Ön cam su puskurtmesi

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön cam su puskurtmesi

demircic link' Alıntı:
֖n far yıkama denilen şey sadece su püskürtmekten ibaret sanırım:)[quote author=alahan1963 link=topic=1829.msg38920#msg38920 date=1309778104]
Benim de merak ettiğim bir konu ön far yıkamanın nasıl çalıştığı konusudur..şu yıkama kolunu birine çektirirken ben de öne geçip olayı izliyeyim diyorum ama hep unutuyorum..  :)

֖n far yıkama denilen şey sadece su püskürtmekten ibaret sanırım:)
[/quote]
Aynen öyle ama suyu feci bir basınçla püskürtüyor. ևamurluk, kaput ve cam, tavana kadar her taraf sırılsıklam.. Far yıkanırken dışarda olmanızı pek tavsiye etmem :D

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet su tazzikli gelmediği için az geliyormuş gibi görünebilir fakat çok geniş alana dağıldığından bu yanıltıcı olabiliyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yahu bende geçen gün ön camları yıkıyayım diye şöyle bir püskürttüm suyu, ana o da ne sanki sihirli değneğe dokunmuşum gibi bir poff şeklinde ön taraf görünmez oldu, ki tavan, yan camlar, ben, hanım, yandan arabayı kesmekte olan çocuk hepimiz bir yarabbi şükür dedik. :) Önceki 2000 model Astra'mız da su vıjjk diye belli yerlere püskürüyordu ben ona alışığım böyle pofflaması hem enteresan hem çok estetik geldi bana. Tabii bütün Karşıyaka'yı sulamasa da olurdu hani. :)

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

BEndede aynı sorun var.Aslında sorun dememek lazım.Sunroof olunca fena olmuyor.Nasılmı derseniz, fıskıyeden cıkan su tavandakı sunroof camının uzerıne kadar gelıyor.Tabı seyır halınde sunroof'un tozuda alınmış oluyor :))
Şaka bır yana bendede sol silgeçde bir acaiplik var.Sildiği suyu geri geldiğinde cama saçarak bırakıyor.Acaba bu sorunu yaşayan varmı?

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede bi ara ön kapılardaki camlar komple açıkken camı yıkayayım dedim.Sağolsun hem ön camı,hem beni hemde yanımdaki arkadaşımı yıkamıştı. 005hihih 005hihih 005hihih

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal çalışsa camın sağlığı açısından daha iyi bir sistem ancak benim fıskiyeler zamanla camdan ziyade havayı sular olmuştu, serviste parça siparişi vermişler garantiden değişim yapacaklarmış.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim durumum da aynı. Çok hafif hafif basıyorum ancak camla yetiniyor. Eğer diğer araçlarınki gibi cama su sıkayım dersem benim aracın üçte ikisi ve yanlardaki menzilde kim varsa, duşunu alıyor. İlk aldığım günlerde otoparkta ben camı sileyim dedim, o yandaki tertemiz aracı resmen berbat etmişti. Ben bu özelliğini beğenmiyorum. Tüm enerjisini sadece ön cama yöneltse daha iyi olurdu.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende ayarlasınlar diye 3 kez servise gittim hiç birinde yapamadılar sadece 2 kademeliymiş ya en üst ya en alt en son sol tarafı altra sağ tarafı üste çıkardılar en iyi böyle oldu ama ön cam ıslanmakla ıslanmamak arasında bir yerde yani sileceklerde nerdeyse kuru çalışıyor

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BEndede aynı sorun var.Aslında sorun dememek lazım.Sunroof olunca fena olmuyor.Nasılmı derseniz, fıskıyeden cıkan su tavandakı sunroof camının uzerıne kadar gelıyor.Tabı seyır halınde sunroof'un tozuda alınmış oluyor )
Şaka bır yana bendede sol silgeçde bir acaiplik var.Sildiği suyu geri geldiğinde cama saçarak bırakıyor.Acaba bu sorunu yaşayan varmı?

Bu gün bende aynı sorunu yaşadım. Sol silgeç ve tam sürücü göz hizası olduğu yere üstelik Sildiği suyu cama saçarak bırakıyor. En az 15 kez denedim belki şiddetli rüzgar vardır aracı giderken sıçramış olması normal olabilir diye düşünüp durdum durdum sonuç yine aynı Sildiği suyu geri geldiğinde cama saçarak bırakıyor. Silgeçlerde hiç bir sıkıntı yok zira çok itinalı kullanırım gerekli olmadıkça(cam tozlu veya kirli iken asla) kullanmam, Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerileriniz nedir.?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
BEndede aynı sorun var.Aslında sorun dememek lazım.Sunroof olunca fena olmuyor.Nasılmı derseniz, fıskıyeden cıkan su tavandakı sunroof camının uzerıne kadar gelıyor.Tabı seyır halınde sunroof'un tozuda alınmış oluyor )

Bu gün bende aynı sorunu yaşadım. Sol silgeç ve tam sürücü göz hizası olduğu yere üstelik Sildiği suyu cama saçarak bırakıyor. En az 15 kez denedim belki şiddetli rüzgar vardır aracı giderken sıçramış olması normal olabilir diye düşünüp durdum durdum sonuç yine aynı Sildiği suyu geri geldiğinde cama saçarak bırakıyor. Silgeçlerde hiç bir sıkıntı yok zira çok itinalı kullanırım gerekli olmadıkça(cam tozlu veya kirli iken asla) kullanmam, Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerileriniz nedir.?

bosch aerotwin