OCAK 2011 - Ayın Otomobili Anketi

OCAK 2011 - Ayın Otomobili Anketi

• Kullanılan toplam oy
    159
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben seni bildim bileli araban bişeyler bekliyor. 2 defa arabana binerken gördüm birinde gsi osmanla yürüdün diğerinde ise gene parça için dolanıyordun :)
yok yahu su aralar para yok da ondan aracın eksıgı gedıgı yok bende 2 calıbra daha yapacak parca var, e bır de sırket aracı var işe gidip geldiğimiz calıbra yatıyor su an aks beklıyordum buldum , löbro bu hafta yürür yine ALLAH izin verirse

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu gözden gecirdim bir arkadaşımız opc nin albenisini ıspatlamaya calışıyor calibracı arkadaş ise verdiği emeği anlatmaya calışıyor
bir opc albenisi olmasa zaten opc olmaz bunu bilmeyip soranda olmadığına göre arkadaşın ısrarla opc yi anlatmaya calışması

calibracı arkadaşta klasik bir araca verdiği emeği anlatıyor ama bir klassik emek olmadan yürümez dökülür bunlar bilinen şeyler
konu arac anketi olması gerekir iken albeniliğe ve emeğe dönmüş o şekil uzayıp gitmiş demek istediğim ankette hangi araclar varsa özellikleri ile yazılmışsa arac sahipleri değil üyeler karar versin üyelerden biri soru sorarsa arac sahibi cevap versin yoksa her iki arac sahibi birşeyleri anlatmaya calışırsa ne anlamı kalıyor anketin
eleştirme konusuna gelince ben kimseye kimseyi eleştirme demedim diyememde ama konu içinde bölüm sorumlusu arkadaşın karar verme gibi bir lüksünün olmadığı yönünde görüş beyan edilmiş eğerki bu bölümde karar veremeyecekse ne diye bölüm sorumlusu olmuş sadece nickinin üstünde sorumlu yazsın diyemi sorumluluk verilmiş sorumlu ise eğer bu bölümden kendince bir kıyaslama yapıp karar verir verdiği karar doğrudur yanlıştır o ayrı mesele ama kimse kendince karar veremezsin diyemez

Koyu ile işaretlediğim yerlere dikkatinizi çekerim. Ben aracım albenili demedim ki ispatlamaya çalışayım. Benim aracım şöyle güzel,böyle güzel,onu yer,bundan üstündür de demedim. Hatta benim için opc herşeydir,ferrari getirseniz yine bakmam,ferrariden güzel bile demedim.

Fakat yine karıştırılan birşey var bence. Calibra değil F355 , 8.60 olsa , 1994 modeldir , opc değil 1.2 Twinport , Nissan Micra ondan daha gelişmiştir artık teknoloji olarak çünkü 2010 dur. (gelişmiş demek güzel,üstün demek değildir) Bu da bir gerçektir. Herşey C20LET değil. Calibracı arkadaşlara değil sözüm bu arada.

Herkes katılsa forumdan anketlere, ŞUBAT Ayının aracı gibi bir anket açılsa hiçbir zaman problem yaşanmaz. Ama kimse yanaşmıyor sanırım.

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koyu ile işaretlediğim yerlere dikkatinizi çekerim. Ben aracım albenili demedim ki. Benim aracım şöyle güzel,böyle güzel,onu yer,bundan üstündür de demedim. Hatta benim için opc herşeydir,ferrari getirseniz yine bakmam,ferrariden güzel bile demedim.

Fakat yine karıştırılan birşey var bence. Calibra değil F355 , 8.60 olsa , 1994 modeldir , opc değil 1.2 Twinport , Nissan Micra ondan daha gelişmiştir artık teknoloji olarak çünkü 2010 dur. (gelişmiş demek güzel,üstün demek değildir) Bu da bir gerçektir. Herşey C20LET değil.
kardeşim konunun senin yazdıgın hıcbır şeyle alakası yok aslına bakarsan senin ve ya benim ve ya baskasının sahip olduğu araşlarla da alakası yok konu otomobile nasıl baktığınla alakalı o zaman sana göre 56 direksiz bir chewy den nıssan mıcra daha ıyı ya da mercury cougardan senın aracın ya da mıcra daha ıyı bunu baska bıryerde deme mıllet bıryerlerıyle güler bahsettiğim araçların modeline dikkat et istersen neyse uzatmaya gerek yok benım aracım ferrarıden ıyı bana göre senın kı de calıbradan ıyı sorun yok yanı ...herkese kazasız belası sürüşler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
konu bu ikisini kıyaslamak gibi olmus hadi buyrun hangisi üst gömlek siyah olan değil herhalde :D

Benim açımdan 280 SL, tartışılmaz bile.

