Ön koltuk gıcırdaması

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşlerim benim sürücü ön koltuk sağ tarafa doğru bastırınca gıcırdıyor ...karyola gıbı :D

bazen kalkıslarda bazen donuslerde de oluyor bu olay basına gelen var mı ? cozumu bılen var mı ?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön koltuk gıcırdaması

gıcırdama tam olarak nerden geliyor? emniyet kemeri bağlama yerinden mi?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

kmorbulut link' Alıntı:
Kardeşlerim benim sürücü ön koltuk sağ tarafa doğru bastırınca gıcırdıyor ...karyola gıbı :D

bazen kalkıslarda bazen donuslerde de oluyor bu olay basına gelen var mı ? cozumu bılen var mı ?

Aynı sıkıntı bende de vardı, giderildi.

Servis tarafından koltuk altındaki vidalar sıkıştırıldı ve şu anda sesten eser yok ;)

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çokmu nazlıyız acaba arabadır bu biraz gıcırdayacak,plastik parçalardan ses gelecek ,ben dinelmiyorum bile,iki gün gösterge panelinde gıcırtı sesi geldi bugün duymadım dikkatle ilgili bi olay ,moral bozmaya gerek yok ben arada bi horluyorum araçta varsın gıcırdasın

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer bu ses bende olan sesse umursanmayacak bir ses değil gerçekten rahatsız edici kapı gıcırtısı gibi

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=kmorbulut link=topic=623.msg8941#msg8941 date=1298477374]

Aynı sıkıntı bende de vardı, giderildi.

Servis tarafından koltuk altındaki vidalar sıkıştırıldı ve şu anda sesten eser yok ;)
[/quote]    kardesım pekı sendede boyle sag tarafa dogru yuklenınce sankı ortadan gelen bır ses gıbımıydı acaba tam olarak hangı vıdalar sıkıldı ? bende hafıf saga dogru yuklenınce gelen bır gıcırtı gıbı aynıysa bende bır ugradıgımda soylıyım aynı seyı banada yapsınlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

muhtemelen vidalarda gevşeme vardır ya da koltuk raylı olduğu için raylarda sıkıntı olabilir
gerekirse raylar kontrol edilir ve gerekli yağlama işlemi yapılır

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

kmorbulut link' Alıntı:
kardesım pekı sendede boyle sag tarafa dogru yuklenınce sankı ortadan gelen bır ses gıbımıydı acaba tam olarak hangı vıdalar sıkıldı ? bende hafıf saga dogru yuklenınce gelen bır gıcırtı gıbı aynıysa bende bır ugradıgımda soylıyım aynı seyı banada yapsınlar
Sn Kmorbulut,
Koltuğa oturduğumda sağ tarafa doğru yüklenince bir gıcırdama sesi geliyordu. Viraj dönerken de bazen bu sesi duyuyordum. ve bu sesten 1-2 hafta önce de arabanın paspasında bir vida bulmuştum. Servise gittiğimde aracın başında durup da hangi vidaları sıktıklarına bakmadım.

Sizdeki sezin cinsini biliyorum. Yazdıklarınızdan benimkine benzer olduğunu hissettim. Servise gittiğinizde bu sesi keseceklerdir.

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu formu seviyorum :D  ugrar ugramaz sonucu yazarım

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

kmorbulut link' Alıntı:
bu formu seviyorum :D  ugrar ugramaz sonucu yazarım