Nedir Bu Yetkili Servislerden çektiğimiz

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracımın 15.000 km. bakımı için Opal'a gittim. Resepsiyon da görevli arkadaş bakım masrafları için 335 YTL. dedi. Oysa bir kaç gün önce görüştüğüm de ise sekreterleri yaklaşık 280 YTL. olduğunu söyledi. Bu nasıl bir bir servis anlayışıdır. Birinin söylediğini diğeri kabul etmiyor. Durumu anlattım sekreterin verdiği rakamı söyleyince motor yağı farkındandır dedi ve ekledi eğer Mobil-1 yağ isterseniz 335 YTL. Yok Opel Long Life isterseniz 280 YTL. civarı olur dedi. Ayrıca Club kartım olup olmadığını sordu ben de araçla birlikte verilen çantaya baktım yoktu. Neyse yeni Club kart istersem 5 YTL karşılığında vereceklerini söylediler. Araca da Opel long life yağ koyacaklarını söylediler ben de istemeye istemeye kabul etmek zorunda kaldım. Neyse ayrıca benim bakım dışında taleplerim vardı.

1- Geri viteste veya yokuşta boşta aracı geriye doğru bıraktığım da metal sürtünmesi gibi bir ses geliyor. Yani abs olmayan araçlarda frene basınca kızaklama sesi gelir ya öyle bir ses, servis elemanları bakmışlar ses yok diye belirtmişler oysa bakım yapan servis elemanını alıp araca bindirdim ve sesi ona dinlettim bu ses olur dedi önemli bir şey değil dedi ancak benim içim rahat değil arkadaşlar daha önce duymadığım ve alışık olmadığım bir ses. Sizlerden de aynı sorunla karşılaşanınız oldu mu? Olduysa lütfen sorunu nasıl hallettiğini söylesin.

2- Ön takımdan veya direksiyon kutusundan ses geliyor dedim. Sanırım bakmamışlar bile aynı şekilde devam ediyoruz.

3- Antifiriz için -25 derece antifiriz var diye yazıyor sizce normal mi arkadaşlar. Minimum ve maksimumu ne olmalı.

4- Sürgülü kapıların açıldığında tam kapanmadığını söyledim sadece yağlayıp bırakmışlar.

5- Filtreler değişti yazıyor ama bilemiyorum artık vicdanlarına kalmış, bir ara aracın yanına indim, çalışanlardan birisi beyefendi lütfen yukarıda bekleyin dedi.

Tüm bu olanlardan sonra aşagıda listede yazılı olanların yapıldığı söylendi ve bana olan maliyeti ise 287.78 YTL.

MC01P000112 YILLIK BAKIM (2., 4., 6. VS. Y 180 0,44 79,20 %5
080 TEMİZLİK SPREYİ 1 4,00 4,00
*086 CAM SUYU ANTİFİRİZİ 1 2,97 2,97
1600 WD-40 1 5,09 5,09
1942041 LONG LIFE YAĞ 5/30 4 LT 1 50,85 50,85
5650342 YAĞ FİLTRESİ 1.3 COR + 1 15,61 15,61
652540 TAPA ORİNGİ 1 0,89 0,89
6808601 POLEN FİLT. VEC.C COR + 1 22,79 22,79
813569 MAZOT FİLTRESİ COR-C 13 -Z19 1 43,57 43,57
835633 HAVA FİLTRESİ 13DT 1 19,21 19,21
PAS000011 CLUP CARD 1 3,66 3,66

İŞÇİLİK TOPLAMI : 79,20
PARÇA TOPLAMI : 168,64
İSKONTO TUTARI : 3,96
KDV MATRAHI : %18 243,88

TOPLAM : 243,88
KDV : 43,90
YEKÜN : 287,78 YTL.

Opal'in benim araca çıkarmış olduğu 15.000 km. bakım masrafı ve yapılanlar. Opan'dan sorduğum da ise 230 ila 260 arasında olabileceğini söylediler. Aslında hata benim sorup soruşturmadan Opal'e gittim ve kazığı yedik. Benim size tavsiyem resepsiyondakilere güvenmeyin orada ki en yetkili isimle görüşün ve aracınızı öyle bakıma sokun yoksa ayak üstü geçiriyorlar. Garanti biter bitmez ilk iş olarak kendime güvenilir bir özel servis bulacağım. Ama bir yıl daha kazıklanmaya devam elimiz mahkum ne yapalım.

