Ne olduğunu anlayamadım :)

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler 2005 model astra h yarı otomatik vites araç sahibiyim. aracım bugün yokuş aşağı durumdayken geri vites de 3 kere stop etti. otomatik olmasına rağmen sanki debriyaja basamamış gibi davrandı titreme yaptı stop etti 3 kere oldu bu olay. kendimi bir an vitesli araba kullanıyormuşum gibi hissettim :) birde araba ışık da durduğumda ibre 1 devirin altında sürekli hareket ediyor. bazen o kadar aşağı düşüyor ki stop edecek gibi oluyor titreme yapıp tekrar yükseliyor. ardından sarı olan araba arıza ışığı yanıyor kısa süre sonra sönüyor. sizce iki olay bağlantılı mı? neden olmuş olabilir? yardımcı olur sanız sevinirim :)

sivasli58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic debriyaj modülü hidroliğiniz azalmıştır,dot4 fren-debriyaj hidroliğiyle tamamlayınız hiç birşeyiniz kalmaz, geçmiş olsun :)

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic debriyaj modülü hidroliğiniz azalmıştır,dot4 fren-debriyaj hidroliğiyle tamamlayınız hiç birşeyiniz kalmaz, geçmiş olsun :)

ne kadar tutar bu acaba bir bilginiz var mı ? birde p0130 arızası verdi oksijen sensörü arızası demekmiş alakalı olabilir mi acaba ?

sivasli58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik çok bir şey tutmaz 10-20 lira,elinizde varsa bedava
motor kodunu bilmeden p0130 arıza kodunu yorumlayamam

sivasli58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevcut arızanız debriyaja zarar verir bir an önce yaptırmanızı öneririm,aracı frenle zor zaptediyor olmalısınız,kısacası hidrolik azaldığı için debriyaj tam ayırmıyor

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik çok bir şey tutmaz 10-20 lira,elinizde varsa bedava
motor kodunu bilmeden p0130 arıza kodunu yorumlayamam

bilgisayara bağlamadan kod öğrenmeyi denedim orada ecn 013007 yazdı belki ordan anlarsınız :)