Öff Gaza Basınca Dikiş Makinası Gibi Ses Çıkıyor....

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aşağı inip kontrol ettim. sesi daha dikkatli dinledim. rolantide sıkıntı yok. ama hafif gaz verince (devir 1200 - 1600 olunca) dediğim ses çıkıyor. Az daha basarsam ses hızlanıyor. Ve 2000 devir civarı ses kayboluyor. Yani 1200 - 1800 devir arasında çıkıyor ve ses aynı dikiş makinası sesi ya da dizel aracın rolantide çalışma sesi gibi.

Sizce bu bilgi ile açıklık gelir mi?

Akşam eve gidene kadar tekrar deneyeceğim ve birini bulup gaza bastıracağım :D Ve sesi kontrol edeceğim.

Manifolt tan geliyodur bence
peki dikkat edebildiniz mi motor ısındıktan sonrada yapıyomu manifolt olayında şöyle motor soğukken çatlak oluşundan kaynaklı çatlak bölgeden dediğiniz sesi dışarıya verir ve ısındıktan sonra o çatlak bölge sıcaklık nedeni ile kapanır ses vermez yada daha az verir bunu kontro edin tabi çatlak çok büyükse her an verir.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fincan nedir ? nereyi kontrol edeyim :D

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel gibi çalışması büyük olasılıkla lpg de oluyordur. benzinde o sesler yoksa lpg enjektörlerinden geliyordur. valla ben de nasıl kesecem o sesi bilmiyorm. altına sünger vs koysak işe yarar mı?

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunum halen devam ediyor. triger vs. den bu tip ses gelmesi normal mi. ya da nerden geliyordur başka. sürekli olmuyor.

mesela sanayiye gidene kadar vardı. usta bindi tık yok :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yagin ince ve bu ses bana hidrostößel yani hidrolik sibop ayarlayicisindan kaynaklaniyor gibi...veya bir iki tanesinin kanali tikali bu hidrolik sibop ayarlayicisinin.. bir ustaya göster üst kapagi acsin motor calisriken eli ile hepisine baksin hangisi sert tepkili onu degissin tabii önce yag aklima geliyor yagi ne zaman degistin veya seviyesi nasil? az ise o zaman yagini tamamla buda yapar.. veya yagini ince viskosite sectin bir öncesine göre...buda yapar...yag inceldi buda yapar...veya yag pompasi basninci düsük bu da yapar...önce bunlara bakilir en son üst kapak( motor degil) acilir calisir iken sibop iticilere bakilir bozuk olan degisir(yani sert tepkili olan)

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağımı 3 ay önce değiştirdim. 1 ay önce de seviye kontrolu yaptırdım. Yağ da Mobil 10 / 40 konuldu. Yağda sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Ama seviyesini kontrol ettiririm.

faruxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var 2.0 vectra bugun gosterdım ustaya eger fincanlarda yanı subap ıtıcılerınde olsa sureklı rolantıde bıle yapar dedıler buyuk ıhtımalle parcalardan bırı bosa cıktı ondan yapıoy dedıler mesela pıston kollarının pıstonlara takıldıgı yerde bakırlar varmıs galıba bu bakırlardan bırınde bosa cıkma olabılır oda tak tak vuruyo olabılır dedıler yada kaval dedıler neyse o onda olabılır dedıler acmadan hıc bırı bısey dıyemıyo ama manıfoltla alakasını anlayamadım acıklarmısınız?