Bu arada asıl anket de bayağı şenlikli bir hal almış. Değerlendirme kriterleri kişiden kişiye değişebilir. Aracın temizliği, orjinalliği, motorunun yüklenmesi, imal yılı, dizaynı hatta rengi bile özellik arz eder. Yoksa at ile eşşeği yarıştırmak, sonrada hangisi geçer demek abesle iştigaldir. Ben genel anlamda (yorumların hiç birini okumadan evvel) öncelikle ilk üç aracı belirledim, sonra biraz daha detaya inip kendimce ilk üçümü belirledim.
1- Calibra-06 (tartışılmaz, efsanevi çizgiler) 2- fk-929 (her daim şirin) 3- Ghent (beklenmedik güç)

Araçları alabildiğine yüklemek, güzel görünmesi için paralar harcamak, onları emsallerinden farklı yapmak için değişik arayışlar içerisinde olmak herkesin hayalidir, o nedenle arkadaşlara fazla yüklenmemek gerekir.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim konunun senin yazdıgın hıcbır şeyle alakası yok aslına bakarsan senin ve ya benim ve ya baskasının sahip olduğu araşlarla da alakası yok konu otomobile nasıl baktığınla alakalı o zaman sana göre 56 direksiz bir chewy den nıssan mıcra daha ıyı ya da mercury cougardan senın aracın ya da mıcra daha ıyı bunu baska bıryerde deme mıllet bıryerlerıyle güler bahsettiğim araçların modeline dikkat et istersen neyse uzatmaya gerek yok benım aracım ferrarıden ıyı bana göre senın kı de calıbradan ıyı sorun yok yanı ...herkese kazasız belası sürüşler

Anlatamıyorum galiba. 56 direksiz bir chevy den veya Calibra'dan iyi demedim , dikkatli okursanız zaten gelişmiştir (gelişmiş demek güzel,üstün demek değildir)
dedim..

56 chevy'de park sensörü,esp,hillholder,traction control,elektronik iklim kontrollü klima,elektronik servo direksiyon,kararan dikiz aynası,lastik basınç sensörü,abs,ebd,airbag var mı? Bahsettiğim bu sadece teknoloji , ve evet Micra 56 chevy'den çok daha teknolojik =) Kimse buna gülemez,yalan diyemez. yahu ne abarttınız. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
59 direksiz İmpala diyecektin galiba :D. Zevkler ve renkler tartışılmaz. TV'lerde belki görmüşsündür, bizim sokağı geçenki yağmurlarda su bastı, apartmandan lastik botla çıkanlardan biri de bendim. Üç aracımda aynı yerdeydi ve suların ortasında kaldı. B kasanın sol arka kısmındaki taban halısı kayda alınmayacak derecede nemlendi (egzosuna aşırı derecede su dolduğu için kontrol amaçlı 3 gün serviste kaldı), A kasanın içine 2 parmak kadar su doldu (halen sanayide yatıyor) 1963 model eski tüfek Taunus'un içi kupkuruydu, üstelik Ford'un kendi kapı toz lastiklerini bulamadık, geçici olarak dandik lastikler takmıştık. Kısmen yeni nesil Vectra'lar serviste yatarken yarım asırlık Ford'la hergün en az 70 km yol yapmak zorunda kaldım. Şimdi bu durumda hangi araç daha iyi? Yani işe yarama, görsellik, rahatlık, güç, ulaşılabilirlik gibi durumlar anketlerde hedeflere varış şekillerini belirleyen unsurların başında gelir. Gerekli kriterler net olarak belirlenmezse iş döner dolaşır "benim babam senin babanı döver" şekline gelir.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim açımdan 280 SL, tartışılmaz bile.

Bu arada asıl anket de bayağı şenlikli bir hal almış. Değerlendirme kriterleri kişiden kişiye değişebilir. Aracın temizliği, orjinalliği, motorunun yüklenmesi, imal yılı, dizaynı hatta rengi bile özellik arz eder. Yoksa at ile eşşeği yarıştırmak, sonrada hangisi geçer demek abesle iştigaldir. Ben genel anlamda (yorumların hiç birini okumadan evvel) öncelikle ilk üç aracı belirledim, sonra biraz daha detaya inip kendimce ilk üçümü belirledim.
1- Calibra-06 (tartışılmaz, efsanevi çizgiler) 2- fk-929 (her daim şirin) 3- Ghent (beklenmedik güç)

Araçları alabildiğine yüklemek, güzel görünmesi için paralar harcamak, onları emsallerinden farklı yapmak için değişik arayışlar içerisinde olmak herkesin hayalidir, o nedenle arkadaşlara fazla yüklenmemek gerekir.
abi seviyeli tartışıyoruz fikir alışverişi iyidir herkes sevdiğini,taraf olduğunu savunacak ki tadı çıksın yoksa amaç onun aracı kötü bunun iyi meselesi değil
insanlar bir dünya para verip arac alıyor yorumlar en azından onlara saygısızlık olur bız bıraz şaka yollu yazıyoruz yoksa kardeşimin aracını hayranlıkla inceleyip,kaputunu açıp bakmıştım bile burada sorun kedi uzanamadığı ete mundar dermiş meselesi de değil konu sadece yeni iyidir anlayışının yanlış olduğudur benim calibranın bagaj amortisörlerini sökeyim bakalım kolayca bagajı acabiliyorlar mı :D ALLAH muhafaza yeni denen o micraya,corsaya vs ye kafa kafaya girsem deler geçerim yeni iyi ya bana gecen bir clio vurdu sadece camurluk ucum yamuldu adamın aracın solu yoktu neredeyse yenı iyidir iyidir :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...