Nazar değdi. Patlama sorunu!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan bu Zetex marka buji kablosu da şans işi bu markanın bujilere giren yerleri plastik olan ürünleri var bak onlar güzel ve sağlam ürünler benimkinin dışı resmen kömür oldu ama hala çalışmaya devam ediyor korkumdan değiştiremiyorum da bir daha bulamayacağız diye aslında orijinal ürünler olsa daha iyi olur ama oda dünya para ya... yanına yaklaşılmıyor yeminle.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Abi, orijinalini Samsun Reis Opele sordum. Epey uğraştılar parçayı bulmak için. Sonuç: Üretilmiyormuş, en son fiyatı da yaklaşık 250 gözüküyormuş. Bulamayız, getirtemeyiz dediler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi, orijinalini Samsun Reis Opele sordum. Epey uğraştılar parçayı bulmak için. Sonuç: Üretilmiyormuş, en son fiyatı da yaklaşık 250 gözüküyormuş. Bulamayız, getirtemeyiz dediler.

Yan sanayi ürünler bile olmuyor örnek benim aracıma uygun yan sanayi ürün yok :(

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bazı parçalarda gerçekten sıkıntı var. Usta, getirtmişken tevzi makarası ve distribitör kapağı da getirt dedi ama nerede bulacam da getirtecem.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Son durum: Buji kabloları gelmişti. 23 Haziran'da değiştirmiştik. Sonuç olarak bujiler de kablolar da sıfır oldu. Bujiler orijinal çift tırnak, kablolar Zetex marka. İlk gün bir şey hissettirmedi. Sonraki günlerde benzinden tüpe geçince bir iki kesiklik yapıp bırakıyordu. Sonra da görev yerinden memlekete geldim. 150 km yolda da sıkıntı çıkartmadı. Geçen hafta cumadan beri araba yatıyordu. Bugün bi bineyim dedim. Benzinde basıp çıktım. Şehir içinde benzinde de bir iki tekleme yaptı. Yalnız teklemeleri, sadece ve sadece hareket halinde yapıyor. Rölantide tıkı tıkır çalışıyor. Ana yola çıkınca tüpe aldım. 3'ten 4'e çekip hızlanırken yine patlama yaptı. Kutu, birkaç yerden yine çatladı. Parçaları ve kelepçeleri topladım hem kaputtan hem de yerden. Açılan yerlerden toz gitmesin diye bantladım siyah bantla. Şimdilik servis imkanım yok. Bakalım ne olacak? Sorun bobinden çıkacak galiba.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebay den bakarsanız orjinal malzemeleri bulma şansınız olabilir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Son durum: Buji kabloları gelmişti. 23 Haziran'da değiştirmiştik. Sonuç olarak bujiler de kablolar da sıfır oldu. Bujiler orijinal çift tırnak, kablolar Zetex marka. İlk gün bir şey hissettirmedi. Sonraki günlerde benzinden tüpe geçince bir iki kesiklik yapıp bırakıyordu. Sonra da görev yerinden memlekete geldim. 150 km yolda da sıkıntı çıkartmadı. Geçen hafta cumadan beri araba yatıyordu. Bugün bi bineyim dedim. Benzinde basıp çıktım. Şehir içinde benzinde de bir iki tekleme yaptı. Yalnız teklemeleri, sadece ve sadece hareket halinde yapıyor. Rölantide tıkı tıkır çalışıyor. Ana yola çıkınca tüpe aldım. 3'ten 4'e çekip hızlanırken yine patlama yaptı. Kutu, birkaç yerden yine çatladı. Parçaları ve kelepçeleri topladım hem kaputtan hem de yerden. Açılan yerlerden toz gitmesin diye bantladım siyah bantla. Şimdilik servis imkanım yok. Bakalım ne olacak? Sorun bobinden çıkacak galiba.

Buji kablosunu bir kez daha kontrol et derim. Ben sadece 100 km içinde kabloların su koyduğuna kendi aracım da bire bir şahit oldum. Bu lpg yüzünden üç kere o hava kazanı parçalandı birinci de çıkma bir üst kapak aldım ikinci parçalandığın da patıştırdım en sonunda darma duman etti yenisini aldım yan sanayi... ağzına etti arabanın bu patlamalar.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
valla abi, anlamadım gitti. işin kötüsü benzinde yapmıyordu. benzinde de yaptı bir iki kere bugün. Allahtan kutuyu hep kenarlardan patlatıyor. üstü altı sağlam kalıyor. en kötü ihtimal sorunu giderdikten sonra kutunun o kenarları düzgünce bantlarım, sıkıntı olmaz. ama önce yeni bir bobinle deneme yapmak lazım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim bu patlama canıma tak demişti yeminle. Kırşehir'in köyündeyim ben aracımla köye gittim. Araç köyde kaldı bu patlamadan dolayı neyse sigorta ek prim ödedim ve çekici hizmeti vermiştim. Kırşehir'den çekici geldi merkeze kadar götürdü orada bobin, buji ve kablo komple değişti. Ankara'ya gelene kadar o buji kabloları bildiğin hamur oldu ve patlama devam etti. En sonunda bir kablo daha aldım adamlara söyledim garanti var mı diye? adamların söylediği araçta LPG varsa garanti yok dedi ama sana bir aylık zaman o zaman içinde bozulur ise yenisini veririz dedi oda tanıdık diye. Şükür o kablodan sonra sorun kalmadı korkumdan kablo değişimi yapamıyorum biri kavruldu ama kaçak yok. Aldığım yere gittim değiştireyim diye adamın söylediği aman dokunma bak ben bu parça işini yapıyorum ama vereceğim kablonun akibeti belli olmaz bu yüzden sen böyle kullanmaya devam et oldu. Bunu söyleyen parçacı düşün artık. Adamlar bile bu LPG sorunlarından içlerine daral gelmiş.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
İnsan parçacı olsa bu bizim arabalar yüzünden işi bırakır :) Aslında kablo değişimine gerekmedikçe ben de taraftar değildim ama mecbur ilk patlamadan sonra bujilerden başlayıp değiştire değiştire deneyeceğiz dedik. Eski kablolarım da bagajda duruyor. Hatta pırıl pırıl çıkan bujiler de duruyor.

En kısa zamanda bobinle denemek lazım. Nette araştırdım biraz. Delphi marka bobin 68 lira gözüküyor bi sitede.