinyali yaktım baktımki sinyal 3 kere yanıp söndü 4.de o sinyalin elektriğini kesti ve yanmadı.tekrar denedim yine aynısı oldu.anladımki ledin direnç değeri yeterli gelmeyince güvenlik olarak hata algılayıp o sinyalin elektriğini kesiyor.tamam dedim o zaman ön park ampulünü beyaz led yapayım.sağ ön park ampulünü beyaz led taktım.parkları açtım birde ne göreyim orta konsoldaki ekranda sağ ön parkı gösteren bir resim ve park ampulü kontrolü yazısı.arabadan indim fara baktım sağ ön park yanmıyor.yani kısacası ledi kabul etmiyor.ben eski arabamda olduğu gibi çamuluk sinyallerini parklara bağlatıp çamurluk ve ön park ampullerini beyaz led yapmak istiyorum.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların dikkatine.yardım ederseniz sevinirim.iyi forumlar.:rolleyes:(led ampullerin + ve - kutubuna dikkat edilerek takılmıştır)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
led parklar çogu arabada ariza lambasi akiyor ve sıkıntılı oluyor gerçekten. piyasadakilerde zaten ele düsen lambalar. ben açıkçasi tavsye etmem..
öyle bisey ki bende geçen aldım 1 çift. hevesle taktım ledleri.. ledler çalismadı bile. 1 kere bile gormedim nasil yandigini :)
sonra gittim mtech beyaz park lambasi aldım. onuda tavsiye ederim. ampüller mavi renkte ama beyaz isik veriyo. ve gerçekten çok sade ve güzel duruyor..

tncy_astra_g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önerini bende düşündüm fakat çamurluktaki sinyalleri parklara bağlatıcam.ve mtech ampulleri kullanırsam çamurluk sinyallerinin duyları eriyecek.daha önce başıma gelmişti.yani ne yapıp edip sinyal ve park ampullerini led yapmam gerekiyor.

tncy_astra_g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama senin arabanda ledin çalışması gerekiyor daha önce bende 2002 astra comfort vardı ve ledde hiç bir sorun yaşamadım.sen ledleri ters takmış olabilirmisin acaba.:+ ve - uçlarını doru takmazsan led yanmaz istersen birde ters çevirip takmayı dene.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum olabilir. belki aldıgım ledler dandikti. çok ucuza almistim zaten.. ama mteclerden daha çok memnunum sanirim.. çok hosuma gittiler..

bide yan sinyallerle parklari baglatmak pek tavsiye edilmiyor. hem güvenlik için hem görünüs için.. otobüslerin bagajlarinda hep yanin lambalar var :):):)

tncy_astra_g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum ama benim hoşuma gidiyor.arabam siyah renkte ve sedan.camlarıda siyah.çamurluk sinyalini park devresine düzgün bağladığınız zaman güvenlikte bir sorun olmuyor sinyal verdiğinizde yine çalışıyor.birde bunun beyaz yandığını düşünürsek daha güzel göründüğünü düşünüyorum.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin aldığın led park ampulün de 4 tane led var 6 w çekiyor yani ama bizim parklar 5 w buda arıza verdiriyor araca en güzeli beyaz yanan dipsiz mtec ampullerden al..çokta güzel yanıyor

tncy_astra_g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin aldığın led park ampulün de 4 tane led var 6 w çekiyor yani ama bizim parklar 5 w buda arıza verdiriyor araca en güzeli beyaz yanan dipsiz mtec ampullerden al..çokta güzel yanıyor

:( ama onlarda halojen olduğu için sürekli yanar halde olacağından çamurluk sinyallerinin içini eritiyor.yani fazla ısı yayıyor.yani benim demek istediğim bir direnç yardımıyla falan led ampul kullanılamazmı?yada kullanılırsa nasıl kullanılır?teşekkürler...:sorry: