Ön cam su puskurtmesi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön cam su puskurtmesi

eketen link' Alıntı:
Benim durumum da aynı. Çok hafif hafif basıyorum ancak camla yetiniyor. Eğer diğer araçlarınki gibi cama su sıkayım dersem benim aracın üçte ikisi ve yanlardaki menzilde kim varsa, duşunu alıyor. İlk aldığım günlerde otoparkta ben camı sileyim dedim, o yandaki tertemiz aracı resmen berbat etmişti. Ben bu özelliğini beğenmiyorum. Tüm enerjisini sadece ön cama yöneltse daha iyi olurdu.

+1

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

valla benimki bütün aracı yıkıyor birkere kuşadasından balıkesire gidiyordum hafif yağmur çiseledi ve cam bulanık oldu bende su püskürtüp sileyim dedim ben püskürttüm dikizden baktm benim arkamdan gelende benim püskürttüğüm sudan ıslanan camını sildiriyor :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
valla benimki bütün aracı yıkıyor birkere kuşadasından balıkesire gidiyordum hafif yağmur çiseledi ve cam bulanık oldu bende su püskürtüp sileyim dedim ben püskürttüm dikizden baktm benim arkamdan gelende benim püskürttüğüm sudan ıslanan camını sildiriyor :)

Allah çok şükür demiştir adam :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=1829.msg51784#msg51784 date=1318967414]

Allah çok şükür demiştir adam :D
[/quote]

005hihih 005hihih

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cam suyu püskürtme sisteminden çok muzdarip biri olarak bu konunun henüz bir netliğe kavuşmamış olduğunu görüyorum.Ben aracın tavanını yan camları ıslatmasından geçtim özellikle sol taraf yukarıya püskürttüğünden sol silecek neredeyse kuru çalışıyor.Yani silecek suyu seviyesini ölçen ve yıkama suyu az yıkayıcı ekleyin mesajını gözüme gözüme sokan arac eklediğim suyu cama püskürtmekten aciz...Servise sormuştum ayarlarız falan dediler bakıma gittiğimde ancak değişen birşey olmamıştı ve ben de vakit bulamadığımdan öylece kaldı neyazıkki. bence silecek suyu püskürtme sisteminde bir tasarım hatası var ve mutlaka düzeltilmiş parça ile değişim gerekiyor.Mesajların birinde servisin sadece yukarı yada sadece aşağı ayarlanabildiğini söyledikleri yazılmış.Böyle bir şey olabilirmi?Bu opelin düzeltmesi gereken bir hata bence.Ancak anladığım kadarı ile kimse sesini çıkartmıyor ve kabulleniyor.Ben bugün ön camımı bir türlü temizleyemediğim için az kalsın kaza yapıyordum.hemen yarın 2012 model astra j lere bakıcam onlarda da bu su ön camı ıskalıyor mu? Eğer 2012 lerde bu sorun yoksa bu parçanın değişimini talep etmeyi düşünüüyorum.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
Ben aracın tavanını yan camları ıslatmasından geçtim özellikle sol taraf yukarıya püskürttüğünden sol silecek neredeyse kuru çalışıyor.

Benim aracım 2011 model ama bende bu sorun yok. Tavanı, yan camları ve motor kaputunu ıslatmasına katılıyorum; ama bunlarla birlikte ön cam da gayet güzel bir şekilde sulanıyor. Bu kadar basit bir konuda tüm araçlarda kendisini gösterecek böyle kritik bir hata yapılacağını da pek zannetmiyorum açıkçası. Sizin aracınızda bir sorun olma ihtimali yüksek bence. Durum buysa garantiden düzeltmeleri gerekir tabii.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Benim aracım 2011 model ama bende bu sorun yok. Tavanı, yan camları ve motor kaputunu ıslatmasına katılıyorum; ama bunlarla birlikte ön cam da gayet güzel bir şekilde sulanıyor. Bu kadar basit bir konuda tüm araçlarda kendisini gösterecek böyle kritik bir hata yapılacağını da pek zannetmiyorum açıkçası. Sizin aracınızda bir sorun olma ihtimali yüksek bence. Durum buysa garantiden düzeltmeleri gerekir tabii.

Benim aracımda 2011 model bende ön camımı sağlıklı bir şekilde temizleyebiliyorum, iki tarafada orantılı bir şekilde su atılıyor.

Tek sorun hem silecek suyu hemde far yıkama aynı anda devreye girdiyse, aracınızın camlarıda açıksa, aracınızı komple iç-dış yıkatmaya hazırlıklı olun  :)

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sol tarafta püskürtülen su kaput kenarına çarpıyor sadece oradan seken su cama geliyor.o kadar yukarı püskürtüyor yanı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde sinirlenip küçük bir düz tornavidanın ağzını eğeledim, inelttiğim düz tornavida ucunu suyu yukarı püskürten fıskiye deliğine iyice oturtup hiç de itina göstermeden aşağı doğru büktüm!

Netice itibariyle artık -kusursuz olmasa da- eskiye göre çok daha iyi bir sulama elde ettim, en azından havaya ya da kaputa değil direkt cama su veriyor!

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende bu durumdan şikayetçiyim duman gibi yerine (W)
şeklinde fışkırsa keske