Ön konsoldan gelen zırıltı...

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tesadüf mü bilmiyorum lpg taktırdıkdan 1 gün sonra ön konsoldan bir zırıltı duymaya başladım. Sanki hava sıcakken azalıyor. Videoyu ekliyorum.
https://youtu.be/GMwENb0oTlQ

Son düzenleme:

nexus_215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede var o ses. Elimle azcik dokununca kesiliyor. Silikonlu sprey ile gextigini soyluyoelar ama henuz denemedim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim ses plastik aksamlardan gelmiyor. Konsolun içinden geliyor gibi. Pedalların olduğu kısımdan da duyuluyor.

poyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ile alakalı bir durum olamaz herhalde. O bölgede lpg tesisatı ile ilgili birşey yok. Bendede bir zırıltı geliyor. Elimle gösterge ekranına dokunduğumda kesiliyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanla ses kesilebilir bitaz sabredin kesilmezse silikon sprey alıp elinizle bastırdığınız bölümlerdeki plastik aksamların birleşme noktalarına sıkıp fazlalığı bezle silin.göstergenin içine sızmasın tabi sıkarken dikkat edin

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nexus_215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanla ses kesilebilir bitaz sabredin kesilmezse silikon sprey alıp elinizle bastırdığınız bölümlerdeki plastik aksamların birleşme noktalarına sıkıp fazlalığı bezle silin.göstergenin içine sızmasın tabi sıkarken dikkat edin

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Slikon spreyi nasil uygulamamiz gerekiyor

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
arkadaşlar eğer ses kontağı çevirdiğiniz ilk kademede gelmeye başlıyorsa hava kanallarının yönlendirmesini yapan sistemde arıza vardır. Arıza dediğim de sistemi çeviren plastik mil, içinde çalıştığı yivli yapısı olan yuvayı yemesidir. Dönüp hava kanalını ayarlaması gerekirken yivleri sıyırdığı için devamlı çalışmakta ve yemeye devam etmektedir. İyi bir usta söküp halledebilir.

Son düzenleme: