Öğretmen İçin...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
polisler dağda durmuyor demişsiniz ama öyle değil :)

hataylısınız profilinizden anladıgım kadarıyla. örneğin hatay samandağ yayladağ.. sorsaniz ilçe :) ama şartlar ??

hiç kimse hayatından memnun değil ama ben öğretmenlerin şartlarının sadece emeklilikte yetersiz olduğunu düşünüyorum. maaş düşüklüğü vs. ( çalışma saatleri tatil durumları ek ders vs bakımından gayet şartları güzel. ) bu yüzden bazı sitemlerin yersiz olduğu kanaatindeyim

"Genelde" ifadesini kullanarak açık kapı bırakmıştım aslında. :)

Polislerin çalıştığı yerler "genel anlamda" öğretmenlerden iyidir demek istedim. Ancak arazi aracı ile gidilebilen hatta kışın bazen o imkan bile olmayan bazı köylerde okul var ama karakol yok. Bunu demek istedim.

Samandağ ve Yayladağı bazı köylere göre çok ama çok lüks kalır. Etmeyin. Sonuçta şehir merkezi. Market, hastane, belediye, postane v.s...

Amacım polis-asker-öğretmen karşılaştırması yapmak değil. Yalnızca asker ve polislerde uygulanan rotasyonun öğretmenlerde çok zor olacağı, atamaların bugün bile zorlukla yapılırken o zaman yapılamaz hale geleceğini ifade etmek istedim. Aşağı yukarı 1 milyonluk bir camiayız. Ortalamaya bakarsak 3-4 milyonluk bir nüfus oluşturuyoruz ailelerimizle. Bu kadar insanın zorunlu yer değişikliğine tabi tutulmasının zorluğundan söz ediyorum. Ayrıca polis ve asker güvenlik gibi çeşitli nedenlerden yer değiştiriyor. Öğretmenler için mantıklı bir neden göremiyorum.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meb'i bazı vatandaşlarımız/meslektaşlarımız gözünde çok büyütüyor. "Doğu" problemini Meb'in tek başına çözmesi imkansız. Meb anca kaçmaya çalışanın önünü kesmeyi, atama yapacağı zaman sadece doğudan kontenjan açmayı bilir. Meb'in beyhude çabalarını, mantıksızlıklarını yazsak sayfalar sürer. Hep diyorum Meb en son öğrenciyi düşünüyor daha ne olsun...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öğretmen milleti parayı sever hocalarım... ek dersi 1 saat eksik yattım mı ortalığı birbirine katan adamlar gördüm ben kaç kez... doğudaki öğretmen maaşlarını %50 zamlı yaptık desinler gör sen "doğal rotasyon"u... binlerce öğretmen tayin ister yeminle...

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öğretmen milleti parayı sever hocalarım... ek dersi 1 saat eksik yattım mı ortalığı birbirine katan adamlar gördüm ben kaç kez... doğudaki öğretmen maaşlarını %50 zamlı yaptık desinler gör sen "doğal rotasyon"u... binlerce öğretmen tayin ister yeminle...

Nasıl sevmesin hocam 8,5 lira olunca, az ama değerli oluyor maalesef.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
8,5 değil yapmayın etmeyin! Bakanlığın hakkını yemeyin! Yazıktır günahtır! :)

Bugüne bugün 9 liranın üstünde ek ders alıyoruz.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergiler düşülünce 8.5 civarına geliyordu sanırım yada vergi dilimi hikayesiydi... :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu vergi dilimi muhabbeti nedir arkadaşlar?
Benim 110 saat ek ders için 979 yattı. Yani 8.9TL saati.
Ancak maaş 2468 yerine 2418 yattı. 50TL kesilmiş.
Sanırım bizim ek ders ücretleri biraz farklı diğer branş öğretmenlerinden.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=2272]marikan[/MENTION]
maaşta fark ediyor diye biliyorum meslek öğretmenlerinde. O kadar yerden baktım bi türlü farklı ek ders çizelgesi bulamadım %90 maaş farkı.
Vergi dilimi de tarzanca anlatayım, zam yapılıp bakıyorlar sen çok kazanıyorsun önceden senden alınan %3 vergi %5 e çıkarılıyor. Kaşıkla verilen zam kepçeyle alınmış oluyor.