Ön koltuk gıcırdaması

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Ön koltuk gıcırdaması

Benimde ön tarafta sağ yolcu koltuğu ile ileri geri ayar yapıldığında tam oturmuyor araç hareket edince tık diye ses geliyor oturuyor, yada ben koltuğu kendime doğru çekiyorum hafif ozaman ama pek umursamıyorum açıkcası.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

şimdi de koltuk altından gıcırdama ve ses walll  walll  walll
artık forumda dolasmaya yeni konu baslıklarını gormeye cesaret edemiyorum

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Benimde ön tarafta sağ yolcu koltuğu ile ileri geri ayar yapıldığında tam oturmuyor araç hareket edince tık diye ses geliyor oturuyor, yada ben koltuğu kendime doğru çekiyorum hafif ozaman ama pek umursamıyorum açıkcası.

Aynı durum bende de var ne zaman koltuğun ayarıyla oynasam hareket ettikten sonra koltuk son ayarı çekip yerine oturuyor 011zaa

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hacker407 link' Alıntı:
[quote author=NewPa1n link=topic=623.msg8960#msg8960 date=1298480183]

Aynı durum bende de var ne zaman koltuğun ayarıyla oynasam hareket ettikten sonra koltuk son ayarı çekip yerine oturuyor 011zaa
[/quote]

o koltuğu ayarlarken tam yerine oturtmadığınızdan oluyordur

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Yanımdaki kişi koltuk ayarı ile oynadığında rayların 1 tanesi yerine oturmuyor, elimi atıp koltuğu hafif kendime çekince tık diye ses gelip koltuk oturuyor ilk başlarda garip sesler geliyordu ama şimdi sorun yok tam oturtturunca.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bendede ses yapıyor ama ortadaki bir yada iki aralıkta bende daha öne çekip kullanıyorum şimdi birde onunla uğraşmak istemediğimden belkide..

ust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de aynı ses mavcut hafif virajlarda filan gelio ses zamanım olmadığından servise götüremedim ama çok önemli bişi olcağını düşünmüyorum.

C

crazytuner11

Bilgi Girilmemiş

aynı sorun bendede var aracım cosmo paket deri kısımlar koltuun yanındaki plastie baskı yapınca gıcırdıor hatta bnm artık çukurlara gereken ble olmaya basladı bu haftasonu servise gtcem bu şikayetmide söylicem sonucu yazarım..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

muhtemelen bir çözümü vardır çünkü benim aracımda bu sesi hiç duymadım
biz de yok ise sizlerinde problemi çözülmesi gerekiyor..

Turmalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖n koltuk gıcırdama sesi başlangıçta olmamasına rağmen son zamanlarda benim arabamdada olmaya başladı.Sesin kaynağı emniyet kemeri takılan mekanizmanın plastik aksamının koltuk döşemesine sürtünmesi sonucu oluşuyor. Bir arkadaş cosmolarda döşemeler deri olduğundan şeklinde bir yorum yapmıştı. Ama benim arabam sport olmasına rağmen bende de vardı. Dün çözdüm. Parkalerin çiilmemesi için yapı marketlerde satılan keçe şeklinde yapışkanlı ürünler var. Genelde koltukların vs. ayaklarına yapıştırılıyor. Emniyet kemerinin plastik kısmının ölçülerine uygun şekilde bu ürünü kestim ve plastik kısma yapıştırdım. Artık koltuk döşemesi ile plastik kısım  temas etmediği için ses kesildi. Dün akşam ve bugün sabah denedim ses yok.