Öff Gaza Basınca Dikiş Makinası Gibi Ses Çıkıyor....

TroubleSS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik olarak anlatılmıştı bana şuan aklıma gelmedi o yüzden açıklayamam ama zararı yok sadece ses yapıyor. Bor koyarsanız bu ses geçer.

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı bu sesten oluştu.. hemde yeni oluştu. araba soğukken yapıyor. rölantide bişey yok. 2000 devire kadar ses var. 2000 devirden sonra kesiyor. ve araba ısınıncada kesiyor sesi.
bende bi bilye,kasnak felandır diye şüphelenmiştim. ama bu yazılanları okuyunca dediğiniz yerleri kontrol etmeye karar verdim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bence yagin ince ve bu ses bana hidrostößel yani hidrolik sibop ayarlayicisindan kaynaklaniyor gibi...veya bir iki tanesinin kanali tikali bu hidrolik sibop ayarlayicisinin.. bir ustaya göster üst kapagi acsin motor calisriken eli ile hepisine baksin hangisi sert tepkili onu degissin tabii önce yag aklima geliyor yagi ne zaman degistin veya seviyesi nasil? az ise o zaman yagini tamamla buda yapar.. veya yagini ince viskosite sectin bir öncesine göre...buda yapar...yag inceldi buda yapar...veya yag pompasi basninci düsük bu da yapar...önce bunlara bakilir en son üst kapak( motor degil) acilir calisir iken sibop iticilere bakilir bozuk olan degisir(yani sert tepkili olan)

+1907

Biz bu oldugunda Wurth un motor ic temizligi icin bir madde var onu kullaniyoruz, bu urunu kullanip motor yagi ve filtre degistirin gececektir yuksek ihtimal, ust kapak acmadan bunu deneyin derim ust kapak acmak kapamak epey maliyet cikartir size...

Yag degisiminden hemen sona olusmussa kesin bu dedigimdir ama sonra olduysa triger bilyeside bu tip sesler yapar, oncelikle sesi tam lokalize edin derim. Ama yazdilariniza gore siboplardan geliyor ses...

http://shop.wurth.com.tr/araciniz-icin-urunler/motor-yaglari/motor-ic-temizleme-400ml

urun budur bir deneyin...

Son düzenleme:

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı sitelerde bu tür ürünlerin faydasından çok zararının olabileceğini okumuştum. neticede eski yapışan yağ bir sızdırmazlık görevi görüyorsa bu ürün onu temizleyeceğinden daha büyük sıkıntı yaratmaz mı. (nasıl ki sigara içindeki katranın bağırsak çeperine yapışması ve sigarayı bırakınca barsak ile ilgili problemlerin çıkması gibi)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bazı sitelerde bu tür ürünlerin faydasından çok zararının olabileceğini okumuştum. neticede eski yapışan yağ bir sızdırmazlık görevi görüyorsa bu ürün onu temizleyeceğinden daha büyük sıkıntı yaratmaz mı. (nasıl ki sigara içindeki katranın bağırsak çeperine yapışması ve sigarayı bırakınca barsak ile ilgili problemlerin çıkması gibi)

yagdan sizin bahsettiginiz anlamda bir sizdirmazlik olmaz tayfun bey, biraz degisik bir yaklasim olmus, ancak saygi duymak lazim bu tip urunlere herkes gibi temkinli yaklasmakta haklisiniz...

Ancak wurth un bu urununu guvenle kullanin cok faydali olucaktir, kullandiginiz urun wurth tarafindan yapilmis bir urun ve ayrica opel yetkili servisleride kullaniyor merak etmeyin daha once cok araca uygulandi. En azindan ben kendimi aracimda her yag degisiminden once uyguluyorum,

Son düzenleme:

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var dı subap iticileri dediler onları değiştik ses kesikmedi sonra manifoldu açtılar içerisinde havaya yön veren bir yassı teneke var onun vidaları gevşemişti sıktılar ve ses kesildi.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şöyle bi durum var. çıt çıt çıt sesi arabayı normal devrinde kullanırsan sıkıntı olmuyor. biraz yüksek devirde vites değiştirirsen hemen çıkıyor. yani ışıktan biraz sert kalkarsam ve vitesi geç atarsam çıkıyor. ve sonrasında sürekli devam ediyor.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun bu sorun tahminimce devir daim pompasından kaynaklı eğer mühim bir sorun olsaydı 23 günde bu araç yolda kalırdı devir daim pompası arızasına çok uyuyor dikiş makinesi gibi şıngır şıngır ses çıkarır düşük devir de fazla belli etmez devir arttıkça basınç arttığı için ses de artar fazla ihmal etmeden devir daime baktırın triger set değişmedi ise onuda değiştirin saat gibi arabanız olsun..

Araç ihmale gelmez canlı bomba gibidir.. Önce Can..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki sesin sebebini bugün buldum. alttaki resimdeki parça ses yapıyomuş.
bilginiz olsun.
25122010.jpg

Son düzenleme: