Ne Kadar Saygiliyiz?

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende müzik tesisatı vardı bi zamanlar tabi çalındı gerçi yeniden yaptıracam ama genelde yüksek ses dinlerim ama mahalle aralarında açmam trafikte dinlerim genelde bu şekilde de diğer insanlara saygı gösterdiğimi sanıyorum

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
günün yoğunluğunda insan pek önemsemiyor mzik vb sesleri.ama ya gece olunca.dinlenmek istiyor insan.her insan özgürdür ve sygı görmelidir.ama ben geceleri maalesef beni rahatsız eden davranışlara sygı gösteremiyorum

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geceleri kesinlikle çekilmiyor.Tamamen bunu yapanların insafına kaldık gibi görünüyor...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba dizel :) onun için seste çıkmıyor zaten ama tabi öle woor woorrr gezenlerde saatinde gezmeli en azından gece yapmak çok yanlış zaten gece öyle gezenlerin %90 ı saorhoş buda ayrı bi konu zaten

milepo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her zaman bir opelciye yakışan hareketlerde bulunuyorum kim ne kadar da bana ters harekette yapsa ben yapmıyorum en doğrusuda bu zaten bence

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya aslında olayı kapı sesinden kurtarsak iyi olur bence çünkü kocaistanbulda bir kapının sert çarpılmasından çok geceleri izin olmadığı halde vakitten tasarruf diye beton döken inşaatlar, başıboş köpekler, bunlar çok daha fazla kişiyi rahatsız ediyordur mutlaka. bu kapı olayından muzdarip abimizin mahallesinde sinir olduğu biri var muhtemelen. (gececi biri falan belki) eve yalıtım yaptırmaktan başka çözüm istanbulda gereksiz ikamet eden nüfus için fazla bence. artık geneli değil kendini ve çevreni korumak geliyor sadece elinden insanın. malesef!

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz saygılı davranmak yeterli bence, geceleri ses yapacak hareketlerimize biraz daha dikkat etmemiz gerekir.Bugun sana yapılan davranışı tenkit edip ertesi akşam aynısını bir başka yerde , sen başkalarına yaparsan bir anlamı yok.Sadece kendimizi değilde ,başkalarını da düşünebilirsek, kendimizi biraz da olsa karşımızdaki insanların yerine koyabilirsek zaten sorun kalmaz.Bunu sadece geceleri yapılan ses olarak kısıtlamak da yanlış bence, trafikte,yol verirken, park ederken, sokakta , apartmanda her yerde...sonuçta beraber yaşıyoruz ve birbirimize saygılı olmak zorundayız.

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben saygılıyım ve düşünceliyim. ama aynı düşünceli insanları çoğu zaman görmüyorum.
trafikteyken , yayayken yada evimde işyerimde oturuken korna sesine tahammül edemiyorum gereksiz korna çalanlara deli oluyorum. ağızıma ne gelirse söylüyorum.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi Akşamlar Sevgili Dostlar.az önce Aracın kitapçığını kullanırken şöyle Bir Uyarı Okudum."özellikle Geceleri Arabanızın Kapısını Yavaş Kapatın Ve çevreyi Rahatsız Etmeyin"diye.opel Firmasi Bu Uyarıyı Kitapçığa Koymayı Bir Görev Saymış.acaba Kaç Kişi Bu Uyarıya Dikkat Ediyor yada Kaç Kişi Gece Yada Gündüz Bir Diğer insanı Rahatsız Etmemek için Gereken önemi Gösteriyor.içimizde Moifiye Tutkunu Bir çok Dostumuz Var.amacım Kesinlikle Sataşmak yada bir başkasını hedef alarak konuşmak Değil.herkesin Zevkine Saygi Duyarım.ama Bas Bas Bağıran Egzoz Sesi Sizce Bir Başka insanı Rahatsiz Etmiyormu.görüntü Olarak Kabulum,ama Gecenin Bir Yarısı Beni Yada Ailemi Uykusundan Eden Egzoz Gürültüsüne Karşıyım.fikirlerinizi Bekliyorum.
bunları bende okumuştumm, ama bizim samsunda hiçkimse yapmıyo böyle bişee, geliyo 79 model bi torros sahibi 5 kişinin oturduğu arka koltuğun kapısını kapatmak için çaat çaaat diye arabanın kapısı yamulana kadar vuruyor 5-6 kezz, peki ya transit dolmuşlarımızın o ağır kapısıı hele de contaları yeni değiştirmişse var yaa, oyy!! oyy!! duysanız denizden samsunu gemiler bombalıyo sanırsınız neyse işte geliyo yaşlı bi teyzemiz biniyo damadının 2000 model transitine ama kapıyı kapatmaya gücü yetmiyoo 7 kez kapıyı vurduktan sonra damatt sıyırıyo kafayı veee yüksek sesle gecenin bir vaktinde bırak ana bırak ettin zaten kapının içine diyoo ve geliyo kapıyı çaatt diye kapatıyor heeeee bide bedfordlar yada başka kamyona benzeyen demir yaratıklar var, gece gece anayoldan geçerken sahil boyu tüm mahalleyi çıkardığıı gürültüyle uyandıra uyandıra gidiyorlar(biliyorum çünkü evimiz ana yol kenarında)
uzun lafın kısasıı bence bizim opellerin kapısı yukarıda saydığım arabaların gürültüsü yanında devede kulak gibi olur ama tabi bende istemem hhiçkimenin başkalarını rahatsız etmesini...

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani aynı durumu bende yaşıyorum beyaz vectra a aracı olan biri sokağa giriyo bağırttıra bağırttıra zaten müzik sonses yani dikkat edimesi gerekir bence.