Ne Kadar Saygiliyiz?

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece kappıyı acmadann önce alarm acıyom millet uyanıyodur zaten ama mecurum alarm kurmaya mahlleli alıstı zaten diğeryönlerden saygılıyım

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne güzel yazmışsın sevgi ve saygı oldukça diye.işte ben bana karşı yapılan saygısızlığa tahammül edemiyorum

Sanirim bu hepimizin ortak sorunu.Kimse kendisine haksizlik yapilmasini istemez.Eger hepimiz böyle düsünürsek tabiiki dünyada saygisizlik diye bisey kalmaz.
Saygisizlik OUT
Saygi IN

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanlış anlaşılma veya yanlış bir kanı oluşmasın diye bilgilendirme ihtiyacı hissediyorum.Piyasada onlarca son susturucu markası var ve hepsi yasal db sınırlarına uygun değil.Mesela benim kullandığım son susturucu 95db'in altında ses üretiyor ve TR'de böyle bir yasa olmasa da California yasalarına göre uygun.Aynı durum Sebring için de söz konusu.Lexmaul ve Irmscher son susuturucular zaten oldukça sessiz.Yani modifikasyon bilinçli ve topluma saygılı bir şekilde yapılır ise ben bir sakınca göremiyorum.Son susturucu zaten zurnanın son deliği, esas gürültüye neden olan orta susturucu ve katalizatör iptali...

Son düzenleme:

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanlış anlaşılma veya yanlış bir kanı oluşmasın diye bilgilendirme ihtiyacı hissediyorum.Piyasada onlarca son susturucu markası var ve hepsi yasal db sınırlarına uygun değil.Mesela benim kullandığım son susturucu 95db'in altında ses üretiyor ve TR'de böyle bir yasa olmasa da California yasalarına göre uygun.Aynı durum Sebring için de söz konusu.Lexmaul ve Irmscher son susuturucular zaten oldukça sessiz.Yani modifikasyon bilinçli ve topluma saygılı bir şekilde yapılır ise ben bir sakınca göremiyorum.Son susturucu zaten zurnanın son deliği, esas gürültüye neden olan orta susturucu ve katalizatör iptali...

erman abiye katılıyorum sonuç olarak modifiye bir merak işi ve bu merak en kaliteli şekilde yapılırsa ve kulanılırkende biraz özen gösterilirse bi problem çıkmaz

COMMODORE GS/E

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de çok dikkat ederim çevreyi rahatsız etmemek için.hastası olan var ,çocuğu uyuyan var(ki bazı çocukları ana-babalar çok zor uyutur,benim kızdan bilirim)ama maalesef düşüncesiz,saygısız o kadar insan var ki.benim düşüncem kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok ve bundan dolayıda çok kavga ederim kendini bilmezlerle.

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gora daki 'uyumayın uleeeenn' bölümünü hatırlıyor musunuz? tam türk walla :)

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de kapılarımı arabaya yazık mantığıyla yavaş kapatanlardanım. Müzik sesinide normalde yüksek dinlerim bilmiyorum gece hiç kullanmadım ama anacaddeden mahalleye girince kısıyorum baya. Onun dışında 9. katta oturduğumdandır belki bilmiyorum ama ne alarm ne de kapı kapanması beni pek rahatsız etmiyor. Beni daha çok ve en çok trafik içindeki saygısızlıklar rahatsız ediyor.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çevreye saygının kapıyı yavaş kapatmakla olacağını düşünmüyorum..İnsan olmak lazım önce...

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insan olmak önemli ama buradaki kapının kapatılması sadece bir örnek.ki sert kapatılan kapı gürültüsü bile rahatsız edicidi.ayrıca belki9.katta oturan arkadaşım rahatsızlık duymayabilir gürültü kirliliğinden.peki 1.2. yada 3. kattaoturanların günahı ne,hiç düşündünüzmü.umarım düşünüşsünüzdür ve ona göre davranıyorsunuzdur.bu arada şunu da eklemek isterimihep bir başkasının davranışlarını eleştiriyoruz.ya bir başkası sizce bişi eleştrimiyormu.bu düşünce ile ben gürültüsüz bir dünya saygılı bir yaşam istiyorummm

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize sonuna kadar katılıyorum, Allahtan benim yaşadığım yer sizlerinki öle kalabalık değilde böle sorunlarımız olmuyo. Ama İstanbula, Ankaraya gittiğimde sizin bu yazdıklarınızın ne kadar önemli olduğunu anlıyorum. İnsanda ahlak ve terbiye olmadığı sürece herşey normaldir, arabası ses yapmasada sokakta küfür ede ede bağırarak yürüyen çok hanzo var. Bunların yanında araba sesi hiç kalıyo inanın.