Bu arada bir de soru sorayım Mobil-1 ile Opel Long Life yağı arasında ne fark var, bir sorum daha olacak aracımda 15.000 km bakımı ile ilgili filtrelerin değişip değişmediğini nasıl anlayabilirim.

Herkese servis konusunda dikkat etmesini öneririm. Yazık ya 2 saat içerisin de bu kadar para alıyorlar ve müşteri taleplerine kulak bile asmıyorlar. Yazıklar olsun böyle ticaret ve servis anlayışına.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3, sorunun cevabını verım önce.. gayet normal yeterlı derecede.. valla abı fıyat pahalı olmasına pahalı ama sen sen ol basında dur arabanın!!! sen aılenle bınıyorsun o araca gözun görsun emın ol herseyden bu ne boyle ya paranla rezıl edıyorlar adamı

KARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.edizce.com
Ah güzel Türkiyem.. Neler oldu bize? Bu günleride mi görecektik, artık birbirimize güvenimizi de yitirdik ahh ki aah.. Ne demeli ! Burası Türkiye (mi)!

cutebadboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çözemiyorum bu servis alanına sokmama olayını.tamam güvenlik için ama.insan görmek istemezmi ne yapılıyor arabasına.yoksa orjinal GM diye taktıklatı kore malı parçaları görmemizi mi istemiyorlar :p

hkn bcr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisler

;) arkadaşlar ben 22 senelik şöförüm hiçbir servisin düzgün çalıştığını görmedim (yetkili servisin) yaptıkları sadece periodik bakım yani yağ değişimi filitre değişimi v.s yapılacak tekbirşey var neyin arızalı gidip parçacıdan al eli ayağı düzgün bir ustaya taktır bukadar basit servislere gidip parçalanacağına size bugün yaptırdığım işlemleri söylim 1)-dreksyon kutusu2)-oksijen sensörleri 2 adet3) -geri vites müşürü4) -polen flitresi-5)-hava flitresi 6) -rot ayarları bunların hepsini değiştirdim bütün parçaları opel ci yedek parçacıdan aldım GM orjinal hepsi 650 ytl artı 125 ytl işçilik kökü 775ytl bunları serviste yaptırsaydım 1450 ytl idi değiştirdikleride meçhul ben başında durdum sökülenide gördüm takılanıda arkadaşlar bu iş bukadar basit
araç 0 oldu tavsiye ederim

dataegemen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YA SANA BEDAVA DEMİŞLER
2006 corsa bende dün 15.000 bakıma girdim seninkilerle aynı şeyleri yaptılar yağ+filitreler ben buna ilave karter koruması ve rotbalans yaptırdım TOPLAM 505 ytl... opel odak topkapı(sakın önünden geçmeyinn)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bizim okulda bi hocanın arabasına yetkili servis bakım faturasında 4 enjektörün de değiştiğini yazmış ama 3 ay sonra adam bi farkediyo ki(özel serviste tabi) sadece 1 tanesi değişmiş ama 4 tane parasını kösmüşler yazıklar olsun ...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkcası ben hep opalda yaptırıyorum bence ankarada en iyisi o tabi biraz çalışanlarla samimi olmak gerekiyor.Sen müşteri edasıyla gidersen orada kim se seni sallamaz,opana gittim dedim test sürüşüne birlikte çıkılmasını istiyorum diye adam çıkmış gelmiş sinir oldum,opis desen rezil bir yer tanıdığımızın astrası 1 hafta yattıı adamlar nerdeyse arabayı yerinden kaldırmamıslar sonuc bir sey yok demişler aracı teslim aldık tan 1 km sonra araç tekrar aynı sorunu göstermiş şimdi sıfır beyin bekliyor.
Listedeki yıllık periyodik bakım diye yazıp(en başta) aldıkları gereksiz 80 ytl bir türlü anlam veremiyorum.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrca servisin kullandığı parçaların hepsi GM fakat polen filtresi almanya,hava filtresi ispanya,yağ filtreside italyan yapımıdır.