Ön cam su puskurtmesi

huseyin_k80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön cam su puskurtmesi

bu gün servisde aynı derdi anlattım ne kadar ayar yaptılarsa da olmadı tüm arabayı yıkıyor puskürtme,garantiden değişim yapacaktım ama diğer astra j sıfır araçlarda denedik sorun aynı yani yenisini takmak çözüm olmuyor,nasıl bir çözüm bulmalı bilen lütfen yardımcı olsun?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
Astra g fıskiyeleri çözüm
bravoo bravoo

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hangi servis fıskiye ayarı yok dedi? YALAN.

Arkadaşlar forumdaki veri kaybında gitti sanırım ancak sıkıntı şöyle bir aletle fıskiyelere ayar çekilerek çözülüyor. Ben kendim yaptım ve ayarladım ve şu an fıskiye püskürtme eziyet değil bir zevk oldu.

Fabrika çıkışı fıskiyeler çok yukarı ayarlı, aşağı eğmek gerekiyor. Aslında gayet güçlüler ve fazla su pompalıyorlar. Standart ayarda kalırsa bu suyun çok azı ön cama düşüyor, sizde kolu çekme süresini uzatıyorsunuz, buda deponuzun çok çabuk boşalmasına neden oluyor.

Çubuğu elle yaptım, frezede yapılsa daha da iyi olacaktır. Bu sebeple "buyrun gelin sizinkileri ayarlayın" diyemiyorum, çünkü benim alet fıskiyeye zarar verebiliyor, yoksa İstanbuldaki arkadaşlara seve seve yardımcı olurdum.

Uploaded with ImageShack.us

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net
Ynt:

Hala mı çözümsüz arkadaş ne dert bu ya...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikkatimi çekiyor; kroniksorunlara ana firma GM çözüm buluyor ve Chevy modellerine de uyguluyor, bunlardan Opel faydalanırsa faydalanıyor yoksa Opel e özgü çözüm neredeyse hiç üretilmiyor ve bu konu Opel in başına yeni geçen bir yönetici (yeni motor ve şanzımanları Opel e kazandıran çalışkan biri) tarafından "değiştirilmesi gereken ilk husus" olarak nitelendiriliyor.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Holiganguc link' Alıntı:
Hala mı çözümsüz arkadaş ne dert bu ya...

Konya yolundaki Opal servisine gidin. Danışman Yasemin Hanım yardımcı olacaktır. Ben bakımı orada yaptırmıştım bu şikayetimi dile getirdim ve ayar yaptılar gayet iyi şuan.

anıl224

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar başka bir başlıkta yine yazmıştım, bu sorunun çözümü çok kolay, belirli bir aparata felan gerek yok, benim silecek suyu da arabanın tavanını yıkıyordu, kendim düzelttim. Düzeltmek için; kaputu açıp, suyun çıktığı o küçük kısa boylu borunun uç tarafını, motor tarafından ön cama doğru bastırın, ama biraz fazla bastırmak gerekiyor çok sıkı bir aparat, bastırdıkça döndüğünü hissedeceksiniz. Suyu da çok güzel fışkırtıyor, sprey halinde, camın gerekli her noktasına su değiyor...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anıl224 link' Alıntı:
Arkadaşlar başka bir başlıkta yine yazmıştım, bu sorunun çözümü çok kolay, belirli bir aparata felan gerek yok, benim silecek suyu da arabanın tavanını yıkıyordu, kendim düzelttim. Düzeltmek için; kaputu açıp, suyun çıktığı o küçük kısa boylu borunun uç tarafını, motor tarafından ön cama doğru bastırın, ama biraz fazla bastırmak gerekiyor çok sıkı bir aparat, bastırdıkça döndüğünü hissedeceksiniz. Suyu da çok güzel fışkırtıyor, sprey halinde, camın gerekli her noktasına su değiyor...

thnxx